dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Gdyby czujnik temperatury znajdował sie w posadzce tak, jak ma to miejsce w ogrzewaniu matami elektrycznymi np. w łazienkach, byłoby to optymalne rozwiązanie a elektronika zbędna.
    Ale jeszcze o grzaniu ... Podczas cyklu, już po fazie wstępnej, temp. wody ma 38 °C i jest utrzymywana aż do wyłączenia, czyli uzyskania przez sterownik zadanej temp. pokojowej 22,5 °C. Po tym, na sterowniku temperatura jest jeszcze podbijana do 23 °C w wyniku wydzielania się ciepła z podłogi. Praktycznie jest to dobre, bo ciepła jest więcej i dłużej. Pomiędzy cyklami grzania temperatura wody w podłodze ma 25 °C. Pompka pracuje na okrągło więc schładzanie jest.
    Wg. tego co piszesz, grzanie powinno być niższymi temperaturami na kotle a wynikają one z pozwolenia sterownikowi na pracę wg, jego programu...i, wczoraj podczas grzania, zmieniłem ustawienia z blokowanej temp. 38 °C na minimalną 25 °C i maks 45 °C.
    Kocioł zareagował od razu obniżeniem do 35 °C, wskaźnik płomienia opadł z 4 do 2 ząbków i ....grzało to o dodatkowe 2 godziny dłużej niż na nastawach poprzednich.
    Teraz, gdyby przyjąć, że zmieniam blokowanie temp. i zostawiam na widełkach 25 °C do 45 °C, temperatura zasilania będzie automatycznie niższa, cykle grzania będą dłuższe oraz częstsze a temperatura wody po cyklu grzania i tak spadnie do 25 °C jak do tej pory. Jak widać wahania temperatur posadzki i wody w obiegu jak były tak będą, tylko troszkę mniejsze.
    Może wygląć, to co piszę, że przy czymś się upieram. Pewnie tak, lecz jak pisałem wcześniej, brak jest możliwości sprawdzenia czy szybsze i rzadsze grzanie większym płomieniem jest mniej ekonomiczne od 2x dłuższego i częstszego płomieniem mniejszym.
    Dopiero przy kolejnym tankowaniu...

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.397

    Domyślnie

    Podsumowując.

    Ty nie masz odczytu zużycia gazu i opierasz się tylko i wyłącznie na bagrafie czyli wskaźniku palnika a swoje teorie możesz sprawdzić dopiero po kolejnym tankowaniu zbiornika.

    Ja testowałem swój kociołek ponad 4 miesiące w czasie codziennych wizyt i wykańczania domu,wędrując codziennie do gazomierza.

    Oczywistym jest że posiadajac sterownik pogodowy i pełną automatykę sterowania dwoma obiegami nie brałem pod uwagę pewnych skrajnych ustawień które według mnie wydały się bez sensu lub wykluczały siebie na wzajem.


    Myślę ze dalsza dyskusja dopóki nie poprzesz swoich tez zużyciem nie ma najmniejszego sensu i jest ona jałowa z powodu że nie znam nawet schematu Twojej instalacji, jej rozwiązań ani nawet temperatury zewnętrznej panującej.
    U mnie obecnie temperatura oscyluje pomiędzy 0*C a 4*C.
    Opieram się tylko i wyłącznie na tym że posiadasz podłogówkę i że jej krzywa grzewcza ma poziom bodajże 0.4, a z racji pytań na innych tematach prawdopodobnie instalację łączoną bez sprzęgła.

    Patrząc na KG Vaillant odczytuję iż przy zadanej 20*C i 38*C na zasilaniu temperatura zewnętrzna powinna być w granicach (-10*C)
    Zatem jeżeli u Ciebie zadana wynosi 22,5*C po przestawieniu parametrów na zasilaniu jest 35*C a KG wynosi 0.4 to na zewnątrz powinno być (0*C)
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #23

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.397

    Domyślnie

    Nie ma czegoś mniejszego powiedzmy 40kW.
    Sprzęgło dobieramy ze względu na moc, przepływ całkowity oraz średnice króćców.
    Poza tym to pionowe lub poziome.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Przewymiarowanie sprzęgła nie jest groźne(w pewnych rozsądnych granicach) tu 70kW może być,wg.mnie nie będzie zadnej różnicy w działaniu w stosunku do 40kW.Różnica pomiędzy urządzeniami z linków jest taka że w pierwszym jest samo sprzęgło i chcąc do niego podłączyć więcej niż jeden obieg grzewczy musi zrobić to na trójnikach lub owo sprzęgło połączyć z kolektorem(rozdzielaczem) Natomiast w drugim linku jest tzw.sprzęgło-rozdzielacz czyli dwa w jednym jak proszek czy szampon) do nie go możesz podłączyć bezpośrednio dwa obiegi

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony