Mam wydaną dobre parę lat temu decyzję o warunkach zabudowy. Dotyczy ona możliwości postawienia budynku (kolor różowy na dwóch widocznych działkach). Niestety dojazd do tych dwóch działek jest w postaci zapisanej notarialnie służebności przejazdu przez środek działki brata (zielone obramowanie). Brat otrzymał działkę od ojca (rolnika). Sam brat rolnikiem nie jest

Jestem teraz na etapie adaptacji projektu oraz planu zagospodarowania działki i wyłączenia z produkcji rolnej wymaganych obszarów. Starostwo twierdzi, że oprócz powierzchni gdzie będzie stał dom muszę również wyłączyć z produkcji rolnej także pas służebności, na działce brata, który ma prawie 5 arów. Jako, że powierzchnia do wyłączenia tylko na moich działkach to będzie już ponad 5 arów plus 5 arów służebności to niestety okaże się że za całą służebność będę musiał zapłacić pewnie z 20-25 tysięcy przez 10 lat, opłaty jednorazowej może uda się uniknąć. Są tam grunty I i II klasy i są to grunty Br-Ps II, S-PsII, RI.

Starostwo twierdzi, że grunty na działce brata nadal są gruntami rolnymi i muszę je wyłączyć z produkcji.



Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem lub ma wiedzę, że faktycznie muszę to wyłączyć? A jeśli nie to na jakiej podstawie mogę się od tego odwołać?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.