dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 61
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1212
  1. #861

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_bzyk Zobacz post
    Jeśli w Polsce za godzinę kupiłeś 12 kWh, za granicą kupujesz 50 znaczy, że poza walutą w którą zarabiasz, nie zmieniłeś niczego. Jeśli np. ktoś pracuje w Polsce jako magazynier, ma motywacje do nauki lub podnoszenia kwalifikacji i wyjeżdża za granicę jako fachowiec, lekarz czy inżynier- szacunek dla niego.
    Zmieniłem.
    Jako robol w Polsce kupuję 11 kWh/h pracy. Wyjeżdżam robić jako robol i tam kupuję za swoją pracę 50 kWh.
    Znaczy to, że moja praca tam, jest warta prawie pięć razy tyle!
    Żeby kupić w Polsce 50 kWh za godzinę pracy, to musisz być na szczycie łańcuch pokarmowego - lekarzem lub inżynierem.
    Zgadzasz się, że powyższe rozumowanie trudno obalić?
    Cytat Napisał piotr_bzyk Zobacz post
    Myślę, że wykonujesz słabo płatną pracę.
    To nie ma znaczenia inieładnie jest zaglądać komuś do kieszeni.
    Cytat Napisał piotr_bzyk Zobacz post
    Jesteśmy wyzyskiwani zewsząd, nie wnosząc słowa sprzeciwu.
    Otóż to!
    Cytat Napisał piotr_bzyk Zobacz post
    Ambitni bądź pracowici nawet tutaj potrafią sobie całkiem dobrze radzić.
    Nawet w Bangladeszu sobie poradzą. Tylko co z resztą mniej zaradnych?
    Cytat Napisał piotr_bzyk Zobacz post
    Nie szukajmy problemów tylko starajmy się je rozwiązywać.
    Przecież większość w tym wątku, twierdzi że nie ma problema... Nie jest tak żle...

    PS Przynajmniej jeden bywały w świecie, doświadczony i oczytany raczył się tu wypowiedzieć. Winszuję umysłu.
    Nie napiszę, że wykształcony, bo w obecnym stanie polskiego szkolnictwa, mógłbym śmiertelnie obrazić dobrego człowieka.

    Cytat Napisał peter08 Zobacz post
    wynajecie smierdzacego,zagrzybialego flata w Londynie?
    Nie wiem - nigdy tam nie mieszkałem.
    Wiem natomiast, że w Polsce blisko 70% najemców nie oddało mi kaucji.
    Na Zachodzie nigdy się to nie zdarzyło. Czy ja zmieniłem się tam, czy też Polscy najemcy, to w większości ludzie bez krzty godności, uczciwości i kultury osobistej?
    Co o tym myślicie, właściciele niezagrzybionych polskich mieszkań na wynajem?
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 22-11-2019 o 16:15

  2. #862

    Domyślnie

    powiem wam tak

    wasz poziom jest żenujący
    zrobiło się tu szambo, że dalsza archiwizacja wątku nie ma sensu, gdyż moje bajty na dysku są więcej warte niż wasze funta kłaka szczekanie

    próbujecie tutaj teraz zrobić 2 obozy: uchodźcy, ale dobrze zarabiający i krajowi, ale z kredytami - ale patrioci no i co innego ci patrioci mają robić

    powiem tak
    guzik was obchodzi ile ktoś zarabia i guzik mnie obchodzi wasz kredyt. filozofia życiowa to nie tylko zarobki vs wzięty kredyt ale coś więcej

    guzik was obchodzą nasze decyzje i "stracone lata" ( pozdro kaizen ) a nas guzik obchodzą wasze zarobki i kredyty
    zyjcie bo każdy dzień, przybliża nas do czasu ostatecznego. bogatego czy biednego.

    natomiast jak zobaczę kiedyś w mieście pikietę pod tym złym, brutalnym bankiem frankowiczów, to zacznę rozdawać masowo im pendrivy.

    co na nich będzie ? zarchiwizowany ten wątek. obyście się nie wstydzili, jak będą was czytać.

  3. #863
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    [QUOTE=peter08;7875709]To moze pochwalisz sie ile kosztuje wynajecie smierdzacego,zagrzybialego flata w Londynie?
    Kazdy kraj ma swoje plusy i minusy.Mowienie ze jeden jest dnem a inny kraj rajem na ziemi to poprostu zwykla manipulacja.

    Ps. Ty naprawde uwazasz ze ludzie zarabiaja
    W PL 6 zl na godzine???Ty tak serio?[/QUOTE ]Wschodni przyjaciele za 15 nie chcą robić na hali logistycznej

  4. #864

    Domyślnie

    [QUOTE=lipo;7875738]
    Cytat Napisał peter08 Zobacz post
    To moze pochwalisz sie ile kosztuje wynajecie smierdzacego,zagrzybialego flata w Londynie?
    Kazdy kraj ma swoje plusy i minusy.Mowienie ze jeden jest dnem a inny kraj rajem na ziemi to poprostu zwykla manipulacja.

    Ps. Ty naprawde uwazasz ze ludzie zarabiaja
    W PL 6 zl na godzine???Ty tak serio?[/QUOTE ]Wschodni przyjaciele za 15 nie chcą robić na hali logistycznej
    miałeś kredyt za granicą i w ojczyźnie ?
    widzisz różnicę czy przepłacasz ?

    a wiesz czemu przepłacasz ? boś Polak

  5. #865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    powiem wam tak

    wasz poziom jest żenujący
    zrobiło się tu szambo, że dalsza archiwizacja wątku nie ma sensu, gdyż moje bajty na dysku są więcej warte niż wasze funta kłaka szczekanie

    próbujecie tutaj teraz zrobić 2 obozy: uchodźcy, ale dobrze zarabiający i krajowi, ale z kredytami - ale patrioci no i co innego ci patrioci mają robić
    ...
    zyjcie bo każdy dzień, przybliża nas do czasu ostatecznego. bogatego czy biednego.

    natomiast jak zobaczę kiedyś w mieście pikietę pod tym złym, brutalnym bankiem frankowiczów, to zacznę rozdawać masowo im pendrivy.

    co na nich będzie ? zarchiwizowany ten wątek. obyście się nie wstydzili, jak będą was czytać.
    Czyli jednak archiwizujesz
    Możesz podać w jaki sposób? Chętnie też zarchiwizuję...

    Chyba więcej niż dwa obozy.
    Mieszkam i pracuję w Polsce i nie mam kredytu.

    Który to ban był zły i brutalny dla frankowiczów?
    Chyba widziały gały co brały (podpisywały).

    Żyjcie bo każdy dzień przybliża każdego do ostatecznego końca... z tym masz rację!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #866

    Domyślnie

    który bank - mam to w nosie
    obchodzi mnie to tak jak dna żołędzi w drzewie X w 2019

    https://serwisy.gazetaprawna.pl/fina...bakow-rpo.html
    Ci państwo coś tam walczą

    no powodzenia, szkoda że nie czytali przy podpisywaniu i ABUZYW powstał niedawno - jak stalagmit ! szkoda, że tego ABUZYWA nie było od razu !

  7. #867
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    [QUOTE=lipo;7875738]
    Cytat Napisał peter08 Zobacz post
    To moze pochwalisz sie ile kosztuje wynajecie smierdzacego,zagrzybialego flata w Londynie?
    Kazdy kraj ma swoje plusy i minusy.Mowienie ze jeden jest dnem a inny kraj rajem na ziemi to poprostu zwykla manipulacja.

    Ps. Ty naprawde uwazasz ze ludzie zarabiaja
    W PL 6 zl na godzine???Ty tak serio?[/QUOTE ]Wschodni przyjaciele za 15 nie chcą robić na hali logistycznej
    Taka prawda dlatego ceny budowy domu ok 110m2 SSO 3 lata temu wynosiły 30-45 tyś a teraz dużo więcej. Edka spod GS nie weźmiesz już za 15zł.
    Niedaleko mnie budowali dom i już nie przyszli właściciel powiedział że nie ma kim robić bo wyjechali/porzucili pracę dla lepszej $$$.
    W DE goście co nie wiedzą co to obroty prawe/lewe na wiertarce mają po 12e na rękę.
    10 lat temu latałem do GB 3-5 razy w roku po ciuchy na weekend bo zwyczajnie były tańsze ( u nas podkoszulek firmowy 150zł tam 40zł) nie porównując do zarobków.
    W PL to każdy kombinuje jak wykorzystać/ dorobić się na innym.
    Ostatnio edytowane przez tkaczor123 ; 22-11-2019 o 18:27

  8. #868

    Domyślnie

    [QUOTE=tkaczor123;7875766]
    Cytat Napisał lipo Zobacz post

    Taka prawda dlatego ceny budowy domu ok 110m2 SSO 3 lata temu wynosiły 30-45 tyś a teraz dużo więcej. Edka spod GS nie weźmiesz już za 15zł.
    Niedaleko mnie budowali dom i już nie przyszli właściciel powiedział że nie ma kim robić bo wyjechali/porzucili pracę dla lepszej $$$.
    W DE goście co nie wiedzą co to obroty prawe/lewe na wiertarce mają po 12e na rękę.
    10 lat temu latałem do GB 3-5 razy w roku po ciuchy na weekend bo zwyczajnie były tańsze ( u nas podkoszulek firmowy 150zł tam 40zł) nie porównując do zarobków.
    W PL to każdy kombinuje jak wykorzystać/ dorobić się na innym.
    daj mi jego namiar
    ja mu załatwie ekipe ale nie za 20 000 zł tylko 50 000
    będą, będzie złotko
    no ale drogo

