dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 10
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 199
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Może nie rodzaj paliwa tylko sposób jego spalania ma wpływ na jakość powietrza? 2:
    Emisję trujących substancji determinuje i paliwo i sposób spalania i urządzenie do spalania.
    Kominek ma tą wadę że jest obsługiwany ręcznie przez człowieka i to człowiek decyduje co spala.
    W przypadku gazu i ogrzewania elektrycznego 1:1 lub przy pomocy PC właściciel domu nie ma negatywnego wpływu na paliwo i sposób spalania.
    Kotły na drewno (kominki i pellet) produkują znaczne ilości PM10 i PM2,5 a gaz i ee, PC nie produkuje tego.
    Spalanie drewna nie jest ekologiczne.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Emisję trujących substancji determinuje i paliwo i sposób spalania i urządzenie do spalania.
    Kominek ma tą wadę że jest obsługiwany ręcznie przez człowieka i to człowiek decyduje co spala.
    W przypadku gazu i ogrzewania elektrycznego 1:1 lub przy pomocy PC właściciel domu nie ma negatywnego wpływu na paliwo i sposób spalania.
    Kotły na drewno (kominki i pellet) produkują znaczne ilości PM10 i PM2,5 a gaz i ee, PC nie produkuje tego.
    Spalanie drewna nie jest ekologiczne.

    No brawo. Jesteś prawie najlepszy.
    Samochody też nic nie produkują.
    Kurcze znów te butelki.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Cytat z tego źródła o spalaniu drewna w Szwajcarii
    Jaki udział ma spalanie drewna we wzroście stężenia CO2?

  4. #124
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No przecież Ty masz stary wkład- starszy od mojego.
    Jaką ma sprawność?
    Sprawność ma dobrą . Wybacz ale dla ciebie nie wyjdę na dach by emisję mierzyć. Jak mi udowodnią ,że mam taki badziewny kominek jak ty wtedy będę się zastanawiał nad unowocześnieniem. Ty nie korzystasz i trujesz ja korzystam i staram się jak mogę by nie truć. Nie masz urządzenia obniżającego emisję to mandat u ciebie w regionie.

  5. #125

  6. #126
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Dalej z linku

    Może nie rodzaj paliwa tylko sposób jego spalania ma wpływ na jakość powietrza? No ale lepiej podłączyć wszystkich do gaz rury. Tak jak w Krakowie. Jak nie masz gazu, a "somsiad" powie nie, bo nie to piękna butla ląduje przy domu. Przytulić się można. Ciepło daje. O 19C tak jak mają gaziarze, to można pomarzyć, jak przywali lodem. Koszty pewnie ze 7K/rok dla klocka. Tak emeryci lądują z ręką w nocniku. Brawo. Lobby działa, boćki łykają. Widać i "słychać".
    Jak ktoś ma pellet to przynajmniej można kupić kotły polskie. Do tego bardzo dobre. Kominkiem też się można dogrzać w nowszych domach.



    NS tak jakoś dziwnie ten kominek tam stoi. Jak ja bym miał coś takiego w chacie, co stoi bezużyteczne i zbiera kurz no i do tego dziura na zewnątrz, to bym to już dawno to wywalił. Może i było by trochę kurzu, ale raz i załatwione. Pewnie mniejsza frustracja. A tu przychodzisz do domu patrzysz i co? Ja pie... ten kominek. Trzeba gdzieś to rozładować. Może sprzedać jak lepszy, może na złom jak jakiś z marketu. Jest taki jeden co tak zrobił, nie pasuje to wypad - "miał tamten facet jaja ".
    Wiem ,że miał. Proponowałem mu i skowyt zranionego kojota (nietrafny zakup kominka) się skończy .. Przestanie filtrować i zapanuje błogi spokój. Brdzie można delektować się żywym ogniem.

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Nasz trzyma ciepło po wygaśnięciu ognia 6-7h
    Powinszować!

    Nasz z kolei trzyma ciepło (pojęcie względne) kilkanaście godzin.

    Kubatura 230 m3.

    Wczoraj o 10 wieczorem było 21 st. a dziś o 12-ej było jeszcze 18... Chałupa jeszcze nie ocieplona...

    Własnoręcznie wybudowany. Pomocy od forumowych zdunów zero...
    Jeśli już, to krytyka i złośliwe uwagi.

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Powinszować!

    Nasz z kolei trzyma ciepło (pojęcie względne) kilkanaście godzin.

    Kubatura 230 m3.

    Wczoraj o 10 wieczorem było 21 st. a dziś o 12-ej było jeszcze 18... Chałupa jeszcze nie ocieplona...

    Własnoręcznie wybudowany. Pomocy od forumowych zdunów zero...
    Jeśli już, to krytyka i złośliwe uwagi.

    Wskazane zamieszczenie zdjęcia całości.

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Sprawność ma dobrą . Wybacz ale dla ciebie nie wyjdę na dach by emisję mierzyć. Jak mi udowodnią ,że mam taki badziewny kominek jak ty wtedy będę się zastanawiał nad unowocześnieniem. Ty nie korzystasz i trujesz ja korzystam i staram się jak mogę by nie truć. Nie masz urządzenia obniżającego emisję to mandat u ciebie w regionie.
    Po pierwsze nie masz wiedzy i narzędzi, by zmierzyć sprawność
    Po drugie - nie robisz tego dla mnie, tylko dla siebie.
    Jak Ci ustawę uchwałą, to Ty będziesz musiał udowadniać, a nie oni.

    Oni poproszą o papier.

    Ja mam ponoc 82% więc dodatkowego urządzenia nie potrzebuję.
    Papier wystawią mi u importera, to tylko 30km ode mnie.
    Przyda się zawsze- choćby, gdybym kiedyć chciał to sprzedać.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Wskazane zamieszczenie zdjęcia całości.
    Zdjęcia, za przeproszeniem, czego?
    Znaczy się, co życzyłby sobie Szanowny forumowicz zobaczyć?

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Zdjęcia, za przeproszeniem, czego?
    Znaczy się, co życzyłby sobie Szanowny forumowicz zobaczyć?
    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Powinszować!

    Nasz
    z kolei trzyma ciepło (pojęcie względne) kilkanaście godzin.

    Kubatura 230 m3.

    Wczoraj o 10 wieczorem było 21 st. a dziś o 12-ej było jeszcze 18... Chałupa jeszcze nie ocieplona...

    Własnoręcznie wybudowany.
    Pomocy od forumowych zdunów zero...
    Jeśli już, to krytyka i złośliwe uwagi.
    ale za przeproszeniem, jak powiadajo, nic na siłę

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaki udział ma spalanie drewna we wzroście stężenia CO2?
    Ta część dyskusji dotyczy emisji pyłów PM10 i PM2,5 i filtrów które mogą je wyłapać z kominowych spalin.
    Nie było mowy o emisji czy wzroście CO2.
    Ze spalania drewna jest wyiększa emisja CO2 niż ze spalania gazu ziemnego.

    Spalanie drewna powoduje emisję CO2.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #133
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po pierwsze nie masz wiedzy i narzędzi, by zmierzyć sprawność
    Po drugie - nie robisz tego dla mnie, tylko dla siebie.
    Jak Ci ustawę uchwałą, to Ty będziesz musiał udowadniać, a nie oni.

    Oni poproszą o papier.

    Ja mam ponoc 82% więc dodatkowego urządzenia nie potrzebuję.
    Papier wystawią mi u importera, to tylko 30km ode mnie.
    Przyda się zawsze- choćby, gdybym kiedyć chciał to sprzedać.
    Nie zakłamuj rzeczywistości jakimiś importerami 30 km od siebie. Nie zrozumiałeś. Masz bubel ,który stwarza zagrożenie dla twojej rodziny i sąsiadów. To wszak urządzenie które nie wypaliło u ciebie to tak pięknie przez jego zwolenników nazywany kominkiem. To ty chcesz by zabroniono palenia w tym urządzeniu. Jakieś ponoć jest tu niewystarczające.Skąd u ciebie wiedza w takim razie ,że ty masz 80 % sprawności , a ja nie ? Ja nie ponoć ale naprawdę mam odpowiednią sprawność wkładu. Wszyscy mają kupować , chcesz nawet znać cenę filtra a ty nie.Nie sprzedasz tego swojego wkładu . Wiesz dlaczego bo to jest stary bubel bez filtra opalany drewnem. To przecież twoja maksyma.

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Straszny slowotok...
    Ty naprawdę nie pamiętasz tego, co było napisane rano ?


    Pisałem wyrażźnie, że DTR mojej wersji wkładu podaje 82% sprawnosci.
    Jeżeli w głębokich i zakurzonych czeluściach Internetu leżą jeszcze jakieś informacje o parametrach Twojego wkładu, to się z nimi zapoznaj.
    Proste.
    Nie trzeba wyłazić na dach

    Jeśli do takich informacji nie dotrzesz, skontaktuj się z producentem Twojego wkładu i zapytaj, czy ten model spełnia wymagania ekoprojektu.

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Oni poproszą o papier.

    Ja mam ponoc 82% więc dodatkowego urządzenia nie potrzebuję.
    Papier wystawią mi u importera, to tylko 30km ode mnie.
    Przyda się zawsze- choćby, gdybym kiedyć chciał to sprzedać.
    Ale po co te starania, przeciez jest bezuzyteczny. Moze lepiej wywal wkład a obudowę przerób na półkę. Będziesz miał spokojną głowę.
    Dziś włączyliśmy rekuperację i tylko świecące literki mi się podobały na obudowie. Reszty jeszcze nie odczułam, zadnych ciar nie było .
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Powinszować!

    Nasz z kolei trzyma ciepło (pojęcie względne) kilkanaście godzin.

    Kubatura 230 m3.

    Wczoraj o 10 wieczorem było 21 st. a dziś o 12-ej było jeszcze 18... Chałupa jeszcze nie ocieplona...

    Własnoręcznie wybudowany. Pomocy od forumowych zdunów zero...
    Jeśli już, to krytyka i złośliwe uwagi.
    Gratuluję Cieszę się z tego. Nasz rozpalamy tylko raz i nie dokładamy drewna, bo jeszcze nie mieszkamy. Tylko na nasz pobyt rozpalamy. Nie wiem czy to ma znaczenie. Mamy dom ocieplony, ale nie grzany . Temperatury mamy nizsze niż Ty, dom mniejszy niz Ty, czyli Jesteś LEPSZY! lub masz lepszy kominek
    Pochwal się zdjęciami i co to za wkład?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Witam..
    Najbardziej mnie bawią opinie właścicieli jednego (najczęściej bublowatego) kominka. Każdy może lubić co innego można być zadowolonym nawet z bubla ,nie mając możliwości porównania do czegoś z wyższej klasy. Mój kominek spełnia kilka moich warunków 1. ogrzewa domek samodzielnie (rezerwowo) 2.Oszczędny (jeden załadunek dziennie) 3. przetrzeć szybę raz w miesiącu ciągłegopalenia i wyjąć popiół.4. Mi się podobać .5. W każdej chwil możliwość używania go jak kominek otwarty... właśnie naszła mi ochota owinąć suszoną śliwkę szynką Schwarzwald i upiec ją na patyku a i tak cały dym trafia do komina ...
    Czy to do mnie post skierowany? Odnośnie tego bubla?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  18. #138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaki udział ma spalanie drewna we wzroście stężenia CO2?
    Niewielki, ale za to kominku zieją tabunami innych trucizn, które są zabójcze dla człowieka. Dla przypomnienia :





    Papierochów zakazali palić miedzy ludźmi, samochody mają katalizatory, dpf-y, elektroniczny nadzór spalania, a kominki gorzej smrodzą niż 200 lat temu, bo wtedy przynajmniej nikt powietrza nie przykręcał.

  19. #139

    Domyślnie

    Ah te czyste samochody. Przecież one nic nie produkują, tak samo jak gaz. Cud miód malinka.
    Spaliny trują dzieci. Co roku 4 miliony najmłodszych zapada na astmę związaną z NO2.
    92% zachorowań dzieci na astmę jest spowodowane przez smog komunikacyjny.

    muchenz no i EBI chyba się wycofa z kredytowania inwestycji w gaz, PGNiG "cienko przędzie" "łolaboga" co to będzie? Jak myślisz?
    Ostatnio edytowane przez vvvv ; 14-11-2019 o 20:04
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Niewielki, ale za to kominku zieją tabunami innych trucizn, które są zabójcze dla człowieka. Dla przypomnienia :



    Ładna manipulacja. Tylko kto robi pirolizę drewna w kominku?

    Nie niewielki, tylko żaden. Jakoś w dziejach naszej planety były pożary lasów i przez tysiące lat ludzie palili drewnem - i nie było przynajmniej trwałego wzrostu stężenia CO2 (a chwilowe były niewielkie i szybko wracało do stanu sprzed pożaru). Dopiero paliwa kopalne "zrobiły robotę".

Strona 7 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony