dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 351 z 351

Temat: Folie dachowe

  1. #341
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co byś nie zrobił będzie dobrze, jak zostanie prawidłowo wykonane.
    Amen
    Ostatnie 25 lat mieszkałem w kamienicy, na dachu której leży dachówka mająca kilkadziesiąt lat. Żadnych folii, deskowania/papy, membran i nic nie cieknie, bo to Niemiec kładł

  2. #342
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fałszywy wniosek z tym niemcem

  3. #343
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał młotek Zobacz post
    Fałszywy wniosek z tym niemcem
    A szerzej ?

  4. #344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No właśnie, co ma do tego narodowość? W tej kamienicy jest niezamieszkały strych z pewnością z małymi okienkami stale otwartymi. Duża kubatura i bardzo dobra wentylacja. Dachówka mocowana na zaprawę czyli dach szczelny. Do tego z całą pewnością glina na stropie czyli krycie wstępne! Ta glina stabilizuje drewniany strop i jednocześnie stanowi hydroizolację tak na wszelki wypadek gdyby jakaś dachówka pękła. Glina wchłonie wodę, która w odpowiednim czasie odparuje. Mieszkałem w takiej kamienicy na ostatnim piętrze. Matka i inni sąsiedzi wieszali na strychu pranie i nigdy nic nie przeciekło. Do tego jest pełna kontrola pokrycia. I to by było na tyle jak mawiał pewien satyryk. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #345
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    No cóż...ma, bo mam porównanie tego co zrobił Niemiec a co Polak Budynek był trafiony pociskiem i po wojnie 1/4 była remontowana. Krokwie, legary, deski podłogowe zrobione po wojnie trzeba było wymieniać a to, co zrobił "Wróg" jest do dziś. To samo dotyczy dachówki, wypalanej po wojnie w tutejszej cegielni. Przedwojenna ciągle leży, a powojenna co rusz po kilka wymieniana, bo pęka.
    I teraz... skoro ktoś ma NIEUŻYTKOWE poddasze, wentylowane przecież, to może i dał by radę bez membran i folii? ..
    Pewnie nie..
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 30-08-2018 o 18:27

  6. #346
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie powielaj stereotypów.[QUOTE]
    Gdzies tam, coś tam
    Może to Rosjanie remontowali.
    W tym czasie i w Lubuskiem.
    Ostatnio edytowane przez młotek ; 30-08-2018 o 19:00

  7. #347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Można sobie pisać co się chce. Z pewnością na dachu zaznaczone są dachówki polskie i niemieckie (o ile to były niemieckie). Skoro to co niemieckie jest takie dobre to trzeba przeprowadzić się do Niemiec. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #348
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    A po cóż mam się przeprowadzać do Niemiec, skoro technologie i materiały mamy te same? Problem jest z wykonaniem Dlatego zastanawiam się, z jakich powodów Niemcy na poddasze nieużytkowe dają grubą, zbrojoną folię zamiast desek i papy.

    PS - Nie, to nie Ruscy remontowali ten dom. Wszystko jest dokładnie opisane (bo w budynku była piekarnia) kto to zrobił a dachówki polskie i niemieckie są "zaznaczone" i opisane przez konserwatora zabytków. Dzięki konserwatorowi i jego nakazom, sprzedałem to mieszkanie, bo delikatnie mówiąc, irytowało mnie to, że nie mogę sobie budynku ocieplić a na każdy remont muszę mieć zgodę, warunki itd itp.

  9. #349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    ... zastanawiam się, z jakich powodów Niemcy na poddasze nieużytkowe dają grubą, zbrojoną folię zamiast desek i papy.
    A kto bogatemu zabroni? U nas też większość dachów ma krycie wstępne wykonane folią. Jako dekarz bardzo się cieszę. Będą remonty dachów a to dopiero jest kasa. Życzę wszystkim trafnych i rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #350
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A kto bogatemu zabroni? U nas też większość dachów ma krycie wstępne wykonane folią. Jako dekarz bardzo się cieszę. Będą remonty dachów a to dopiero jest kasa. Życzę wszystkim trafnych i rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    W takim razie offtop w tym wątku czyli pytanie :
    Jakiej grubości deski lub OSB na wiązary przy dachu dwuspadowym 22stopnie ?
    Lokalni dekarze optują zgodnie przy deskach, ale rozrzut w grubości mają od 19tu do 25m ;/

  11. #351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To nie jest żaden rozrzut bo to typowe grubości desek. Grubość deski nie ma żadnego znaczenia bo ona nie przenosi żadnych obciążeń poza ciężarem papy. Dlatego jako poszycie wystarczy płyta OSB grubości 12 mm natomiast deska 19 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony