dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Chodzi o budowę wodociągu , źle się wyraziłam.
    Jak nie ma chętnych do podłączenia, to po co wodociągi mają budować?

    I rób od razu przyłącze, bo potem trzeba będzie znowu kolędować po zgodę na rozkopanie drogi. A niech któryś ze współwłaścicieli zemrze czy wyjedzie za chlebem i będzie kłopot.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Właściwie to ta rura biegnie przez pobocze działki pewnego "chciwego rolnika" . I prawdopodobnie ten "rolnik" będzie żądać, lub już żąda kasy od wodociągów za to, aby te prace mogły się rozpocząć.
    Czy rolnik podpisal zgodę na wejście w jego teren i budowę sieci tej nowej "waszej" ? Jeżeli nie nie możesz wybudować sieci.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak nie ma chętnych do podłączenia, to po co wodociągi mają budować?

    I rób od razu przyłącze, bo potem trzeba będzie znowu kolędować po zgodę na rozkopanie drogi. A niech któryś ze współwłaścicieli zemrze czy wyjedzie za chlebem i będzie kłopot.
    Jak nie ma chętnych do podłączenia? Ja nic takiego nie napisałam, składamy się wszyscy na ten wodociąg - tzn 10 właścicieli działek i jest on robiony za nasze pieniądze. Więc pytanie dlaczego wodociągi nie zezwalają nam jeszcze za rozpoczęcie prac budowlanych. Ale odpowiedziałam sobie na to pytanie w poprzednim komentarzu. Na pewno pójdę w tygodniu w tej sprawie do wodociągów, choć nie wiem czy przyznają mi rację.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Czy rolnik podpisal zgodę na wejście w jego teren i budowę sieci tej nowej "waszej" ? Jeżeli nie nie możesz wybudować sieci.
    Nie, nie podpisał żądnej zgody... Tylko wodociągi na pewno wiedziały przecież od początku gdzie biegnie ta rura. Co my możemy teraz w takim razie zrobić? Bo skoro urzędnik po prostu "opóźnia" te rozpoczęcie prac bo twierdzi, że prace budowlane u sąsiadów postępują za wolno to czyli jednak mam rozumieć, że migają się od tego bo nie chcą płacić kasy temu rolnikowi? Czy dogadanie się z tym gościem i zapłacenie mu kasy to nasz obowiązek czy wodociągów? Bo chyba wg prawa to wodociągi tak na prawdę powinny nam dostarczyć wodę przynajmniej do granicy działki (początku naszej drogi wewnętrznej) ?

  5. #25

    Domyślnie

    oj strasznie tu naciągasz koleżanko

    pytałem i odpowiedz, bo to zamknie temat: czy pozwolenie na budowę zostało uprawomocnione ?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Nie, nie podpisał żądnej zgody... Tylko wodociągi na pewno wiedziały przecież od początku gdzie biegnie ta rura. Co my możemy teraz w takim razie zrobić? Bo skoro urzędnik po prostu "opóźnia" te rozpoczęcie prac bo twierdzi, że prace budowlane u sąsiadów postępują za wolno to czyli jednak mam rozumieć, że migają się od tego bo nie chcą płacić kasy temu rolnikowi? Czy dogadanie się z tym gościem i zapłacenie mu kasy to nasz obowiązek czy wodociągów? Bo chyba wg prawa to wodociągi tak na prawdę powinny nam dostarczyć wodę przynajmniej do granicy działki (początku naszej drogi wewnętrznej) ?
    NIe ma takiego prawa że wodociągi powinny do każdej działki doprowadzić wodę. Z jakiegoś powodu podjęliście decyzje że sami to finansujecie, (zapewne wodociągi powiedziały ze nie maja kasy na rozbudowę ) . To czy rolnik kogoś wpuści na swoj teren czy nie to nie jest sprawa wodociągów.
    Nie wiem czy odpowiedziałaś ale czy pozwolenia na budowę wodociągu jest prawomocne? Bo kwestia braku zgody "rolnika" powinna na etapie pozwolenia wyjść. Chyba że "rolnik' przespał polecony z urzedu i teraz dymi

  7. #27

    Domyślnie

    zapewne takiego pnb nie ma bo by już dawno kopali

    a takich rolników załatwia się przed pnb więc pewnie macie lekki problem
    rolnika trzeba spłacić i to wy a nie mpwik bo tak jest w polsce - budujecie na wasz koszt

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    oj strasznie tu naciągasz koleżanko

    pytałem i odpowiedz, bo to zamknie temat: czy pozwolenie na budowę zostało uprawomocnione ?
    Ale co niby naciągam ? Piszę tak jak jest , nie wiem po co i w jakim celu miałabym naciągać? Chyba sama chcę się dowiedzieć jak sprawę najlepiej załatwić?
    Z tego co teraz rozmawiałam z sąsiadką, która sama się do końca nie orientuje a jej mąż aktualnie wyjechał za granicę , to to pozwolenie MIAŁO już za chwilę być, ale jednak nie dadzą jeszcze, no bo budowa wg nich za wolno się posuwa. Napisałam już w odpowiedziach wyżej co może być prawdziwą przyczyną i nie wiem jak to obejść.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Jak nie ma chętnych do podłączenia?
    Skoro nie wnioskowaliście o przyłączenie, to skąd wodociągi mają wiedzieć, że ktoś chce się przyłączyć?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Ale co niby naciągam ? Piszę tak jak jest , nie wiem po co i w jakim celu miałabym naciągać? Chyba sama chcę się dowiedzieć jak sprawę najlepiej załatwić?
    Z tego co teraz rozmawiałam z sąsiadką, która sama się do końca nie orientuje a jej mąż aktualnie wyjechał za granicę , to to pozwolenie MIAŁO już za chwilę być, ale jednak nie dadzą jeszcze, no bo budowa wg nich za wolno się posuwa. Napisałam już w odpowiedziach wyżej co może być prawdziwą przyczyną i nie wiem jak to obejść.
    no to nie macie PnB bo wyszedł jakiś zonk
    i na bank nie jest to ociężała budowa tylko może właśnie rolnik wyleciał zza krzaków ?

    do mpwik i niech wyjaśniają. nie macie pnb więc stoicie

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    , to to pozwolenie MIAŁO już za chwilę być, ale jednak nie dadzą jeszcze, no bo budowa wg nich za wolno się posuwa.
    Czyli nie macie pozwolenia więc nie wolno wam rozpoczynać prac. Ale coś nadal się zgadza, pisałaś ze to wodociągi mówią ze nie wolno bo za wolno budowa idzie, pozwolenie na budowę wydaje urząd miasta lub starostwo a nie wodociągi. Więc cos tu dalej nie pasuje.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Czyli nie macie pozwolenia więc nie wolno wam rozpoczynać prac. Ale coś nadal się zgadza, pisałaś ze to wodociągi mówią ze nie wolno bo za wolno budowa idzie, pozwolenie na budowę wydaje urząd miasta lub starostwo a nie wodociągi. Więc cos tu dalej nie pasuje.
    pnb wydaje miasto, ale mpwik musi klepnąć ustalenia projektu

    a tu pewnie się ociągają bo nie ma np zgody rolnika

    pylać do mpwik i pytać na piśmie. bo narazie ładują was w bambuko i z jakiegoś powodu nie chcą powiedzieć co i jak

  13. #33

    Domyślnie

    Nikt z wodociągów na pewno nie jeździł i nie sprawdzał na jakim etapie jest budowa.
    Przecież urząd przed wydaniem PNB domu też nie robi wizji lokalnej na działce. Wszystko opiera się tylko o dokumenty w ktorych najwyraźniej macie jakiś problem.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Nikt z wodociągów na pewno nie jeździł i nie sprawdzał na jakim etapie jest budowa.
    Przecież urząd przed wydaniem PNB domu też nie robi wizji lokalnej na działce. Wszystko opiera się tylko o dokumenty w ktorych najwyraźniej macie jakiś problem.
    zrozumcie ze siec wod kan nie ma nic do budowy jakiegos domu
    mozesz kupic pole, podzielic je na 100 dzialek i zbudowac siec wod kan w pustym polu do 100 dzialek

    uzbrojenie lokalizacji pod budowe
    wiec nie widze zwiazku

  15. #35

    Domyślnie

    No to piszę, że wodociągi nie jeżdzą sprawdzać stanu budowy jakiegoś domu.
    Nie napisałem, że jedno ma związek z drugim.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    No to piszę, że wodociągi nie jeżdzą sprawdzać stanu budowy jakiegoś domu.
    Nie napisałem, że jedno ma związek z drugim.
    No ja też uważam, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego i dlatego tu napisałam, bo się zdziwiłam. No ale teraz w trakcie wyszło, że trzeba by było wejść na teren działki rolnika, który prawdopodobnie zgody wyrazić nie chce . No nic, w czwartek udajemy się z sąsiadką do wodociągów i będziemy wyjaśniać. Poprzednia właścicielka działek też nas zrobiła trochę w bambuko, bo powiedziała, że wszystkie media są w drodze, a teraz się okazuje, że wodociąg biegnie na granicy działki rolnika... Czyli nie jest w drodze. Nasz błąd, że tego wcześniej nie zweryfikowaliśmy, ale kto by przypuszczał, że wodociągi tak śmiesznie poprowadzą rurę?

  17. #37

    Domyślnie

    to najpierw do mpwik
    a potem z kontenerem wódki do rolnika

    i jeszcze umyć mu podłogi w domu

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    nie wiem po co znów te teksty o tym, że nie panujemy nad budową.
    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Poprzednia właścicielka działek też nas zrobiła trochę w bambuko, bo powiedziała, że wszystkie media są w drodze, a teraz się okazuje, że wodociąg biegnie na granicy działki rolnika... Czyli nie jest w drodze. Nasz błąd, że tego wcześniej nie zweryfikowaliśmy,
    Dwie godziny temu było oburzenie na mój tekst Teraz refleksja. Powodzenia w walce.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Poprzednia właścicielka działek też nas zrobiła trochę w bambuko, bo powiedziała, że wszystkie media są w drodze, a teraz się okazuje, że wodociąg biegnie na granicy działki rolnika... Czyli nie jest w drodze. Nasz błąd, że tego wcześniej nie zweryfikowaliśmy, ale kto by przypuszczał, że wodociągi tak śmiesznie poprowadzą rurę?
    Macie to na piśmie, że przyłącza są w drodze? Być może wprowadzono was w błąd przed transakcją, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzania mieniem, lecz nie macie tego na piśmie i jest zonk. Wszystkie instalacje są na mapach, wystarczy się zainteresować a nie wierzyć na gębę

  20. #40

    Domyślnie

    Mnie się nasuwa jedna refleksja, ze ta Twoja sąsiadka kręci.
    Idź do niej i powiedz, że jak nie ma jej męza, to Ty z nią pójdziesz do wodociągów i wyjaśnicie zaistniały problem.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony