Oczekuję decyzji o WZ na generalny remont. Będzie mi potrzebna do zdobycia pozwolenia na budowę .

Obecnie dom jest podpięty pod stare szambo. Szambo ekologiczne, dwukomorowe z drenażem rozsączającym. Miasto jednak rozpisało przetarg na wybudowanie kanalizacji i już wybrali wykonawcę. Oficjalna data zakończenia budowy kanalizacji to grudzień 2020 rok. Akurat wtedy może się uda zakończyć główny remont.

Planuję przenieść łazienkę oraz zrobić dużo zmian w instalacji. Chciałbym to zrobić już wszystko pod przyszłą kanalizację. Nie wyobrażam sobie później przepinania się z szamba pod kanalizację, szczególnie że szambo jest nie po tej samej stronie co planowana kanalizacja....

Kilka pytań.
1. W WZ wpisałem, że dom podpięty jest pod stare szambo i tak planuję. Nie wiedziałem jednak wtedy, że już jest wykonawca i realny termin zakończenia. Czy powinienem zrobić korektę w WZ? Ale miałbym wpisać nieistniejące przyłącze?
2. Można planować budowę i składać pozwolenie na budowę pod nieistniejące jeszcze przyłącze?
3. Czy w ogóle jest to realny plan? Czy to dobry krok?
4. Czy możliwe jest, by zaadoptować stare szambo na deszczówkę? Czy to, że ono jest z drenażem rozsączającym będzie wadą czy zaletą?