  9. #869

    Domyślnie

    To rób sam 100zl za m2 na gotowo stelaż ,płyta,szpachla ,grunt zrobisz sam wtedy napisz będziesz wiedział jak z tym schodzi

  10. #870

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg641 Zobacz post
    To rób sam 100zl za m2 na gotowo stelaż ,płyta,szpachla ,grunt zrobisz sam wtedy napisz będziesz wiedział jak z tym schodzi
    ale ty mi tego nie mów, bo ja sobie sam kładę

    nie mów mi co to szlif wału , pierścienie tłoków

    nie mów mi, co to zawał, wiem jak niejeden lekarz

    nie mów mi co to spadek, zachowek w naszym pięknym kraju

    jestem geologiem, murarzem, inżynierem, mechanikiem, lakiernikiem, glazurnikiem, prawnikiem. konstruktorem

    oj kim nie jestem. w szwajcarii jak powiedziałem, że gniazdka sobie podłączałem sam, było wielkie oburzenie.
    słusznie, w kraju normalnym tak

    ale nie babana

  11. #871

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    jestem geologiem, murarzem, inżynierem, mechanikiem, lakiernikiem, glazurnikiem, prawnikiem. konstruktorem
    A mówili, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego .
    Pozdrawiam
    Katka

  12. #872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    jestem geologiem, murarzem, inżynierem, mechanikiem, lakiernikiem, glazurnikiem, prawnikiem. konstruktorem

    oj kim nie jestem. w szwajcarii jak powiedziałem, że gniazdka sobie podłączałem sam, było wielkie oburzenie.
    słusznie, w kraju normalnym tak

    ale nie babana
    jestem... a co potrafisz dobrze wykonać w tych "zawodach" ?
    inżynier w jakiej specjalności?
    mechanik - podobnie
    lakiernik -- jak powyżej
    glazurnik - umiesz układać płytki glazurowane
    prawnik - jakiej specjalności?
    konstruktor - co potrafisz konstruować? maszyny? statki kosmiczne? okręty podwodne czy promy? konstrukcje budowlane czy bardziej inżynierskie?

    Gniazdka (pewnie elektryczne) to wielu potrafi osadzić i prawidłowo podłączyć ale nie wielu ma potrzebę chwalenia się.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    ale ty mi tego nie mów, bo ja sobie sam kładę

    nie mów mi co to szlif wału , pierścienie tłoków

    nie mów mi, co to zawał, wiem jak niejeden lekarz

    nie mów mi co to spadek, zachowek w naszym pięknym kraju

    jestem geologiem, murarzem, inżynierem, mechanikiem, lakiernikiem, glazurnikiem, prawnikiem. konstruktorem

    oj kim nie jestem. w szwajcarii jak powiedziałem, że gniazdka sobie podłączałem sam, było wielkie oburzenie.
    słusznie, w kraju normalnym tak

    ale nie babana
    Numer w rejestrze PWZ posiadasz? Jeśli nie. to o czym gadać?
    Aplikacje w zawodach prawniczych odbyłeś? Jakie? Mianowanie od głowy państwa posiadasz?
    W pozostałych zawodach też obowiązują świadectwa do uprawiania zawodu, przynależność do izby czy stowarzyszeń itd.

    Katka dobrze napisała
    jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

    Potem nic dziwnego, że ludzie wyzywają fachofcuf od paproków.

  14. #874

    Domyślnie

    W bogatych krajach zazwyczaj człowiek będzie więcej zarabiać, natomiast nie koniecznie będzie mu się lepiej żyło. Jest coś takiego jak tęsknota za rodziną, przyjaciółmi, ojczystym krajem.
    Łatwiej zostać pracownikiem wysokiego szczebla w ojczystym kraju niż za granicą. Moim zdaniem w Polsce pomimo wszystko żyje się dobrze, jak ktoś nienadaje się tylko do kopania rowów to może sobie kupić mieszkanie, samochód (te 10 letnie jeżdżą tak samo jak nowe) i co 2 lata kupić samsunga galaxy Różnica w życiu w UK będzie taka, że prawdopodobnie stanowisko będzie niższe, zarobki wyższe, zamiast auta 10 letniego będzie 3 letnie, zamiast samsunga galaxy co 2 lata będzie iphone i jakaś konsola.... moim zdaniem życie nagle nie stanie się dużo lepsze. Bo jednak wolałbym mieć 10 letnie auto i bliskich przy sobie

    Patrząc na znajomych, którzy wyjechali za granicę to nie widzę dużych różnic między tymi, którzy zostali. Jak ktoś w Polsce by siedział na dupie i nic nie robił miałby źle to w UK też miałby źle. Jak ktoś zamiast kupić mieszkanie w PL wynajmował, w UK też wynajmuje. Fakt, że dość dobrze prosperują osoby, które zarabiają za granicą a żyją w Polsce. Tylko to jest często okupione rozstaniem z rodziną, coś za coś.

  15. #875

    Domyślnie

    OJ. od razu widać co boli ludzi na tym forum . Kredyty mieszkaniowe, ich wysokość i wysokość rat. A zupełnie nic o cenach materiałów . A osobiście jeszcze w 2015 pracowałem na cemencie z Niemiec, ale rodem z Polski. Zwyczajnie na tonie kilkadziesiąt zł taniej razem z dowozem cementowozem. To samo dotyczy reszty surowców budowlanych.
    Tania budowa to tanie materiały, ale z rozumem wykorzystane. Wtedy i kwota stanu zamkniętego niższa i starcza na bogate wykończenie. A w sumie to cały łańcuch przepisów , uwarunkowań i chciwości. Czy faktycznie certyfikat dla cegłówki to musi być od 200 tysięcy do pół miliona. To blokuje lokalny przemysł budowlany. Koszt certyfikatu to wartość tej lokalnej cegielni. To samo jest z każda dziedziną życia w Polsce i na świecie zachodnim Biurwokracja . Cegła bez certyfikatu, formalnie nie istnieje, zapisać się na badania sprzęt koniecznie certyfikowany. Będziecie u dentysty zapytajcie go o koszt tego fotela z kilkunastoma silniczkami pompą sprężarką. Cena zwala z nóg , a cena usługi również. To samo w robotach publicznych kilometr polskiej autostrady na polskiej płaskiej równinie zmeliorowanej to koszt dwóch trzech kilometrów drogi w Austrii budowanej w terenie górzystym z tunelami i wiaduktami. A to kończy się na kosztach . Naszych kosztach zakupu czegokolwiek!!

  16. #876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    To samo w robotach publicznych kilometr polskiej autostrady na polskiej płaskiej równinie zmeliorowanej to koszt dwóch trzech kilometrów drogi w Austrii budowanej w terenie górzystym z tunelami i wiaduktami.
    Masz jakieś konkretne dane na ten temat?
    Ile kosztuje budowa 1km autostrady w Polsce i w Austrii w górzystym terenie z tunelami i wiaduktami?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz jakieś konkretne dane na ten temat?
    Ile kosztuje budowa 1km autostrady w Polsce i w Austrii w górzystym terenie z tunelami i wiaduktami?
    Przecież w RP jest obowiązek udzielania zamówień publicznych zgodnie z pzp i tak na prawdę kto się zgłosi i wygra ten realizuje kontrakt może być na rynku x tanich firm jak nie spełnią wymogów to adieu. Z resztą czy to najtańsze jest najlepsze? No mamy Włochów partaczy na DK 17 i na obwodnicy Częstochowy nie potzreba komentarzy potęga to byli za czasów starożytnych i stoczyli się do dna pomimo przewagi cywilizacyjnej nad innymi narodami.

  18. #878

    Domyślnie

    A jest cykliczny programu ojca dyrektora . tam perypetie wykonawców wałkują już parę lat z okładem i tam padło takie porównanie. Czy na niewygodne .info . A nawet wygooglanie dostarcza info:https://www.google.pl/search?client=...UTF-8&oe=UTF-8
    czy tutaj
    https://www.google.pl/search?client=...UTF-8&oe=UTF-8
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 23-11-2019 o 15:56

  19. #879

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    [/B]
    To Cię śmieszy?
    Pracowałem kiedyś w autoryzowanym serwisie, gdzie mało kto wymieniał olej...
    Taka tradycja tam była i pewnie nadal jest...

    Ryba psuje się od głowy.
    Najpierw kradły komuchy, potem - solidaruchy. Następnie kradły liberały, a teraz - psl-uchy, tusk-uchy i pisuary.

    Naród z Partią, Partia z narodem!

  20. #880
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    A coś w temacie miśków?

Strona 44 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony