dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Opadły mi parapety

    Hej,
    mam problem osadzałem parapety konglomerat 2cm, osadzałem je na takie kliny montażowe jak na zdjęciu, w momencie osadzenie nie było szpar, wypełniłem wszystko pianką wysokość pianki było około 2cm firma pianki to Bauhus z Allegro, przychodzę po kilku dniach a parapety przy oknach mi osiadły, jestem podłamany bo muszę je teraz zrywać. Nie wiem co poszło źle, czy lipna pianka, czy 2cm to zbyt duża przestrzeń dla pianki, czy co.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał zukers Zobacz post
    Hej,mam problem
    Hej, a może to nie problem z parapetem? Źle zamontowane okienko zrobiło, co musiało. Ugięło się, nieco. . Bywa.
    PRO QUALITY

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie widzę zdjęcia, ale zakładam że chodzi o kliny sprężynowe. Sympatyczny pomysłodawca, trochę spamował w różnych miejscach, ale sam pomysł był dla mnie ... zbędny. Pewnie wyjdzie, że użyłeś zbyt mało klinów w stosunku do wagi parapetu. Lub pianka doznała skurczu a wtedy taki klin nie da rady.
    A wystarczy kilka podkładek po parę groszy. Lub zwykłe kliny : ustawiasz je tak, by był luz mniejszy o pół mm niż grubość parapetu. Wciskasz parapet, okno się uniesie i raczej już nie opadnie jak sugeruje kolega (co jest możliwe).
    "Rwanie" parapetu to nie dramat. Gorzej z oknem

    Edit:
    - na nowszym sprzęcie widzę to co przypuszczałem. Pomysł nr 2 - daj na styku okna z parapetem silikon. Przy okazji ukryjesz miejsce potencjalnego przewiewu.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 12-07-2022 o 09:38
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Okna były montowane rok temu, pozatym do góry by nie odleciały
    Szerokość okna to około 155cm, dałem te kliny sprężynowe co dwadzieścia parę cm, wyszły 4 sztuki, to mało? Nie wiem może i tak.
    Ale już czytam wszystkie komentarze odnośnie piany bauhus na allegro i jeden Pan przestrzega że pianka kurczy się po paru dniach.
    @finlandia o jakich podkładkach piszesz, parapet już zerwałem i chyba kliny też pójda w cholerę - coś takiego: https://allegro.pl/oferta/kliny-klin...nt=12055281424
    I napewno zmiana piany na jakiegos soudala - może być?
    Ostatnio edytowane przez zukers ; 12-07-2022 o 11:17

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dwa (lub więcej - zależy od wysokości) proste kliny (nawet wycięte z drewna) złożone ze sobą x 3-4 punkty podparcia. Soudal "rośnie" także nie będzie zły. Do takich celów nigdy nie używałem drogich pianek, ale też z założenia nie kupuję najtańszych. Nigdy nie miałem problemu z opadaniem parapetu
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony