Witam
Posiadam kocioł Vitodens 111-W który zasila centralne ogrzewanie kaloryferowe w domku jednorodzinnym. Późnym latem postanowiłam przeprowadzić remont łazienki, m in doposażyć łazienkę w ogrzewanie podłogowe. Hydraulik rozpoczął prace ale wykonał je wadliwie m in ogrzewanie podłogowe wykonał na powrocie z grzejników w kuchni i pokoju. Nie chciał poprawić wad swojej pracy i zerwał umowę. Mam skutą posadzkę, brak nowego ogrzewania podłogowego ale również odłączony kocioł od instalacji istniejącej instalacji co .
Co mam robić? Czy szukać szybko nowego wykonawcy czy zostawić kocioł i instalację w takim stanie do wiosny? Czy można bez ryzyka awarii, zostawić na zimę niewłączony kocioł Vitodens w pomieszczeniu bez ogrzewania, gdzie temperatura napewno będzie w czasie mrozów poniżej o stopni? Czy można zostawić na zimę używaną w poprzednich sezonach grzewczych, napełnioną instalację co? W domu nikt obecnie nie mieszka na stałe, więc ze względu na domowników teoretycznie mogłabym przetrwać zimę bez ogrzewania. Moje pytanie czy przetrwa zimę kocioł i instalacja bez włączonego ogrzewania?