dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Viessmann 200W - pytania po kilku latach eksploatacji

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzmac

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-105
    Posty
    27

    Domyślnie Viessmann 200W - pytania po kilku latach eksploatacji

    Od kilku lat korzystam z kotła 200W 19kW (instalacja 2014 rok) w mojej instalacji (ok 200m2, całość podłogówka z termostatami w każdym pomieszczeniu, boiler 120l, cyrkulacja CWU sterowana w zależności od obecności w łazience, 3 osoby, sterownik wewnętrzny po kablu, sterowanie pogodowe):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacja CO.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	437584

    https://drive.google.com/open?id=1Ki...dm78bJqSA-plGQ

    Jak widać, "trochę" ją opomiarowałem część pomiarów ściągam z kotła opto-linkiem, część zrealizowana na ESP, całość gromadzona i wizualizowana w Domoticzu.

    A im więcej się widzi, tym więcej pytań....

    Zatem:

    1. zauważyłem, że kocioł bardzo taktuje: w ciągu 5 lat 48'700 załączeń palnika. Czy mogę to jakoś ograniczyć?

    2. minimalna moc kotła to 13% -> ok 2,5kW -- czy da się ją zmniejszyć?

    3. jeśli nie, to jak wygląda współpraca tego kotła z pompą ciepła? gdzie ją najlepiej włączyć w układ? i jak powiązać jej działanie z kotłem?

    4. mam wątpliwość co do miejsca zamocowania czujnika temperatury na sprzęgle. Gdzie on powinien być zamocowany? na rurze - której? na korpusie - gdzie?

    5. jak optymalnie ustawić wydajność pompy obiegowej? Teraz, jak widać na powyższym obrazie, temperatura "z kotła" jest sporo wyższa niż "do podłogówki".
    Pompa Grundfos Magna3, więc można cuda w niej ustawić. Teraz pracuje w trybie utrzymywania stałego ciśnienia (trochę eksperymentuję, było 4,5m, ale teraz próbuję na 2m (poprawiłem jakość pomiarów temperatury na sprzęgle - ech ta izolacja termiczna....).

    6. jaki ma wpływ temperatura mierzona wewnątrz? ustawiona jest na 23C, ale ostatnio trzyma się na 22,5C...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trendyCO.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	437585

    https://drive.google.com/open?id=1DW...XOje_SJKuQVixJ

    To może tyle na początek......
    Ostatnio edytowane przez grzmac ; 28-11-2019 o 11:15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony