dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 21
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 418
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Rozrysowałem to w Sketchupie co do kawałka bloczka. Wyrównałem otwory do całego bloczka itp.
    Ściany szczytowe z drewna, garaż też.

    Ale fakt masz rację, umknęło mi gdzieś w międzyczasie 40 sztuk ciętych Po zaokrągleniu do palety +500zł.

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Ściany.



    Wysokość sufitu będzie ok 280cm.

    Podłoga jest na wysokości góry pierwszego bloczka. Okna i drzwi tarasowe mają 240cm (10 bloczków), okna w kuchni i biurze 96 cm (4 bloczki). Chciałem żeby okno w kuchni nie było na wysokości blatu, bo pakiet szybowy nie ma ramy i byłby widok z ulicy bezpośrednio na blat

    Ustawiłem bloczki w odpowiednich miejscach, ale na pewno dojdzie tam jakiś słup z betonu koło dużego okna, oraz podciąg przy tym oknie będzie większy.
    Wstawiłem po bloczku nad oknami pod wieńcem, bo widziałem to u Łukasza Budowlańca. Będzie miejsce na ewentualne rolety i zmniejszy to mostek termiczny.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  2. #122

    Domyślnie

    Ja sie chyba zdecyduje na ściany szczytowe murowane...Wieksza stabilizacja dachu. Pisales wczesniej ze nie bedziesz mial nadprozy oprocz drzwi na taras...i myslalem ze po prostu zlicujesz wieniec z wysokoscia okien...ale na wizualizacji widze bloczki ....Jak to rozwiązales ? czy ja czegos nie widze ?

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Mysle ze solidnego murarza za te 5 tys ciężko bedzie Ci znalezc ale kibicuje i licze na to ze bedziesz skrupulatnie zapisywał wszystkie wydatki i pozniej skonfrontujesz to z założeniami.
    Te wiazary na calosc tez Ci nie wyjda tak tanio, sam dzwig to ok 1000zl, łączniki atestowane też swoje kosztują.

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapelusz Zobacz post
    Ja sie chyba zdecyduje na ściany szczytowe murowane...Wieksza stabilizacja dachu. Pisales wczesniej ze nie bedziesz mial nadprozy oprocz drzwi na taras...i myslalem ze po prostu zlicujesz wieniec z wysokoscia okien...ale na wizualizacji widze bloczki ....Jak to rozwiązales ? czy ja czegos nie widze ?
    Sugerowałem się tym, 13 minuta.
    https://m.youtube.com/watch?v=EkjXdWq6cVI

    Oraz http://forum.domza150tysiecy.pl/thre...2.html#pid2042 on wkleja później połówki bloczka.

    Ściany szczytowe murowane mają wiele minusów, same w sobie nie dają dodatkowej stabilizacji, potrafią się przewrócić od wiatru w czasie budowy, dopiero beton na zakończenie daje stabilizację.
    Największy minus to kwestia ocieplenia, ściany szczytowej nie wysuniesz na 20-30cm aby licowała się ze styropianem z dolnej ściany, a drewniany ruszt zrobisz wysunięty i bez ocieplenia. Dodatkowo ściana szczytowa to mostek, albo izolujesz do pewnego stopnia z obu stron np zakładając że 1 bloczek to równowartość 5cm styropianu czyli izolujesz do wysokości 4-6 bloczków od środka albo zostawiasz mostek.

    Ja bazując na swoim doświadczeniu szkieletowym będę kleił stężenia do wiązarów od wewnątrz. Zmaksymalizuje to sztywność dachu.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Mysle ze solidnego murarza za te 5 tys ciężko bedzie Ci znalezc ale kibicuje i licze na to ze bedziesz skrupulatnie zapisywał wszystkie wydatki i pozniej skonfrontujesz to z założeniami.
    Te wiazary na calosc tez Ci nie wyjda tak tanio, sam dzwig to ok 1000zl, łączniki atestowane też swoje kosztują.
    Wymurowanie maksymalnie prostokątnej konstrukcji z 40 cięciami bloczków oraz najdokładniejszymi bloczkami H+H Gold, bez wieńca miałoby kosztować więcej niż 5000zl? No to ręce mi opadają
    To zajmie więcej niż 5 dni?

    Wiązary już liczyłem, 7200 netto za drewno, 9000 brutto, gwoździe i płytki powiedzmy 2000zł, ok tutaj niech będzie trochę więcej 12-15 tysięcy.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    To przy fundamentach nie policzyłeś szalunków (deski/OSB czy wynajem systemowych to około z 2-3tyś), jak ławy w grunt, to dolicz spokojnie z 1m3 betonu, ściany fundamentowe i wieniec spokojnie da się wyliczyć, ale musisz i tak po 0,5m3 doliczyć na to co zostanie w pompie. Robisz podłogę bez chudziaka? Co do wieńca, to stal i beton masz wyliczone ok, ale dolicz jeszcze szpilki, podkładki i nakrętki do spięcia szalunków150-200zł. Szalunki na wieniec też miałem brać z blatów po ścianach fundamentowych, ale te blaty wykorzystałem na rusztowaniu. Finalnie OSB na szalowanie wieńca wyniosła mnie 1,5tyś zł. Pospółka pod chudziaka to pewnie z 2000zł będzie kosztowała, a nie 900zł. No i gdzie jest kanaliza? To około 1000zł. Zbrojenie - u Ciebie brakuje jeszcze stali na słupy i zakłady, więc spokojnie jeszcze z 500zł trzeba doliczyć. To już jest 5 tysięcy.

    Co do ścian, to brakuje zaprawy na 1 warstwę, izolacji poziomej między ścianą fundamentową, a ścianą nośną. Co do braku nadproży, to dolicz do tej stali i betonu szalunek i stemple. No i tak jak kolega wyżej mówi, coś mało tych bloczków. Poza tym kleju licz 2 worki/paleta, czyli dolicz jeszcze 8 worków.

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Aha i żeby nie było że się czepiam. Bardzo kibicuję wszystkim którzy podjęli się trudu budowy domu, tylko wydaje mi się, że masz zbyt optymistyczne podejście do kosztów. Zwłaszcza, że sam buduję bardzo podobny projekt i po prostu wolę zwrócić Tobie uwagę, a jeśli uda się zmieścić w założonym budżecie, to super i pierwszy będę bił Tobie brawo. Mi się nie udało, chociaż wielkiej tragedii nie ma, a różnica bardziej wynikała z podwyżek które były między etapem liczenia i projektowania/koncepcji, a realizacją projektu (liczenie i koncepcja w 2017, fundamenty w 2018, SSO w 2019) oraz z kilku mniejszych lub większych pominięć podczas szacowania kosztów budowy (np. dodatkowe płyty OSB do szalowania wieńca, czy cena zwietrzeliny do zasypania fundamentów).

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Szalunki będą z desek 25mm. Do dalszego wykorzystania. Nawet sobie kupię grubościówkę aby je ładnie obrobić. Jak będę miał gotowy szalunek to co mi szkodzi zaszalować ławę.

    Resztki z pompy pójdą do płotu Albo na podkładki do siatki. O siatki przeciwskurczowej nie policzyłem 400zł.
    Podłoga bez chudziaka na ubitej pospółce, folii i EPS. Jak płyta fundamentowa. Pospółka wyjdzie w praniu, mam po 400zł/30t.
    Izolacja będzie z wywiniętej folii ale dla świętego spokoju można dodać papę.

    Instalacje nie wliczone jeszcze.

    Stal na zakłady wliczona +4x9m na każdy element.

    Stemple mam z ogrodzenia tymczasowego.

    Bloczki są policzone co do jednego (10szt zapasu) czyli ma być 768szt nie 720. Kleju policzyłem 4,5kg/m2 na 3mm zgodnie z instrukcją.
    Wszystko powinno się zmieścić w marginesie +20%.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawskip Zobacz post
    Aha i żeby nie było że się czepiam. Bardzo kibicuję wszystkim którzy podjęli się trudu budowy domu, tylko wydaje mi się, że masz zbyt optymistyczne podejście do kosztów.
    Bardzo się cieszę że zwracacie uwagę na szczegóły, bo mi to pomaga.
    Już prawie zrobiłem pomyłkę w ilości zamówionych bloczków o 40 szt, bo je właśnie zamawiam.

    Z doświadczenia wiem że margines 20% jest zazwyczaj osiągnięty
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  10. #130

    Domyślnie

    Kibicuje bo w miarę rozsądnie podchodzisz do tematu. Znów przyczepie się o "moją działkę". Pisałeś chyba że masz 150m2 tynki na wewnętrznej ścianie i na to 2 tys? Jeśli chodzi o wieniec to popytaj czy nie zapłacisz za to że masz nie pełne auto. Ja brałem 4,5m3 i dopłaciłem

  11. #131
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Standardowo kaza doplacic dla zamowien ponizej 6m3, no chyba ze betoniarnie masz za płotem.
    O to murowanie sie czepiam bo to mało realne, chyba ze Pan Zdzisiu z pod sklepu Ci to zrobi, i nie w 5 tylko 25 dni bo bedzie musial miec przerwy , a firma na pewno tego nie zrobi za tyle niestety. Lepiej kup piane i sam to wszystko przyklej i tak jak ktos pisal wyzej, jak juz na klej to licz 2 worki/palete tak wychodzi z praktyki. Z resta klej zawsze mozesz dokupic, ale wtedy juz kosztorys sie nie bedzie zgadzal.

  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    5 dni po 8h to jakieś 3 minuty na bloczek, nie da się? Plus 2h dziennie na jakieś dodatkowe niezbędne czynności.
    Zobaczymy jakie będą oferty. Najwyżej kupię pianę i jazda. Tylko to jakieś 20 ton i będzie bolało.

    Zapomniałem zapytać ile za kurs poniżej 6m3. Zadzwonię w tygodniu.

    A "tynki" to karton-gips, płyta 3m cięta na 2,8m, klejona na grzebień. Powinno wystarczyć 2 000. Sama płyta to jakieś 800zł.

    Oczywiście jest dodatkowe całkiem realne ryzyko że wszystko podrożeje jak w 2007 roku. Dlatego kupuję teraz co się da - BK, styropian, okna.
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 19-01-2020 o 15:52
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  13. #133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Zresztą ten dom jest robiony na spokojnie, bez ciśnienia i pośpiechu. Nie ma też konkretnego budżetu. Najwyżej trzeba będzie znaleźć robotę z podwyżką 20%. W IT nietrudno
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  14. #134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    To jeszcze odnośnie Twoich planów na szalunki ściany fundamentowej. Jeżeli do ławy i wieńca deska 25mm da radę, to już do ścian fundamentowych jest trochę za słaba (wiem, bo sam takie szalunki robiłem). Będziesz musiał solidnie pospinać to szpilkami i mocno pozapierać, a i tak nie będzie pewności czy wytrzymają. Beton + pompa + wibrowanie to na prawdę duża siła. U mnie w kilku miejscach szalunki porozpierało, a w jednym puściło i żeby to wytrzymało to resztę betonu laliśmy ręcznie (ponad 3 kubiki, dobrze że nie było upałów i beton szybko nie wiązał). Także przemyśl jeszcze raz kwestię szalunków ściany fundamentowej. Możesz zobaczyć u mnie w dzienniku jak to wyglądało.

  15. #135
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Dokładnie kwestii szalunków jeszcze nie analizowałem - ile szpilek itd. myślałem tylko o tym żeby wzmocnić je deskami montowanymi w pionie pod kątem 90°, poza tym chciałem je wstępnie osypać ziemią i piaskiem, aby ograniczyć trochę rozpieranie. Wymagało by to montażu rozpórek wewnątrz.

    Pisałeś w dzienniku, że długo Ci zeszło z tym szalunkiem. Dlaczego?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  16. #136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Dokładnie kwestii szalunków jeszcze nie analizowałem - ile szpilek itd. myślałem tylko o tym żeby wzmocnić je deskami montowanymi w pionie pod kątem 90°, poza tym chciałem je wstępnie osypać ziemią i piaskiem, aby ograniczyć trochę rozpieranie. Wymagało by to montażu rozpórek wewnątrz.

    Pisałeś w dzienniku, że długo Ci zeszło z tym szalunkiem. Dlaczego?
    Długo mi zeszło bo robiłem sam głównie po godzinach pracy, a jest co robić, bo trzeba skręcić blaty, połączyć je szpilkami w wielu miejscach, najlepiej z rozpórkami (tanim sposobem który wykorzystałem to pocięte rury pp do wody na 24cm odcinki, dzięki czemu można również odzyskać szpilki). Dobrze jest też mieć folie od wewnętrznej strony szalunków. Następnie musisz to wszystko odpowiednio poukładać na ławach i połączyć w całość. Następnie sporo czasu zajęło mi zapieranie tego żeby podczas lania betonu cały szalunek się nie przestawił.

  17. #137
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miror

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Deska na szalunki najlepiej 32 mm, nie bierz januszy do murowania spaprają ci ściany wieńce i słupy tak jak mi i nie przykleisz plyty KG bo bedzi nierówno. Mi morowali parter ze stropem odpuscilem bo żona miała termin porodu, była to najgorsza decyzja w mojej historii. Poddasze i dzialowki murowalem już sam pierwszy raz w zyciu i zrobilem dwa razy lepiej, tak samo wieniec na poddaszu w jednym może z 5 mm wywaliło poza tym 10 razy lepiej niż janusze z ,,30 letnim doświadczeniem".

  18. #138
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Mogę wziąć 32mm jeżeli to jakiś standardowy wymiar z mokrego drewna.

    No dla mnie podstawa przy zatrudnianiu murarza to będzie gwarancja dokładności np 5 mm oraz kątów 90 stopni. a także codzienne kontrolowanie go poczynając od pierwszego bloczka.

    Wieniec wolę*zrobić*sam, po musi być idealny pod wiązary bez murłaty.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  19. #139

    Domyślnie

    Jak chcesz kleic plyty gk i to na grzebien to zapomnij o murarzach. Zrobisz kontrole po dniowce i jak wyjdzie ze krzywo to bedziesz rozbieral? Jak myslisz o ekipie to lepiej wez ekipe na fundament bo babranie sie w ziemii to nic przyjemnego. Jezeli chcesz budowac z bk to sie nie zastanawiaj i rob to sam robota jest prosta i calkiem przyjemna. Wcale nie taka ciezka jakby sie wydawalo. Jak masz malo docinek to w dzien jestes w stanie polozyc minimum 100 bloczkow. Ja budowalem z prefabetu bez p+w a wiec spoiny pionowe ,docinki, a mialem ich troche bo mam 4 rdzenie i polozenie okien nie bylo przewidziane zeby nie bylo docinek. Kladlem ok 50 bloczkow na dzien z docinkami spoinami mieszaniem kleju i wnerwianiem sie na krzywe bloczki. Jak bedziesz mial rowny material i rowno pomurujesz to bedziesz mogl nawet pomyslec o kleju i siatce na sciany zamiast plyt i bedzie taniej.

  20. #140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Myślicie że będzie problem z murarzami, którzy robią równo, zwłaszcza jak będę wymagał gwarancji równego wykonania na dzień dobry?

    Trochę by mnie to murowanie nużyło, tyle dni cały czas to samo
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 19-01-2020 o 21:28
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Strona 7 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony