Witam
Mam problem z instalacja C.O. Mianowicie w starym domu jednorodzinnym zostało zagospodarowane podpasze. Następnie pociągnięto do niego ogrzewanie ze starej instalacji centralnego ogrzewania. I tu zaczyna się problem. Grzejniki na poddaszu są lekko cieple przyy czym piec gazowy ustawiony jest na 45 stopni. Na parterze jest wszystko w porządku grzejniki są cieple. Instalacja C.O jest zasilana piecem gazowym niskotemperaturowym firmy DomGaz o mocy maksymalnej 16kW. O działaniu grawitacyjnym, lecz została dodana pompka obiegowa, która uważam jest źle zamontowana bo miedzy piecem a pionem nie ma zawory różnicowego w konsekwencji czego pompa przypuszczam zaburza prace grawitacyjną(lecz jak pompa jest wyłączona jest trochę gorzej)
W takiej sytuacji mam kilka pytań:
Czy mogę przykręcić główny zawór do połowy aby zaimprowizować zawór różniczkowy, chodzi mi o to aby pompka pchała bardziej wodę w górę, żeby zobaczyć czy jest sens wkładać tam ten zawór?
Jakie powinno być ciśnienie w instalacji? Obecnie mam 1,8bara lecz gazownicy podnosili ta wartość do 2 i było trochę lepiej.
Czy taki piec gazowy może wybuchnąć ja piece węgłowe? Czy w przypadku wzrostu temperatury przestaje po porostu grzać i nic się nie dzieje.

Dziękuje wszystkim za rady.