dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie Budowa ścianek działowych z bloczków z betonu solbet

    Witam,

    Deweloper sugeruje mi do budowy działówek między pokojami wybór bloczków z betonu zamiast silikatu twierdząc, że są bardzo zbliżone pod względem możliwości zawieszania szafek i akustyczności. Z silikatem natomiast ma problem, bo jest aktualnie słabo dostępny, trzeba czekać a brygada chce robić już te ścianki. Przechodząc do konkretów załączam dwa zdjęcia - specyfikację bloczków, sam bloczek, który bez większego trudu potrafię rozwalić w ręku (stąd pytanie czy będę w stanie zawiesić na tym w kuchni szafkę z książkami kucharskimi?) i specyfikację Solbetu. Jeśli mamy porównywać te materiały to porównujmy solbet 12cm do silki 8-12cm.

    I teraz, porównując samemu wychodzi mi, że Solbet wypada lepiej akustycznie, lub coś źle czytam parametry ze zdjęcia Solbetu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0469.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	437943Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0470.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	437944

    Silka 11,5cm 35dB https://www.ytong-silka.pl/pl/docs/U...IO_01_2011.pdf
    Solbet 12cm 38db klasa 600 https://www.solbet.pl/zalety-betonu-...sc-akustyczna/

    Wytrzymałość ??
    https://www.solbet.pl/zalety-betonu-.../wytrzymalosc/
    https://www.ytong-silka.pl/pl/docs/U...IO_01_2011.pdf

    Czyli oba materiały mają 3Mpa ? Czyli te materiały są sobie równe ?

    Który parametr podpowie mi jak z tym zawieszaniem szafek, czy po prostu szafka powiedzmy 30cm z książkami kucharskimi, jedzeniem, czy to nie odpadnie...?
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 08-12-2019 o 12:07

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak jesteś w stanie w rękach rozkruszyć BK 600, to coś z nim niefajnego się stało. BK ma znacznie mniejszą gęstość a co za tym idzie dużo słabiej tłumi dźwięki. Za to stanowi dużo lepszą termoizolację, co i przy działówkach ma pewne znaczenie ale tylko jak są stawiane na chudziaku nieodizolowanym od gruntu.

    Jak zależy Ci na akustyce - upieraj się przy silce. Ale to nie jest to, co wstawiłeś - Ytong Interio to beton komórkowy. Do tego o mniejszej gęstości (czyli akustycznie gorszy) od Solbetu 600.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Zastosuj płyty MultiGips ORTH lub podobne.
    Ściana z płyty MultiGips o grubości 80mm ma Rw = 39dB
    a 100mm ma Rw = 41dB
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zastosuj płyty MultiGips ORTH lub podobne.
    Ściana z płyty MultiGips o grubości 80mm ma Rw = 39dB
    a 100mm ma Rw = 41dB
    Silka 80mm ma RA1=45dB. Czyli ten gips wypada bardzo blado zważywszy, że to skala logarytmiczna.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    Płyty gipsowe jeśli zaznaczyłem że chce zawieszac szafki z książkami???

    Pytanko o parametry silki, skąd wzieliście jej akustyczność bo nie mogę znaleźć?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Silka 80mm ma RA1=45dB. Czyli ten gips wypada bardzo blado zważywszy, że to skala logarytmiczna.
    A kto chce budować ścianki z Silki silikatowej?
    Po co poddajesz parametry takiej ściany?

    PS Masz rację. Tak było w projekcie.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 08-12-2019 o 15:03 Powód: PS
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    No ja chce Tylko nie wiedziałem, że jest Silka e8, na stronie kliknąłem Ytong Interio, bardzo dobrze ze Kaizen zwrócił mi na to uwagę
    Skala dB rośnie logarytmicznie, 38db vs 45db to wydaje się niedużo na papierze. A w praktyce to będzie odczuwalna różnica ?

    Jak na androidzie zainstaluje decibel meter to miedzy 38 a 45 db to ciężko mi uchwycić różnicę.. ale komórka to może nie być najlepszy miernik. Jest cisza w pokoju a pokazuje odrazu 20db, jak mówię to jest 60dB. 45 to jest jak mówię szeptem ale sądze, że ta ściana ma większe możliwości..

    PS. Orientujecie się w cenie silki e8 vs tego solbeta 12cm? Żeby mnie deweloper nie próbował ściemniać, że to jakaś kosmiczna cena będzie.

    Aha i taka ciekawostka: Porotherm 8 P+W ma izolacyjność 47dB, a przecież ma dziury w środku więc jak się ma do tego prawo masy ? Im gęstszy materiał tym lepszy?
    https://www.wienerberger.pl/produkty...cian-porotherm
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 08-12-2019 o 15:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony