dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Prośba o info na temat szalowania stropu.

    Witam, buduje sam i wlasnie zakonczylem prace z murowaniem scian parteru z porothermu. Chcialbym zaczac szalowac slupy (rdzenie) i strop pod monolit i mam pytanie odnosnie jakimi kolkami przytwierdzac blaty do muru. Jakie rozmiary, długosci kolkow bylyby najlepsze. Bede wdzieczny za sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    wg mnie szpilkami na wylot z obu stron szeroka podkladka + nakrętka, jak dasz dość gesto masz pewnosc ze ci nie rozerwie szalunku.

  3. #3

    Domyślnie

    A wiertlo 8semka czy 10?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiu_L Zobacz post
    A wiertlo 8semka czy 10?
    Wiertło dobierz do szpilek.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiu_L Zobacz post
    Chcialbym zaczac szalowac slupy (rdzenie) i strop pod monolit i mam pytanie odnosnie jakimi kolkami przytwierdzac blaty do muru. Jakie rozmiary, długosci kolkow bylyby najlepsze. Bede wdzieczny za sugestie.
    Blaty do muru - w sensie szalunek przy krawędzi muru ma być kotwiony na kołki?
    Nie będzie podpory (słupów) w pobliżu?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Widzialem reklame "cudownych kołkow" do porothermu ale faktycznie... Najlepiej bedzie na szpilki... I na wylot. Dzieki Panowie.

  7. #7

    Domyślnie

    szpilki 8 wierć wiertlem 10 łatwiej później je wkładać. Miedzy szalunek i podkładkę daj jeszcze deseczki.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Śruby 10, wytrzymalsze od 8semek na wylot, słupy ja obijałem dechami jak blatami z płyt to na to dechy dookoła, jak najgęściej, uważaj przy laniu z pompy, bo siła idzie spora, zgarniaj łopatą, bo jak skierujesz pompę w dół na słup to idzie mega siła, dlatego delikatnie, beton i tak się odpowiednio ubije pod wpływem ciężaru. Jak masz schody betonowe, to płytami, dechy wzdłuż płyt i gęsto stemple co 30 cm z biegach i spocznikach.. Miłej pracy
    Acha i przy schodach na stopnie dechy z tartaku pod wymiar, bo płyty może wyprzeć.

    Ryś
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 03-12-2019 o 08:51
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony