dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie Projekt rekuperacji czy jest wymagany

    Witam,
    W projekcie domu standardowo są kominy do wentylacji grawitacyjnej. Czy po rozpoczęciu budowy jak inwestor zdecyduje się na rekuperacje:
    1) Czy trzeba wykonać projekt instalacji rekuperacji?Nie chodzi mi o kwestie aby rekuperacja została dobrze wykonana czy wszystko poprawnie obliczone tylko chodzi o kwestie stricte prawne aby nie było później problemu przy odbiorze mieszkania itp.
    2) Jeżeli względem prawa taki projekt jest wymagany to co musi zawierać taki projekt?
    3) Czy osoba montująca lub wykonująca projekt rekuperacji musi posiadac jakieś uprawnienia? jak tak to jakie?
    Ostatnio edytowane przez mnowak02 ; 20-11-2019 o 20:52

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli architekt nie chce Ci tego przepchnąć, to spróbuj zrobić minimalną wentylację grawitacyjną "do odbioru", a jednocześnie przygotuj sobie miejsce na kanały wentylacji mechanicznej: albo w sufitach podwieszanych albo w styropianach podłogi wyższej kondygnacji. Jak dostaniesz pozwolenie na użytkowanie to zainstaluj sobie rekuperator.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja miałem od razu w projekcie wentylację mechaniczną ale było to tylko na zasadzie luźnego schemat żaden profesjonalny projekt podobnie jak np instalacja elektryczna. Myślę że wystarczy kierownik budowy .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony