dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 22
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 429
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A co mi da G12as ??
    Nie wiem. Przeliczyłeś, która taryfa u którego sprzedawcy jakie korzyści by Ci przyniosła?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dlaczego zawęzasz kràg zainteresowwnych tylko do zasiadających domy ?
    Niczego nie zawężam (kogokolwiek nazywasz zasiadającym dom).

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A twoja wiara w obietnice Sasina jest cokolwiek śmieszna
    Dlaczego wierzysz Sasinowi, a nie Emilianowicz ?
    https://businessinsider.com.pl/twoje...dwyzki/3vtxchl
    Nie wierzę politykom. Wierzę w ich interes (wybory prezydenckie) w posiadaniu zadowolonego elektoratu. Brak nominalnej podwyżki to przy inflacji obniżka. A te 5-7%, które zapowiada Emilewicz (celowo przekręcasz, czy masz udar?) to tak naprawdę niwelacja inflacji. A czemu szybciej uwierzyłbym Sasinowi? Bo to w gestii jego resortu leży (ministerstwo energetyki zostało zlikwidowane i kompetencje przejęło ministerstwo aktywów państwowych).

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    [COLOR="#0000FF"]Inaczej. Mam 40K zł.
    1. Wkładam do banku na 4% z kapitalizacją miesięczną i kupuję prąd. Za 25 lat mam w banku 89 816,30zł i płacę za prąd 69 465,25zł. Czyli z 40K zostaje mi po pokryciu rachunków za prąd 20351,05 zł.
    Ile zakładasz za prąd? Skoro 10kW paneli to koło 8 000kwh. Czyli 8000x0,62=4960zł rocznie to daje 124000 po 25 latach ........ Bez uwzględnienie podwyżek cen prądu. Cena 0,62 to z mojego rachunku. Nawet jak coś po drodze będzie wymagało naprawy to będe do przodu.

    Nie każdy ma jakaś super promocje na prąd.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ile zakładasz za prąd?.
    Napisałem. Nie zakładam, tylko ile zużywam i ile płacę wg standardowych cen (z których jeszcze da się urwać korzystając z promocji).
    Musisz porównywać z nieracjonalnym klientem zakładu energetycznego, który wybiera najdroższą taryfę, żeby udowodnić opłacalność PV?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-12-2019 o 19:11

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ile zakładasz za prąd? Skoro 10kW paneli to koło 8 000kwh. Czyli 8000x0,62=4960zł rocznie to daje 124000 po 25 latach ........ Bez uwzględnienie podwyżek cen prądu. Cena 0,62 to z mojego rachunku. Nawet jak coś po drodze będzie wymagało naprawy to będe do przodu.

    Nie każdy ma jakaś super promocje na prąd.
    Zmień na G12(W) i możesz mieć ok 0,40-0,45.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wiem. Przeliczyłeś, która taryfa u którego sprzedawcy jakie korzyści by Ci przyniosła?



    Niczego nie zawężam (kogokolwiek nazywasz zasiadającym dom).



    Nie wierzę politykom. Wierzę w ich interes (wybory prezydenckie) w posiadaniu zadowolonego elektoratu. Brak nominalnej podwyżki to przy inflacji obniżka. A te 5-7%, które zapowiada Emilewicz (celowo przekręcasz, czy masz udar?) to tak naprawdę niwelacja inflacji. A czemu szybciej uwierzyłbym Sasinowi? Bo to w gestii jego resortu leży (ministerstwo energetyki zostało zlikwidowane i kompetencje przejęło ministerstwo aktywów państwowych).
    Nie udar, nieboraku tylko autokorekta. Jeśli w tym roku będzie podwyżka 7% (taka jest inflacja?? https://www.bankier.pl/gospodarka/ws...flacja-rdr-pol ) to za rok, kiedy skończy ci się umowa będzie jeszcze większa, bo już wyborów nie będzie.

    Jeszcze raz pytam, co mi ma dać 12as ? Dlaczego zaweżasz do grzejących prądem?

    Przed montażem paneli sprawdzałem inne taryfy - maksymalnie, co udało mi się uzyskać to 15% oszczędności G12W
    Niech nawet uzyskałbym 20%, co to zmieni ?
    To po prostu wyjdę na "0" 18 miesięcy później
    Tylko trzeba zrobić instalacje za 2900zl/kWp (a można jeszcze taniej)
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-12-2019 o 19:38
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Napisałem. Nie zakładam, tylko ile zużywam i ile płacę wg standardowych cen (z których jeszcze da się urwać korzystając z promocji).
    Musisz porównywać z nieracjonalnym klientem zakładu energetycznego, który wybiera najdroższą taryfę, żeby udowodnić opłacalność PV?
    Napisałeś ze za 1,5 roku zużyłeś coś ponad 10 kWh , czyli około 6 kWh rocznie, dlaczego liczysz zyski, straty dla instalacji 10kW?

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Ostatnio PZPR bis zmienił słuszną linię partii i podwyżki jednak będą na razie przyznają się do 10 % , przed wyborami było 0%. Więc trzeba się liczyć że prąd w najbliższych latach będzie drożeć i to raczej o więcej jak 10 % . Za to gaz raczej będzie raczej tanieć w perspektywie kilku najbliższych lat , kończy się kontrakt jamalski według kupowaliśmy gaz po jednych z najwyższych cen w europie, więc raczej będzie tylko taniej.
    Eurostat podaje, że cena prądu spadła o ok 3% w pierwszym półroczu. Gaz w też spadł na niektórych wykresach. Natomiast Eurostat podaje, że cena gazu wzrosła ok 11% w pierwszym półroczy 2019 w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego.

    Masz rację gaz zawsze będzie tani. Wiele "czynników" na to wskazuje.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Eurostat podaje, że cena prądu spadła o ok 3% w pierwszym półroczu. Gaz w też spadł na niektórych wykresach. Natomiast Eurostat podaje, że cena gazu wzrosła ok 11% w pierwszym półroczy 2019 w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego.

    Masz rację gaz zawsze będzie tani. Wiele "czynników" na to wskazuje.
    Tak to wygląda z gazem w cenach rynkowych https://wysokienapiecie.pl/21896-cen...lskiej-gieldy/

    A tak wygląda cena prądu w cenach rynkowych , żeby ktoś się nie zgubił trzecia grafika https://wysokienapiecie.pl/23310-pod...ce-gornictwie/

    Take są tendencje na rynku oczywiście jeżeli rynek jest ręcznie sterowany jak za PRL zanim to będzie miało przełożenie na rachunki które płacą ludzie to trochę potrwa a jeżeli nie to system padnie jak w Wenezueli.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nawet, jeśli nowy kontrakt na dostawę gazu będzie korzystniejszy, to dla odbiorców indywidualnych gaz nie istnieje.
    Będę zadowolony, jak będzie miał stałą cenę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nawet, jeśli nowy kontrakt na dostawę gazu będzie korzystniejszy, to dla odbiorców indywidualnych gaz nie istnieje.
    Będę zadowolony, jak będzie miał stałą cenę.
    Cena gazu spada głównie z dwóch powodów , pierwszy to to że coraz więcej sprowadzamy tańszego gazu skroplonego , druga to to że cena gazu z Rosjanami jest oparta o cenę ropy która też tanieje ale nie tak bardzo jak cena gazu na świecie.

    Myślę że nawet jak Polska podpisze o ile w ogóle podpisze nową umowę z Gazpromem to na całkiem innych warunkach , obecnie tym kanałem sprowadzamy nadal ponad połowę gazu bo obliguje nas do tego podpisana umowa , po bardzo niekorzystnej cenie .

    Druga sprawa to prawdopodobnie cena węglowodorów w przyszłości raczej będzie spadać bo coraz konkurencyjne cenowo będą źródła oze .
    Zapotrzebowanie na olej napędowy i benzynę zacznie spadać bo coraz mniej będzie samochodów spalinowych .
    W niektórych krajach już wprowadzono ustawy które przewidują całkowity zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w przyszłej dekadzie,.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Tak to wygląda z gazem w cenach rynkowych https://wysokienapiecie.pl/21896-cen...lskiej-gieldy/

    A tak wygląda cena prądu w cenach rynkowych , żeby ktoś się nie zgubił trzecia grafika https://wysokienapiecie.pl/23310-pod...ce-gornictwie/

    Take są tendencje na rynku oczywiście jeżeli rynek jest ręcznie sterowany jak za PRL zanim to będzie miało przełożenie na rachunki które płacą ludzie to trochę potrwa a jeżeli nie to system padnie jak w Wenezueli.
    Masz rację. Ładnie wygląda to na wykresach. Masz wykres poniżej ceny prądu BASE_20. Cena za energię to nie tylko za wytworzenie. Zobacz w jakiej kondycji jest PGNIG? Jak myślisz dlaczego? Na siłę wykręcili jakiś tam zysk. Poczekaj muszą to odrobić. Magazyny gazu jeszcze niedawno były pełne w całej Europie. Lekka zima i już ubyło, a styczeń i luty przed nami. Na wiosnę może być ciekawie. Popyt na gaz w Europie rośnie. W Polsce pseudo antysmogowcy działają. Od 2024 uwolnienie cen gazu. Do co Jamału to mamy zrezygnować całkiem czy negocjować nowe ceny?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cena.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	438079
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Cena gazu spada głównie z dwóch powodów , pierwszy to to że coraz więcej sprowadzamy tańszego gazu skroplonego , druga to to że cena gazu z Rosjanami jest oparta o cenę ropy która też tanieje ale nie tak bardzo jak cena gazu na świecie.

    Myślę że nawet jak Polska podpisze o ile w ogóle podpisze nową umowę z Gazpromem to na całkiem innych warunkach , obecnie tym kanałem sprowadzamy nadal ponad połowę gazu bo obliguje nas do tego podpisana umowa , po bardzo niekorzystnej cenie .

    Druga sprawa to prawdopodobnie cena węglowodorów w przyszłości raczej będzie spadać bo coraz konkurencyjne cenowo będą źródła oze .
    Zapotrzebowanie na olej napędowy i benzynę zacznie spadać bo coraz mniej będzie samochodów spalinowych .
    W niektórych krajach już wprowadzono ustawy które przewidują całkowity zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w przyszłej dekadzie,.
    Chcesz wiedzieć jakiej jest planowane zużycie gazu w Polsce?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    . Skoro 10kW paneli to koło 8 000kwh
    jesteś pewien ? Jeszcze tak słabego założenia nie widziałem , chyba , że panele są wystawione na północ

    10kWp da 10 000kWh +/- 500 , a jak dobrze ustawiona i dobry rok to da pod 11MWh
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wiem tylko, źe jak cena baryłki ropy spada, to nie bardzo widac adekwatne odbicie na stacjach.
    Z gazem będzie podobnie.
    Ale to nie temat o węglowodorach...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaizen
    . jak 40K ulokuję na 4% w banku, to mam po miesiącu 109,98zł odsetek
    to ciekawe bo od paru lat stopy procentowe są takie same , miałem 180 tyś na koncie i co miesiąc miałem 250zl odsetek po podatku Belki . Kreatywna księgowość ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Masz rację. Ładnie wygląda to na wykresach. Masz wykres poniżej ceny prądu BASE_20. Cena za energię to nie tylko za wytworzenie. Zobacz w jakiej kondycji jest PGNIG? Jak myślisz dlaczego? Na siłę wykręcili jakiś tam zysk. Poczekaj muszą to odrobić. Magazyny gazu jeszcze niedawno były pełne w całej Europie. Lekka zima i już ubyło, a styczeń i luty przed nami. Na wiosnę może być ciekawie. Popyt na gaz w Europie rośnie. W Polsce pseudo antysmogowcy działają. Od 2024 uwolnienie cen gazu. Do co Jamału to mamy zrezygnować całkiem czy negocjować nowe ceny?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cena.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	438079
    Przypuszczam że całkowite wycofanie się z Gazpromu to blef żeby wynegocjować dobrą cenę ale żeby był skuteczny to trzeba mieć pokrycie w imporcie inną drogą , dlatego drugi gazoport i Baltic Pipe Project , więc jak dają niższą cenę to pewnie będziemy brali na rynkowych warunkach.

    Zużycie gazu ma rosnąć w Polsce, energetyka w końcu też zacznie przechodzić na gaz i rezygnować z węgla przynajmniej przez najbliższe kilka lat .

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    jesteś pewien ? Jeszcze tak słabego założenia nie widziałem , chyba , że panele są wystawione na północ

    10kWp da 10 000kWh +/- 500 , a jak dobrze ustawiona i dobry rok to da pod 11MWh
    Ja próbowałem zrozumieć logikę Kaizena gdzie do udowadniania przyjmował 10kWp a podawał wcześniej sporo mniejsze zużycie

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wiem tylko, źe jak cena baryłki ropy spada, to nie bardzo widac adekwatne odbicie na stacjach.
    Z gazem będzie podobnie.
    Ale to nie temat o węglowodorach...

    Bo w Polsce wszyscy dostosowują ceny do pomiotu wiodącego jakim jest Orlen a on winduje od jakiegoś czasu marże . W mojej okolicy ceny on na orlen , lotos to 5,10 -5,20, kawałek dalej na niezależnej stacji niewielkiej sieci gdzie nie sprawdzają co dziennie ceny na sąsiednich stacjach by ją dostosować do swoich cen cena 4,77 i wciąż zarabiają . To jest pytanie jaką obecnie marże na paliwie ma orlen do niedawna podobno było to 1 %

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Bo w Polsce wszyscy dostosowują ceny do pomiotu wiodącego jakim jest Orlen a on winduje od jakiegoś czasu marże . W mojej okolicy ceny on na orlen , lotos to 5,10 -5,20, kawałek dalej na niezależnej stacji niewielkiej sieci gdzie nie sprawdzają co dziennie ceny na sąsiednich stacjach by ją dostosować do swoich cen cena 4,77 i wciąż zarabiają . To jest pytanie jaką obecnie marże na paliwie ma orlen do niedawna podobno było to 1 %
    Kilka razy słyszałem jak ktoś z Shella tłumaczył , że oni marże mają tak niskie , że ledwo zarabiają... To ciekawe bo nam dwie ich stacje w pobliżu ( jedną przy autostradzie) i ceny na nich są różne nawet o 10-15 gr . A i tak , jest tak jak piszesz inne stacje są dobre 20g tańsze no oprócz Orlenu oczywiście.

    Oni zarabiają chyba tylko na gazetach i , kawie i hotdogach , a resztę działalności ze swej dobroduszności prowadzą chyba charytatywnie.
    Ale im się opłaca bo funkcjonują kilka lat.
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 10-12-2019 o 20:20
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Przypuszczam że całkowite wycofanie się z Gazpromu to blef żeby wynegocjować dobrą cenę ale żeby był skuteczny to trzeba mieć pokrycie w imporcie inną drogą , dlatego drugi gazoport i Baltic Pipe Project , więc jak dają niższą cenę to pewnie będziemy brali na rynkowych warunkach.

    Zużycie gazu ma rosnąć w Polsce, energetyka w końcu też zacznie przechodzić na gaz i rezygnować z węgla przynajmniej przez najbliższe kilka lat .
    No będzie. Nie tylko w Polsce. EBI nie finansuje gazu, a rozbudować infrastrukturę trzeba Uważaj bo może się okazać, że będziemy robić zrzutę na ruskich co by nam do UE tą rurą gaz puszczali.

    Co do paneli to trzeba też uważać, jest niby RED II, ale nigdy nic nie wiadomo. Ostatni hit cenowy 6200zł/kWp.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Strona 4 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony