Dzień dobry,


Piszę do Was z prośbą o radę. Po wybudowaniu przez ekipę mojego domu (ssz)sam zabrałem się za wykańczanie domku. Jestem na etapie poddasza i wystąpił problem ponieważ zakupiłem tylko wełnę grubości 15 cm. I w planie miałem zrobić ocieplenie na skosach 30cm(15+15 krokwie 18x8cm) oraz sufit podwieszany również 30 cm (po 15cm pomiędzy i pod jętkami). Niestety okazało się że wykonawca stanu surowego zrobił wys. 2.65m i z tego jeszcze odejdzie wykończenie podłogi około 12cm plus obniżenie sufitu o 15cm. Chcąc uratować chociaż 5cm wysokości przemyślałem wszystko i chciałbym zmienić założenie dotyczące sufitu(skosy zostają). Chciałbym zastosować 10cm pod jętkami (które mają 20x8cm) i 20cm pomiędzy lub 40(10+2x15)cm 10cm pod i po 15cm pomiędzy i na jętkach. W tej drugiej opcji musiałbym zakryć jętki od góry wełną i zrobić podniesienie o 12cm z kantówek pomiędzy którymi była by też wełną oraz na które przykręcona by była płyta OSB.

Moje pytania to:
1. Czy mogę zakryć jętki od góry wełną, jakby je opatulić w koło. Zachowująć szczelinę wentylacyjną pomiędzy płytą OSB i wełną plus zabezpieczone przed brudem otwory w płycie OSB dla lepszej wentylacji.

2. Czy można użyć wieszaków typu es na suficie a grzybki na skosach?

3. Czy ocieplać stryszek pomiędzy krokwiami na 15cm? Na to też zamówiłem wełnę.

Dodam że nie wiem czy w hurtowni wymienią mi wełnę na inne grubości i dlatego chciałbym wykorzystać grubość 15cm w drugiej opcji która bardziej za mną przemawia. Grubość 10cm i kantówki prawdopodobnie będę musiał dokupić.

Mogę podesłać szkice o co mi chodzi jeśli nie jest zrozumiałe.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.