dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Kocioł gazowy Ariston nie może osiągnąć zadanej temperatury.

    Witam,

    Potrzebuję rady odnośnie ustawienia lub regulacji kotła.
    Kocioł Ariston Genus One. Sterowanie – 2 regulatory pokojowe (piętro, parter) załączające/wyłączające poprzez styczniki pompy i kocioł.

    Wczoraj o 18:20 uruchomiłem kocioł. Na regulatorach pokojowych ustawiłem temperaturę 10 st.C, na kotle 35 st.C. Dopóki byłem w domu, przez ponad godzinę, kocioł pracował. Na niskiej modulacji ale cały czas. Temp. wody na zasilaniu w momencie uruchomienia wynosiła ok. 17 st.C. Dziś rano o 5:00 wynosiła zaledwie 20 st.C. W momencie gdy wszedłem do kotłowni pompa kotła była na wybiegu, palnik nie pracował. Po chwili palnik się włączył. Popracował kilka minut, zgasł, kocioł przeszedł w tryb wybiegu pompy i tak w kółko.
    Wydaje mi się, że kocioł powinien pracować non stop do momentu osiągnięcia na powrocie temp. wody 35 st.C, o ile oczywiście wcześniej nie zadziała stycznik od regulatorów pokojowych. Problem w tym, że sygnałów do wyłączenia kotła od regulatorów nie było (temp. zadana 10 st.C, temp. w pomieszczeniach 8,5 st.C), temp. wody na powrocie 18 st.C, a kocioł gasi palnik i taktuje.
    Co może być nie tak? Za 2 tygodnie się wprowadzamy, a tu, okazuje się, że nie ma możliwości ogrzania domu.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Z tego co piszesz kocioł po prostu przegrzewa wodę i zaczyna taktować, czyli załącza się i wyłącza. Skoro masz problem z dogrzaniem do ustawionej temperatury w pomieszczeniu masz po prostu ustawioną za niską temperaturę zasilania. Mam kocioł tej samej firmy, tylko że Clas One. I aby działał ciągle, czyli nie taktował musi być ustawione min. 40 stopni na zasilaniu, więc spróbuj ustawić tak u siebie, a jak dalej będzie taktował ustaw jeszcze więcej. Musisz po prostu znaleźć zakres temperatur, w których twój kocioł będzie działał ciągle ale z minimalną mocą. Mam nadzieję, że pomogłem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony