dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Buderus Logamax U004-24(K), czy junkers ZW 20 KE 23

    Witam. chciałbym się poradzić jak w temacie jaki piec wybrać do ogrzewania domku letniskowego 35m2 cała podłoga podłoga podzielona na 4 obwody ogrzewania podłogowego. Budynek zbudowany w technologi szkieletowej dość dobrze ocieplony od środka: szalówka 2cm, pyta osb 18mm, wata 15 cm ponownie płyta osb, wata 10cm i na to tynk. Nie chciałbym za bardzo inwestować w nowy piec gazowy bo dostałem od znajomego dwa piece ( jak w temacie) i nie wiem który będzie lepszy na tak małą powierzchnię domku. Macie jakieś zdanie w tym temacie czy może nowe propozycje? Pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    A masz gaz ziemny?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam.
    Planuje ogrzewać domek z butli gazowej.
    Właściwie ogrzewanie to ma służyć jak chwilowe. Wyjeżdżając z domu na działkę 2-3 godziny wcześniej drogą internetową odpalę sobie piec, by przyjeżdżając na działkę mieć już w miarę ciepło. Dalsze ogrzewanie będzie oparte na kominku. Myślę że butla 11kg. powinna wystarczyć na 3 godziny pracy kotła.
    Ostatnio edytowane przez voltek ; 16-12-2019 o 20:48

  4. #4

    Domyślnie

    nikt nic nie ma do powiedzenia? Dziwne.

  5. #5

    Domyślnie

    Wybrałam buderusa, bo choć gabarytowo większy i pewnie więcej gazu mi spali,
    ale pracował wcześniej na propan-butanie więc przynajmniej odejdzie mi przeróbka palnika.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony