dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 22
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 429
  1. #81

    Domyślnie

    Cena prądu z ozc będzie tanieć z węgla drożeć z gazu też bo trzeba coraz więcej płacić za zielone certyfikaty. Tylko OZC jest ciężko zbilansować bo nie zawsze świeci słońce i nie zawsze wieje , do puki nie zaczniemy magazynować energii z ozc to jesteśmy skazani na paliwa kopalne . Bo energetyka jądrowa to drogi wynalazek , fuzja jądrowa jeszcze nie działa a do magazynowania energii w formie płynnego wodoru jeszcze daleko.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie udar, nieboraku tylko autokorekta. Jeśli w tym roku będzie podwyżka 7% (taka jest inflacja??
    Pewnie większa jest naprawdę za te dwa lata, od ostatniej podwyżki. Zwłaszcza, że to jakieś czary to, co pokazuje statystyka. Co każdy widzi i na paragonie w zieleniaku, i na kosztach budowy i w wielu innych miejscach.

    Swoją drogą, właśnie pogooglałem. Co roku to samo straszenie ogromnymi podwyżkami cen prądu. A jak jest w rzeczywistości?



    Źródło Eurostat

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze raz pytam, co mi ma dać 12as ? Dlaczego zaweżasz do grzejących prądem?
    Niczego nie zawężam. Masz arkusz w którym wpisujesz jakie chcesz taryfy. Czemu uważasz, że coś Ci zawężam?


    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Napisałeś ze za 1,5 roku zużyłeś coś ponad 10 kWh , czyli około 6 kWh rocznie, dlaczego liczysz zyski, straty dla instalacji 10kW?
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Za rok w cenach standardowych wyjdzie mi 2778,61zł/7196kWh=38,61gr/kWh i 231,55zł/mies (w tym 19,25 opłat abonamentowych) średnio.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko trzeba zrobić instalacje za 2900zl/kWp (a można jeszcze taniej)
    Rzeczywiście drobiazg. Jakoś szybciej coś takiego można przeczytać na FM, niż taniej, niż 2900zł/kWp
    Cytat Napisał artrak Zobacz post
    Witam
    przymierzam się do zestawu o mocy 3,3-3,5 kwp, Niestety wszystkie wyceny które mi proponowano oscylują w granicach 6500 - 7000 za Kwp. Przykładowy zestaw: Solar Edge oraz Longi Solar za ok 20.000. Teraz czytam że normą jest ok 4500 zł za KWp. Pytam się gdzie są takie firmy co mają takie ceny?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-12-2019 o 20:43

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Bo w Polsce wszyscy dostosowują ceny do pomiotu wiodącego jakim jest Orlen a on winduje od jakiegoś czasu marże . W mojej okolicy ceny on na orlen , lotos to 5,10 -5,20, kawałek dalej na niezależnej stacji niewielkiej sieci gdzie nie sprawdzają co dziennie ceny na sąsiednich stacjach by ją dostosować do swoich cen cena 4,77 i wciąż zarabiają . To jest pytanie jaką obecnie marże na paliwie ma orlen do niedawna podobno było to 1 %
    Przecież jeśli chodzi o sprzedaż i dystrybucję gazu, to sytuacja wyglada jeszcze gorzej, niż w przypadku stacji paliw...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Swoją drogą, właśnie pogooglałem. Co roku to samo straszenie ogromnymi podwyżkami cen prądu. A jak jest w rzeczywistości?
    Pierwsze wielkie straszenie było rok temu, i firmy i samorządy zostały już nowe cenniki. Rząd się przestraszył i zareagował. W tym roku nawet członkowie rządu przbąkuja, że podwyżki będą. Za rok zapewne też, bo gospodarka zwalnia, pieniążków w budżecie będzie mniej.

    Rzeczywiście drobiazg. Jakoś szybciej coś takiego można przeczytać na FM, niż taniej, niż 2900zł/kWp
    Jeśli jesteś taką owieczką, jak oni, możesz płacić ponad 4000zł/kWp
    A na pewno możesz sobie dobierać takie ceny do obliczeń, zeby być bardziej kontent z uzyskanych wyników

    Tymczasem:
    Solar Edge 3600HD, 14xLongi 305 FullBlack (4,27kWp) zabezpieczenia, montaż.
    5lat gwarancji na montaż, 10 na panele, 12 na falownik
    Szacowana produkcja 4.08MWH
    (19700-5000)-18% = 12054zł

    Gdybym wybrał instalacje na Froniusie miałbym około 800zl taniej
    Gdybym nie chciał Full Black, dodatkowe 450zł taniej.

    Stronę wcześniej miałeś takie oferty:
    Cytat Napisał Bartz11 Zobacz post
    Witam.
    Bardzo proszę o ocenę i pomoc w wyborze :
    1. 20 szt. Moduły fotowoltaiczne Sharp NU-AC 310 i Inwerter Huawei SUN2000-6KTL-M0 - 26700zł.
    2. 20 szt. Panel fotowoltaiczny Longi 320W monokrystaliczny Half-cut i Inwerter sieciowy Fronius Symo 6.0-3-M - 27000 tys
    3. 20 szt. Panel fotowoltaiczny Longi 320W monokrystaliczny Half-cut i Inwerter SolarEdge 6kW - 30000 tys.
    ?
    Dlaczego przytaczasz najdroższą?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-12-2019 o 21:14
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pierwsze wielkie straszenie było rok temu
    Jakbyś pogooglał 5 sekund, to byś wygooglał takie "kwiatki":
    Ceny prądu od 2017 roku. Takiej podwyżki nie było od lat!

    2016 Prąd dla rodzin drożał przez 14 lat z rzędu W ostatnim czasie media informowały, że czekają nas spore podwyżki cen energii elektrycznej. Polskie gospodarstwa domowe już w 2017 r. mogą się spodziewać niekorzystnych zmian.
    2009 Czeka nas elektryzująca podwyżka cen prądu Dostawcy energii domagają się w 2009 roku podwyżek cen nawet o 30 proc.

    Masa tego - praktycznie co roku.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Stronę wcześniej miałeś takie oferty:


    Dlaczego przytaczasz najdroższą?
    Przytoczyłem najnowszą. Te co podajesz też grubo ponad 4Kzł/kWp. Są też inne:
    Cytat Napisał VolumeXXX Zobacz post
    Cześć,
    Zamontowano mi właśnie panele z Ikea -GeoSolar, 7,75kW, 25paneli Longi 310, inwerter zewersolar 8000, zabezpieczenia dwa. koszt 40000pln.
    Ale takiej po 2900 nie widzę.
    I w tym mają być te Optymalizatory SE po 750zł/1kWp?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-12-2019 o 21:47

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    :

    Ale takiej po 2900 nie widzę.
    I w tym mają być te Optymalizatory SE po 750zł/1kWp?
    Człowieku, czy to naprawdę nic Ci nie mówi:

    (19700-5000)-18% = 12054zł
    Za 4,27kWp
    Ale jeśli wolisz zapłacić jak za zboże IKEI - zapewne w promieniu 30km jakąś masz
    Jeszcze polecam ci ofertę Viessmanna - może przebiją IKEA i jeszcze lepiej wypadną w Twoich obliczeniach


    Co do cen prądu - media mogły sobie krzyczeć, co chciały,ale giełda wyglada tak


    Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy 2016, a 2019 to trudno, żyj złudzeniami...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-12-2019 o 21:59
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    :

    Ale takiej po 2900 nie widzę.
    I w tym mają być te Optymalizatory SE po 750zł/1kWp?
    Człowieku, czy to naprawdę nic Ci nie mówi:

    (19700-5000)-18% = 12054zł
    Za 4,27kWp
    2877 za 1kWp

    Co do cen prądu - media mogły sobie krzyczeć, co chciały,ale giełda wyglada tak


    Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy 2016, a 2019 to trudno, żyj złudzeniami...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Człowieku, czy to naprawdę nic Ci nie mówi:


    Za 4,27kWp
    I masz w tym te optymalizatory?

    A czemu taka wielka? Weź za 10K zł to wyjdzie jeszcze taniej za kWp. Tylko wtedy musiałbym wszystko przeliczyć dla kupowania 3/4 prądu i przywiązaniem się do taryfy sprzedawcy. Wyszłoby jeszcze gorzej. No i skąd ja wezmę ten podatek, od którego mam odliczyć... Co roku mi fiskus i tak oddaje wszystko od lat.


    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co do cen prądu - media mogły sobie krzyczeć, co chciały,ale giełda wyglada tak
    Kupujesz na giełdzie? Zwróciłeś uwagę, jak specjalnie dobrana jest skala, żeby wzrost wyglądał na ogromny? Nie zaczyna się od zera - więc "na oko" cena wzrosła niby wielokrotnie. A tak naprawdę pomiędzy styczniem 2016 a lipcem 2017 (nie widzę tu 2019, więc nie mogę widzieć tu różnicy) wzrosła o 32% . A ostatnie notowanie, to 214,49 - czyli z 10 taniej, niż na tym wykresie się kończy. Więc ceny spadają znacząco.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-12-2019 o 22:17

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I masz w tym te optymalizatory?

    A czemu taka wielka? Weź za 10K zł to wyjdzie jeszcze taniej za kWp. Tylko wtedy musiałbym wszystko przeliczyć dla kupowania 3/4 prądu i przywiązaniem się do taryfy sprzedawcy. Wyszłoby jeszcze gorzej. No i skąd ja wezmę ten podatek, od którego mam odliczyć... Co roku mi fiskus i tak oddaje wszystko od lat.




    Kupujesz na giełdzie?
    Czyli Wenezuela bo albo płacimy za towar tyle ile kosztuje albo utopijny socjalizm.

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Czyli Wenezuela bo albo płacimy za towar tyle ile kosztuje albo utopijny socjalizm.
    Płacimy dużo więcej. Czy może kupujesz prąd po 214,49zł/MWh? Ale tak to jest, że detaliści muszą płacić jeszcze marżę hurtownikom i koszty transportu.
    Widzisz po wynikach spółek energetycznych, że im się źle wiedzie? Złoty biznes. Sprzedaż pewna, konkurencja mizerna, koszty wejścia na rynek ogromne.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-12-2019 o 22:21

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No i skąd ja wezmę ten podatek, od którego mam odliczyć... .
    Odliczasz od dochodu nie od podatku, i masz na to 3 lata

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Odliczasz od dochodu nie od podatku, i masz na to 3 lata
    I co to zmienia, jak nie płacę podatku? Że wykażę większą stratę to mi złotówki nie przyniesie.

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I co to zmienia, jak nie płacę podatku? Że wykażę większą stratę to mi złotówki nie przyniesie.
    Za prąd masz super taryfy, podatków nie płacisz może zdradzisz jak to robisz?

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I masz w tym te optymalizatory?

    A czemu taka wielka? Weź za 10K zł to wyjdzie jeszcze taniej za kWp. Tylko wtedy musiałbym wszystko przeliczyć dla kupowania 3/4 prądu i przywiązaniem się do taryfy sprzedawcy. Wyszłoby jeszcze gorzej. No i skąd ja wezmę ten podatek, od którego mam odliczyć... Co roku mi fiskus i tak oddaje wszystko od lat
    System SE to falownik SE i optymalizatory SE, jedno nie działa bez drugiego.
    Co to znaczy "taka wielka" ? Zużywam 3200kWh, planuje jeszcze klime.

    Sorry, ale to, że TY od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej (na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy), to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja ?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca.
    Obyś nie obudził się kiedyś w rzeczywistości, że nie ma już prądu po 26gr, trzeba zapłacić podatek, a PV nie jest dotowane i nie można je sobie od tego podatku odpisać.

    Kupujesz na giełdzie? Zwróciłeś uwagę, jak specjalnie dobrana jest skala, żeby wzrost wyglądał na ogromny? Nie zaczyna się od zera - więc "na oko" cena wzrosła niby wielokrotnie. A tak naprawdę pomiędzy styczniem 2016 a lipcem 2017 (nie widzę tu 2019, więc nie mogę widzieć tu różnicy) wzrosła o 32% . A ostatnie notowanie, to 214,49 - czyli z 10 taniej, niż na tym wykresie się kończy. Więc ceny spadają znacząco.
    Poprzedni rok był pierwszym, kiedy dla ratowania cen interweniować musiał rząd - specustawą.
    Może zrobi to jeszcze raz, ale już nie pokryje wzrostu w 100%. Bo to za dużo kosztuje ?
    A potem... Jeśli linia trendu wyznaczona z ostatnich lat się nie zmieni, to będzie drożej...
    Firmy i samorzàdy już to odczuwają, w końcu URE popuści i na rynku detalicznym
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-12-2019 o 23:29
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Sorry, ale to, że TY od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej (na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy), to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja ?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca.
    Obyś nie obudził się kiedyś w rzeczywistości, że nie ma już prądu po 26gr, trzeba zapłacić podatek, a PV nie jest dotowane i nie można je sobie od tego podatku odpisać.
    W samo sedno.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Za prąd masz super taryfy, podatków nie płacisz może zdradzisz jak to robisz?
    Umiem liczyć. I mam dobrą księgową.

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sorry, ale to, że TY od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej (na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy), to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja ?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca.
    Jak nie zauważyłeś, to liczyłem:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Za rok w cenach standardowych wyjdzie mi 2778,61zł/7196kWh=38,61gr/kWh i 231,55zł/mies (w tym 19,25 opłat abonamentowych) średnio.

    Licząc nawet z dopłatami 40K zł za 10kWp, i amortyzację na 25 lat
    To, że u mnie wychodzi jeszcze lepiej, to osobna kwestia. Jak chcesz, to mogę przeliczyć nie dając forów PV i używając swoich rzeczywistych cen. Chcesz?

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Za prąd masz super taryfy, podatków nie płacisz może zdradzisz jak to robisz?
    Właśnie w jednym wątku kłócił się ze mną, że prąd jest tani.
    Tymczasem "zapomniał" biedaczek, że są tacy, którzy muszą płacić pod złotówkę za kWh.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Właśnie w jednym wątku kłócił się ze mną, że prąd jest tani.
    Tymczasem "zapomniał" biedaczek, że są tacy, którzy muszą płacić pod złotówkę za kWh.
    Jaką masz definicję kłótni?
    Chyba firmy. Każdy "cywil" może płacić średnio w okolicach 40gr/kWh. Jak jest rozrzutny i ma G11 to i tak z 1/3 brakuje do złotówki.

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekw80

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Tymczasem:
    Solar Edge 3600HD, 14xLongi 305 FullBlack (4,27kWp) zabezpieczenia, montaż.
    5lat gwarancji na montaż, 10 na panele, 12 na falownik
    Szacowana produkcja 4.08MWH
    (19700-5000)-18% = 12054zł
    Mogę prosić o namiary na firmę? W tej cenie dostałem oferty na 3kW

Strona 5 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony