dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Brak nadproży

    Witam Wszystkich. Proszę o poradę i informacje odnośnie braku stosowania nadproża. Widziałem ostatnio w mieszkaniu, ze deweloper na ściankach działowych nad drzwiami nie zastosował nadprozy tylko „zbudował to” z dwóch suporeksow 60 , które dosłownie na środku drzwi są połączone ze sobą na zaprawę ? Czy to jest wogole bezpieczne i czy czasami później nie będzie pękać ściana ? Czy mogę się domagać aby wstawił tam normalne nadproża bez żadnego łączenia w połowie ?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Możesz. W sumie to nawet powinieneś
    Tną koszty. Przecież ludzie się nie znają

  3. #3

    Domyślnie

    to jest powód dla którego nigdy przenigdy nie kupię developerki

    teraz zastanów się, co masz w ławach, murach fundamentowych aż po dach... oczywiście beton b25 na papierze...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    W ściankach działowych to normalne , daje się dołem 2 #12 ukryte w zaprawie i muruje się -trzyma się to latami. Nadproża musza być w ścianach konstrukcyjnych

  5. #5

    Domyślnie

    Dawniej murowali nad oknami na szalunku z deski i tyle.. trzyma się do dzisiaj natomiast w dzisiejszych czasach brak tego to już perfidna oszczędność.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    to jest powód dla którego nigdy przenigdy nie kupię developerki

    teraz zastanów się, co masz w ławach, murach fundamentowych aż po dach... oczywiście beton b25 na papierze...
    Niesamowite co tam może być w tych ławach. A wyobraź sobie że to przeżyje ciebie pięć razy. Niedowiary co nie?

    Jeśli nie dają nadprozy nad drzwi w działówkach i to jest zgodne ze sztuką to co za różnica, oprócz niższego kosztu. Żadna.

  7. #7

    Domyślnie

    Takie przeżywanie co jest w ławach a budynek przeżyje nas wszystkich. Niektóry tutaj wykupili chyba karnet na nieśmiertelność a beton jaki przyjeżdża w gruszce i tak niewiadomo choćby wszystko samemu budować.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zamek w Malborku skleili z prymitywnej zaprawy i stać będzie Jeszce tysiąc lat a ludzie przy budce o wysokości 4 m się trzęsą nad jakością betonu jakby stawiali most.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Pal licho ten beton. Ciekaw jestem, ilu ludzi z tego forum nie wstawiło nadproży w swoich wymarzonych domkach, bo to przecież niepotrzebne. Ba! To wręcz wyrzucanie pieniędzy w błoto

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Zamek w Malborku?
    Nie no, Janku Idąc Twoim tokiem rozumowania, to ją bym bardziej podziwiał budowniczych piramid

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    Pal licho ten beton. Ciekaw jestem, ilu ludzi z tego forum nie wstawiło nadproży w swoich wymarzonych domkach, bo to przecież niepotrzebne. Ba! To wręcz wyrzucanie pieniędzy w błoto
    W żadnej działówce nie mam nadproża mam jak pisałem 2 pręty dołem. Zagadka A takie coś wymaga zbrojenia czy nie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030098.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	438031

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Fajnie, że masz. To takie prymitywne, ale jednak nadproże. Autor jednak nic o tym nie wspominał. Chyba by zauważył taki szczegół?
    Sklepienia nie trzeba zbroić, pod warunkiem, że jest tak zrobione, by cegły się klinowały.
    Nie chce mi się pisać jak my to robimy, bo inny kraj, inna technologia.
    Tu masz o Polsce:
    https://receptynadom.pl/sie-robic-na...ch-dzialowych/

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    W żadnej działówce nie mam nadproża mam jak pisałem 2 pręty dołem. Zagadka A takie coś wymaga zbrojenia czy nie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030098.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	438031
    Nadproże sklepione...prawie jak w zamku w Malborku

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Niesamowite co tam może być w tych ławach. A wyobraź sobie że to przeżyje ciebie pięć razy. Niedowiary co nie?
    Przeżyć przeżyje... ale co mu wilgoci podciągnie to jego.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Przy małych rozpiętościach otworów ścianki działowe nie muszą posiadać specjalnych nadproży
    Może to być deska na czas murowania ścianki, mogą to być dwa pręty #12 czy nawet mniejszej rozpiętości.
    Sklepienia nikt nie wykonuje bo jest bardziej pracochłonne i trzeba posiadać umiejętności.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16

    Domyślnie

    Ok dzieki za Wasze odpowiedzi. Bardziej chodzi mi czy mogę zadać od dewelopera żeby wstawił tam nadproża, czy moja prośbę może olać ? Nie chce mieć „nadproża „ z dwóch suporeksow laczanych w polowie

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomsky77 Zobacz post
    Ok dzieki za Wasze odpowiedzi. Bardziej chodzi mi czy mogę zadać od dewelopera żeby wstawił tam nadproża, czy moja prośbę może olać ? Nie chce mieć „nadproża „ z dwóch suporeksow laczanych w polowie
    A czemu nie chcesz?

  18. #18

    Domyślnie

    Nie chce, bo mi się nie podoba ze to jest łączone w połowie. Pytanie moje czy mogę zadać żeby to zrobili jako jedno nadproże, czy moja prośbę mogą olać i nic z tym nie zrobię ?

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Pytanie raczej do wykonawcy domu a nie do nas. Tu dostałeś odpowiedź że technicznie to jest prawidłowe.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Dawno temu, jesień roku 1979. lub 80. , państwowa firma, coś tam mieliśmy wytyczyć na budowie, też państwowej. Szczegółów nie pamietam, wiem że szpic tyczki dał się wcisnąć /wbić nieprzyzwoicie głęboko w coś tam wylanego w wykopie. Bynajmniej nie na dnie. Dziś stoją tam czteropiętrowe budynki.
    Ale pewnie coś mi sie śniło.
    Zresztą mieszkający w blokach też nie wiedzą co jest w ścianach. Np. przy remoncie mieszkania po zdjęciu podłogi ukazało się złącze przewodów pod napięciem. Po wyłączeniu bezpieczników (instalacja dwuprzewodowa!!!) napięcie było nadal, czyli był to obwód z mieszkania piętro niżej.
    Parafrazując filmowy tekst: "A gdyby to matka wasza wylała wodę na podłogę ? "

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony