dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 10
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 199
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A oprócz filtrów, jakie inne urządzenie spowoduje redukcję emisji pyłów ?
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Choćby sterownik z przepustnicą.
    Kominek gazowy
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Może papier ze sterownika przekona?
    Tak jak jest obecnie ze śmieciuchami 5 klasy?
    Także śmieciuchy, ale dzięki papierowi, są lepsze i gorsze...
    Ok, daj link do takiego zestawu dla kominka, bo widziałem tylko proste sterowniki do przepustnic, które sterują ciągiem bardziej na podst temp wody w płaszczu.
    Gdzie zainstalować dmuchawę ??
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-11-2019 o 21:27
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #103
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Myślę, że kontrolerem będzie Straż Miejska, oni kontrolują kotły w razie zgłoszenia o zadymianiu
    A u mnie nie ma Straży Miejskiej bo to nie miasto i takich miejsc jest sporo.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to może tak. Choć ie wiem, czy to taka fajna fucha dymać popołudniami po wioseczkach i papiery sprawdzać
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #105
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to może tak. Choć ie wiem, czy to taka fajna fucha dymać popołudniami po wioseczkach i papiery sprawdzać
    Fucha jak fucha ale może da się w "łapę" dostać, przecież to polska
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #106
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A oprócz filtrów, jakie inne urządzenie spowoduje redukcję emisji pyłów ?
    NIEFILTR !!! . Właśnie oczekujemy od ciebie , przynajmniej ja , byś wskazał w ustawie dotyczącej twojego województwa w/w filtr , dostępne na rynku marki , certyfikowane , zgodne z wprowadzaną ustawą.Konkretnie jakie to urządzenie by nie było wątpliwości. Jakie warunków trzeba dotrzymać by twój filtr -właściwie twoje urządzenie , w myśl ustawy miało zastosowanie.Na jakiej podstawie będą klasyfikowane te twoje urządzenia. ? Będzie ogólny jeden filtr - urządzenie do redukcji pyłów dla każdego ?

  7. #107
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tego nie wiedziałem.
    To redukuje PYŁY ?

    Masz jakieś bliższe informacje na ten temat - sprawność, sposób montażu do wkładu ?
    Cena ?
    Nie opowiedziałeś o filtrze ale wciąż zadajesz pytania pomocnicze. Dobre. Nie wiesz co to jest i do czego służy przepustnica wyposażona w sterownik ? Poszukaj na rynku jest ich full.

    Obrady, konsultacje społeczne, dyskusje – temat wprowadzenia uchwał antysmogowych pojawia się w coraz większej ilości regionów w Polsce. Czy po ich wejściu w życie nadal będzie można korzystać z domowych kominków? Jakie uchwały?

    - O wprowadzeniu zaostrzeń związanych z niską emisyjnością i czystością powietrza mówi się od początku roku w wielu województwach. Szlaki przetarł samorząd Małopolski: 23 stycznia przyjął pierwszą w Polsce uchwałę antysmogową. Akt prawny wszedł w życie w lipcu i od tego momentu między innymi nie można palić w piecach mułami, flotami węglowymi i mokrym drewnem o wilgotności większej niż 20%. 7 kwietnia podobne przepisy uchwalił Sejmik Województwa Śląskiego. Opolskie jest trzecim regionem, w którym władze samorządowe wprowadzają przepisy antysmogowe. – mówi Patrycja Sobień z kampanii Nie Rób Dymu. Konsultacje dotyczące nowych, rygorystycznych przepisów prowadzone są aktualnie w woj. mazowieckim, łódzkim i dolnośląskim.

    Projekty uchwał antysmogowych dotyczą instalacji dostarczających ciepło do systemu ogrzewania lub wydzielających ciepło. Według nowych przepisów korzystanie z kominków nie jest zabronione. - W myśl zapisów ujętych w uchwałach antysmogowych do użytku dopuszczone będą te urządzenia, które spełniają minimalne poziomy sezonowej efektywności energetycznej i normy emisji zanieczyszczeń dla sezonowego ogrzewania pomieszczeń, które określone są w Rozporządzeniu Komisji UE 2015/1185 z dn. 24 kwietnia 2015r. w sprawie wykonania dyrektywny Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE – zwanym także Ekoprojektem. – dodaje przedstawicielka kampanii Nie Rób Dymu.

    Na co zwracać uwagę?
    Według Ekoprojektu urządzenia energetyczne we wszystkich krajach UE powinny spełniać szczegółowe normy – chodzi m. in. o granice emisji pyłów, tlenku węgla czy tlenku azotu. Ekoprojekt odnosi się nie tylko do pieców czy pomp cieplnych, ale też do „ogrzewaczy pomieszczeń na drewno”, do których zalicza się głównie domowe kominki. Przepisy te dotyczą nowych urządzeń - posiadacze kominków nie spełniających określonych w Ekoprojekcie wymogów do czasu określonego w przyjętych uchwałach antysmogowych muszą wyposażyć je w Eko-filtr lub inne urządzenie zapewniające redukcję emisji pyłu.
    Decydując się na zakup kominka, należy sprawdzić lub dopytać sprzedawcy o dokumentację techniczną potwierdzającą zgodność urządzenia z surowymi normami. Ekologiczne kominki muszą wykazywać sezonową efektywność energetyczną na poziomie nie niższym niż 65%, natomiast ich emisja cząsteczek stałych PM nie może przekraczać 40 mg/m3. Ekoprojekt zakłada również maksymalny poziom emisji organicznych związków gazowych OGC na poziomie 120 mgC/m3. Natomiast emisja tlenku węgla CO nie może przekraczać 1500 mg/m3, a tlenku azotu NOx – 200 mg/m3.
    Choć przepisy unijne w życie wejdą w 2022r., już teraz wielu producentów kominków posiada w swojej ofercie modele spełniające najsurowsze wymagania. – Trwające od dłuższego czasu konsultacje i dyskusje społeczne dotyczące walki ze smogiem nie oznaczają, że musimy rezygnować z posiadania kominka w domu. Wystarczy, że wybierzemy produkt ekologiczny oraz zapoznamy się z właściwą techniką rozpalania drewna sezonowanego od góry. Od lat promujemy rozwiązania, które znacznie wyprzedzają normy obowiązujące od niedawna lub te, które dopiero wejdą w życie. Nasze produkty spełniają surowe niemieckie normy emisyjne BlMSchv 2, ich sprawność grzewcza przekracza 80%, a sezonowa efektywność energetyczna wynosi powyżej 65%. Oznacza to, że rozwiązania, które oferujemy, wpisują się we wszystkie obostrzenia. Chcemy, aby nasze kominki nie tylko dawały ciepło i tworzyły przyjemną atmosferę, ale również sprzyjały oszczędności energii i minimalizowały zanieczyszczenie środowiska. – mówi Sylwester Kałwiński z firmy Kratki.pl, lidera polskiej branży kominkowej.
    Za dużo myślisz.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Myślę, że kontrolerem będzie Straż Miejska, oni kontrolują kotły w razie zgłoszenia o zadymianiu
    Pomogę ci nieco .
    Tomasz Nazimek, Perfekt (woj. małopolskie): Obecnie na rynku polskim nie ma wielu urządzeń do wychwytywania pyłów „smogowych” (PM 10 i PM 2.5). Można spróbować zapytać w firmie Poujoulat – są to urządzenia współpracujące z kominem (montowane w lub na kominie). Z firm zagranicznych można zerknąć do oferty Schräder Abgastechnologie albo Kutzner + Weber. Są też urządzenia, które działają bardzo skutecznie, ale mogą być montowane tylko z wkładem kominkowym danej firmy lub nawet tylko dla nowej instalacji. Spartherm posiada urządzenie o nazwie airbox oraz filtry ceramiczne dedykowany do konkretnych palenisk Spartherm. Wodtke posiada swój filtr ceramiczny, ale też do konkretnego modelu. Niestety, trzeba być przygotowanym na to, że póki co urządzenia te są stosunkowo drogie (konkretnych cen nie znam, ale na pewno jest to rząd kilku tysięcy złotych).
    W myśl twojej ustawy jaki konkretny filtr - urządzenie mam założyć do swojego urządzenia - kominka ? Gdzie mam kupić by sprostać tobie , sobie , moim sąsiadom ? Co się stanie jak sprawdzę odpowiednim - twoim urządzeniem ,że z komina wylatuje mi mało wymienionych zgodnych z ustawą zanieczyszczeń? Jaki wtedy mam zastosować filtr - urządzenie?

    Znalazłem jeszcze taka wypowiedź która jakoś cie klasyfikuje w swoich spostrzeżeniach.

    Jacek Ręka, Cebud (woj. małopolskie): To gorący temat – rozgrzany przez pierwsze wprowadzające wymogi emisyjne Ekoprojektu uchwały antysmogowe w Małopolsce i na Śląsku. Jeżeli nowo wybudowany piec lub kominek będzie już musiał spełniać określony poziom emisji CO, NOx, OGC, PM przy wysokiej sprawności, to ewentualnie obecność dodatkowego filtra może to tylko usprawnić. Filtry zamontowane między komorą spalania (wkładem) a kominem mogą być różnego typu. Najczęściej reklamowane są obecnie tzw. elektrofiltry. Niestety, odcięcie dopływu prądu wyłącza elektrofiltr z działania. Firma Cebud dostarcza sprefabrykowane, ceramiczne zestawy filtracyjne w formie gotowych KAF-ów, czyli Kolektorów Akumulacyjno-Filtracyjnych. Działają bez prądu w oparciu o sprawdzone technologie zduńskie. Montuje się je zwłaszcza do starych kominków, by umożliwić im spełnienie nowych wymagań emisyjnych, a nie likwidować.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 14-11-2019 o 07:05

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Piszę ten post dla niedecydowanych, co mają wątpliwości czy robić kominek.
    My jesteśmy bardzo zadowoleni ...
    Gratuluję. Brawo.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Dla malkontentów i fotohobby, co prawda nie wracam bo jestem tu przez cały czas ale od 6


    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jako mimo wszystko zwolennik kominka, z pewnością jesteś niewiarygodny! A jak tego się nie czepi, to ma ten rok do dyspozycji, więc będzie gadać, że się nie liczy. Dopiero od pięciu...bo skoro on dopiero po pięciu nabrał rozumu, szybsi w kumaniu odpadają....A poważnie: ostatnio nawet Pani vice prezydent Poznania klaskała w łapki, jak ktoś skomentował moją wypowiedź twierdząc że jestem niewiarygodny, bo robię kominki. Do łez mnie rozczula taka retoryka....Gdy zapytałem czy elektryk lub szewc wypowiadający się na tematy techniczne z dziedziny zduństwa, będzie dla niej autorytetem czy dobrym doradcą, zniknęła z fonii....
    Ja tam od dziecka spopielałem drewno, jeszcze w piecu kaflowym u babci, spopielam i będę spopielał. Z niektórymi nie dasz rady. To tak ja z tymi pustymi butelkami, o których pisałeś.

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Witam..
    Najbardziej mnie bawią opinie właścicieli jednego (najczęściej bublowatego) kominka. Każdy może lubić co innego można być zadowolonym nawet z bubla ,nie mając możliwości porównania do czegoś z wyższej klasy. Mój kominek spełnia kilka moich warunków 1. ogrzewa domek samodzielnie (rezerwowo) 2.Oszczędny (jeden załadunek dziennie) 3. przetrzeć szybę raz w miesiącu ciągłegopalenia i wyjąć popiół.4. Mi się podobać .5. W każdej chwil możliwość używania go jak kominek otwarty... właśnie naszła mi ochota owinąć suszoną śliwkę szynką Schwarzwald i upiec ją na patyku a i tak cały dym trafia do komina ...
    Ja tam sobie ziemniaczki przyrządzam w kominku. Mega.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie opowiedziałeś o filtrze ale wciąż zadajesz pytania pomocnicze. Dobre. Nie wiesz co to jest i do czego służy przepustnica wyposażona w sterownik ? Poszukaj na rynku jest ich full.



    Za dużo myślisz.

    Pomogę ci nieco .

    W myśl twojej ustawy jaki konkretny filtr - urządzenie mam założyć do swojego urządzenia - kominka ? Gdzie mam kupić by sprostać tobie , sobie , moim sąsiadom ? Co się stanie jak sprawdzę odpowiednim - twoim urządzeniem ,że z komina wylatuje mi mało wymienionych zgodnych z ustawą zanieczyszczeń? Jaki wtedy mam zastosować filtr - urządzenie?

    Znalazłem jeszcze taka wypowiedź która jakoś cie klasyfikuje w swoich spostrzeżeniach.


    Tutaj fajnie jest wszystko opisane.
    Np.
    Zamierzam wybudować dom i wyposażyć
    go m.in. w kominek.
    Co powinienem wziąć pod uwagę?

    Każdy nowo zainstalowany po 1 września 2017 r. kominek musi spełniać
    wymagania ekoprojektu w zakresie minimalnych poziomów efektywności
    energetycznej i norm emisji zanieczyszczeń dla sezonowych ogrzewaczy
    pomieszczeń na paliwo stałe.
    No ale w końcu ktoś pomyślał. Podoba mi się.
    Niezależnie od powyższego od 1 września br. należy zadbać, aby drewno stosowane
    w kominku było suche (tzn. jego wilgotność nie powinna przekraczać 20%
    – można to uzyskać dobrym sezonowaniem).
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #111

    Domyślnie

    czyżby ktoś dowodził, że seks jest lepszy przed czy po ?

  12. #112
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post


    Tutaj fajnie jest wszystko opisane.
    Np.


    No ale w końcu ktoś pomyślał. Podoba mi się.
    Myślisz ,że nie czytał - czytali z kolegą tej konkretnej ustawy i strugają no ....drewno ? . Swoja droga to powinni pracować nad ta ustawą. Czytac i czytać. Może coś wreszcie przeczytają.

  13. #113
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to może tak. Choć ie wiem, czy to taka fajna fucha dymać popołudniami po wioseczkach i papiery sprawdzać
    Słuchaj masz kominek to w myśl ustawy ,która cie obejmuje. masz dwie główne opcje.
    1. wypie....ć kominek z salonu
    2. kopić urządzenie - filtr by nawet przepalić raz do roku zgodnie z normami , bez traumy jak cie odwiedzi straż miejska
    3. zmienić wkład na nowej generacji bo twój już nie spełnia norm czyli musi mieć wspomagacz do emisji pyłów
    4. oddać ten nienadający tym co zrobią z niego użytek

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gdyby jeszcze wyjaśnił co to znaczy:
    kopić urządzenie


    Jak u Ciebie w gminie uchwalą podobna ustawę, to też będziesz musiał szukać papierów dot sprawności.
    Masz 80% ?

    Mój wkład ma dwie wersje i dwie DTR-ki . Różnią się zamontowaniem dodatkowego ceramicznego deflektora, który wydłuża drogę spalin i powoduje wzrost sprawności z 78 do 82%.
    Mam te drugą wersję, więc teoretycznie mogę palić...
    Może w Święta
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-11-2019 o 09:23
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Myślisz ,że nie czytał - czytali z kolegą tej konkretnej ustawy i strugają no ....drewno ? . Swoja droga to powinni pracować nad ta ustawą. Czytac i czytać. Może coś wreszcie przeczytają.
    A to jest jedna wielka zagadka. Zresztą już nie raz wystrugał ... to drewno.

    Kuźwa może coś takiego:

    Nauka poprawnego palenia jest standardem w Europie

    Od ponad 10 lat w Szwajcarii trwa kampania społeczna ucząca poprawnego palenia drewnem. Jak najlepiej, małoemisyjnie palić – ustalono poprzez przebadanie różnych technik palenia w różnych piecach i kotłach, aż znaleziono te najlepsze. Jakość powietrza w Szwajcarii od lat konsekwentnie się poprawia, mimo że ogrzewania drewnem się nie zwalcza a wręcz promuje.
    No ale u nas lobby działa PAS, KAS itp tid., że gaz czysty ekologiczny, bezemisyjny, drewno to be, a boćki to łykają. Do tego frustracja takich osobników i "przepis gotowy".

    No ale lepiej tak
    Gminy uczą swoich mieszkańców jak palić w piecach. Taką walkę ze smogiem krytykuje wiceprezydentka Poznania: "Jestem przeciwnikiem węgla"
    No może i chodzi tutaj chodzi o węgiel, ale taka sama retoryka jak przy drewnie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #117
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Gdyby jeszcze wyjaśnił co to znaczy:



    Jak u Ciebie w gminie uchwalą podobna ustawę, to też będziesz musiał szukać papierów dot sprawności.
    Masz 80% ?

    Mój wkład ma dwie wersje i dwie DTR-ki . Różnią się zamontowaniem dodatkowego ceramicznego deflektora, który wydłuża drogę spalin i powoduje wzrost sprawności z 78 do 82%.
    Mam te drugą wersję, więc teoretycznie mogę palić...
    Może w Święta
    Po co mi papiery kupie twój filtr - urządzenie.Pokaże czarnym i po kłopocie. Będę palił jak do tej pory w weekendy i święta od piątku wieczorem do poniedziałku rana oczywiście w okresach przejściowych i okresie typowym czyli grzewczym.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Masz jakieś bliższe informacje na ten temat - sprawność, sposób montażu do wkładu ?
    Cena ?
    No ty masz najlepsze wszystko. Tylko zapominasz ,że twój kominek którego tak nie cierpisz i opowiadasz ,że przysporzył ci niepotrzebnych kosztów jako nieużytek to bezużyteczny bubel bez papierów i urządzenia - filtra. Teoretycznie to w myśl ustawy nałożyć na ciebie trzeba mandat. Wiesz dlaczego? Wiesz wiesz , a jak nie wiesz to przeczytaj dokładnie ustawę. . Nie masz filterka o który tak tu walczysz to wywal kominek.

    Ja nie muszę bo :
    Montuje się je zwłaszcza do starych kominków, by umożliwić im spełnienie nowych wymagań emisyjnych, a nie likwidować.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 14-11-2019 o 11:15

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat z tego źródła o spalaniu drewna w Szwajcarii
    Na przestrzeni 10-15 lat jakość powietrza w Szwajcarii stale się poprawia, choć nadal
    spalanie drewna ma swój duży i wyraźny udział w nadmiernym zanieczyszczeniu powietrza zimą: od 42% (Zurych) do 66% (Misox).
    Reszta to ruch samochodowy.
    https://czysteogrzewanie.pl/2019/05/...dem-w-europie/
    Spalanie drewna jest EKO ale tylko dla spalaczy drewna w kominkach.
    I dla producentów kominków, dla Zdunów, dla przemysłu pelletowego i brykietowego.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    :

    Ja nie muszę bo :
    No przecież Ty masz stary wkład- starszy od mojego.
    Jaką ma sprawność?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #120

    Domyślnie

    Dalej z linku
    Dlaczego taki bogaty kraj po prostu nie podłączy wszystkich obywateli do rury z gazem?
    Bo Szwajcarzy potrafią myśleć dalej niż do jutra. Gaz ziemny to kopalne paliwo, które muszą importować. Drewno jest odnawialne i dostępne lokalnie. Dlatego zamiast likwidować drewno – likwidują niepotrzebne zanieczyszczenie powietrza powstające z kiepskiego jego spalania w kiepskich urządzeniach

    .....

    Poprawne palenie drewnem w Niemczech i Austrii
    Informacje o poprawnym paleniu są szeroko dostępne także
    ...
    Może nie rodzaj paliwa tylko sposób jego spalania ma wpływ na jakość powietrza? No ale lepiej podłączyć wszystkich do gaz rury. Tak jak w Krakowie. Jak nie masz gazu, a "somsiad" powie nie, bo nie to piękna butla ląduje przy domu. Przytulić się można. Ciepło daje. O 19C tak jak mają gaziarze, to można pomażyć, jak przywali lodem. Koszty pewnie ze 7K/rok dla klocka. Tak emeryci lądują z ręką w nocniku. Brawo. Lobby działa, boćki łykają. Widać i "słychać".
    Jak ktoś ma pellet to przynajmniej można kupić kotły polskie. Do tego bardzo dobre. Kominkiem też się można dogrzać w nowszych domach.

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    kominek którego tak nie cierpisz i opowiadasz ,że przysporzył ci niepotrzebnych kosztów jako nieużytek to bezużyteczny bubel bez papierów i urządzenia - filtra. ..... wywal kominek.
    NS tak jakoś dziwnie ten kominek tam stoi. Jak ja bym miał coś takiego w chacie, co stoi bezużyteczne i zbiera kurz no i do tego dziura na zewnątrz, to bym to już dawno to wywalił. Może i było by trochę kurzu, ale raz i załatwione. Pewnie mniejsza frustracja. A tu przychodzisz do domu patrzysz i co? Ja pie... ten kominek. Trzeba gdzieś to rozładować. Może sprzedać jak lepszy, może na złom jak jakiś z marketu. Jest taki jeden co tak zrobił, nie pasuje to wypad - "miał tamten facet jaja ".
    Ostatnio edytowane przez vvvv ; 14-11-2019 o 12:14
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Strona 6 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony