dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Opór powietrza uniemożliwiający domykanie drzwi.

    Witam serdecznie,
    mam problem na który nie potrafię odnaleźć tu jak i innych forach wytłumaczenia zaistniałej sytuacji.
    Parę dni temu zostały zamontowane mi drzwi wewnętrzne firmy Erkado. Są to drzwi bezprzylgowe z zamkami magnetycznymi. W kazdym pomieszczenia jak pchniemy drzwi to sie nie domykają. Zatrzymują sie jakieś 10-15 cm przed ościeżnicą. Montażysta stwierdził, ze to przez opór powietrza bo są szczelne i jak uchylę okno w pokoju to będą sie domykać. I rzeczywiście tak jest. Przy uchylonym oknie tak jest. Tylko problem w tym ze w łazience nie mam okna i wolałabym by nie było to zjawisko powiązane tzn. drzwi się domkną przy pchnięciu tylko wtedy gdy otwarte jest okno. Montażysta mówi, że to normalne zjawisko i ze tylko ja sie czepiam...
    Dla wyjaśnienia dzrwi się domykaja jak ciągnę mocniej za klamkę.
    Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy to standard rzeczywiście czy jakis problem...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Dziwne bo w łazience powinny się zamykać - cokolwiek nie zrobisz jednoznacznie wskazuje na brak sprawnej( dobrej ) wentylacji pomieszczeń. Ale montażysta ma rację nadciśnienie w pomieszczeniu powoduje wspomniane zjawisko.
    Jaka rada - skoro nie ma wentylacji mechanicznej(a jeśli jest to w sypialniach sytuacja powinna się potęgować) drzwi muszą być rozszczelnione - czyli podcięte by była szczelina wentylacyjna, to samo drzwi do łazienki powinny mieć wentylację, a wentylacja wywiewna powinna wspomóc zamykanie drzwi (przynajmniej do czasu ich zamknięcia). To co napisałem zastąpi otwarte okno, ale nie rozwiąże problemu z brakiem wentylacji.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Mieszkanie jest nowe, od developera, wentylacja jak się przyłoży dłoń ciągnie i szumi, drzwi do łazienki maja podcięcie. Okna w pokojach maja wywietrzniki. Pisząc, ze drzwi powinny byc rozszczelnione, masz na myśli podcięcie od dołu? Montażysta zaproponował w łazience wyjęcie uszczelki. Myślisz, ze to dobry pomysł?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Myślę, że tak.Tylko wszystko w ramach rozsądku. Okna, że mają napowietrzniki to dobrze, ale ich powierzchnia przekroju nie zapewni takiej wymiany, aby "tłok"w postaci drzwi wymusił wyprowadzenie z pomieszczenia takiej ilości powietrza i zlikwidowanie takiego nadciśnienia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, trochę mi to rozjaśniło sytuację.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzywa22 Zobacz post
    Mieszkanie jest nowe, od developera, wentylacja jak się przyłoży dłoń ciągnie i szumi, drzwi do łazienki maja podcięcie. Okna w pokojach maja wywietrzniki. Pisząc, ze drzwi powinny byc rozszczelnione, masz na myśli podcięcie od dołu? Montażysta zaproponował w łazience wyjęcie uszczelki. Myślisz, ze to dobry pomysł?
    To jest normalne zjawisko. Czasem drzwi mogą być tak spasowane, że ciężko je zamknąć z powodu nadciśnienia. Wyjęcie uszczelki jest jakimś rozwiązaniem. Myślę że po czasie paru miesięcy będzie można ją włożyć ponownie, bo straci swoje parametry i nie będzie już tak wyraźnie stawiać oporu.

    Tak na marginesie: zauwazyłem, że Erkado ma dość mocno spasowany zaczep zamka i trzeba te drzwi mocno dopychać klamką. W drzwiach przylgowych ze zwykłym zamkiem odginamy zaczep, w przypadku bezprzylgowych ten zabieg jest utrudniony.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony