dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Folia / mata grzewcza pod panele podłogowe laminowane?

    Cześć
    Obecnie mam podłogówkę wodną grzaną gazem. Mam też fotowoltaikę. Zaraz zaczynam remont pokoju, w tym wymianę podłogi, i zastanawiam się, czy któreś rozwiązanie ma sens:
    - położyć folię grzewczą,
    - położyć matę grzewczą plus samopoziom,
    - kupić grzejnik i zbierać na przerobienie kotłowni, żeby grzać wodną podłogówkę prądem.
    --
    Cerbin
    Od 01/04/2012 w Guliwerze pod Niepołomicami

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak już masz wodną podłogówkę, to kocioł elektryczny. Tania i prosta modyfikacja.
    Tylko ile Ci tego prądu rocznie zbywa, a ile gazu szło na sezon?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekklops

    Zarejestrowany
    Sep 2023
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tu potrzebne są konkretne obliczenia Efektywność energetyczna: Zastanów się, które rozwiązanie będzie najbardziej efektywne z ekologicznego punktu widzenia, biorąc pod uwagę Twoją instalację fotowoltaiczną. Koszty inwestycyjne i eksploatacyjne: Upewnij się, że rozwiązanie, które wybierzesz, mieści się w Twoim budżecie zarówno podczas instalacji, jak i w trakcie eksploatacji. Kompatybilność z instalacją fotowoltaiczną: Upewnij się, że wybrane rozwiązanie można łatwo zintegrować z Twoją instalacją fotowoltaiczną. Komfort cieplny: Sprawdź, które rozwiązanie będzie najbardziej komfortowe dla Ciebie pod względem rozkładu ciepła i temperatury w pomieszczeniu.
    Reklama na FM jest płatna

  4. #4

    Domyślnie

    Zamontowałem ścienny grzejnik gazowy o mocy 15 000 btu, który będzie działał w razie potrzeby. Większość czasu spędzam w piwnicy, bo to moje męskie środowisko jaskiniowe. Grzejnik kosztował mnie 130 dolarów, a jego zainstalowanie i doprowadzenie gazu wymagało weekendowej pracy, ponieważ znajdował się kilka metrów od mojego pomieszczenia gospodarczego. Zimy w środkowym Illinois potrafią być brutalne, a ten zły chłopiec zmieni temperaturę na mojej powierzchni https://9apps.ooo/ o powierzchni 700 stóp kwadratowych z 60 stopni na 70 stopni w ciągu około godziny działania, kiedy schodzę rano. Nigdy nie lubię ogrzewania promiennikowego pod niczym innym niż płytkami ceramicznymi, ponieważ laminaty przepuszczają ciepło przez pispoor, co działa bardziej jak izolator niż przewodnik jak płytka.
    Ostatnio edytowane przez a1stuk ; 28-09-2023 o 22:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony