dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Rozłożenie kosztów i sposób pociągniecia przyłączy

    Witam,
    W załączniku przedstawiam układ działek. Pytanie dotyczy działki numer 3. Działki jeszcze nie są wyznaczone. Droga ze służebnością mediów i dojazdu zaznaczona na zielono.
    Moje pytanie dotyczy tego, że od drogi do działki numer 3 jest 100m.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mediaaa.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	438276

    Jestem dosyć zagubiony w tym temacie bo jak czytam o cenach przyłączy np. takiej wody i kanalizacji to jest to 400zł za metr, a gdzie prąd i gaz. Przy 100m robi się astronomiczna kwota. Czy jeśli nie ma wyznaczonych działek jeszcze to można się dowiedzieć jakie będą szacowane koszty podłączenia? Bo rozumiem, ze sąsiedzi nie muszą się zgodzić, żeby przez ich działkę poszło przyłącze. Zresztą, ciężko na takie coś liczyć i kupować w ten sposób. Macie jakieś rady jak podejść do tego tematu?
    Co innego gdyby działka nr 2 miałabyć zagospodarowana w tym samym czasie, ale póki co nic nie wiadomo więc muszę zakładać scenariusz, że tylko ja będę chciał się podpiąć. Czy wtedy mogę od działki numer 2 żądać zwrotu kosztów? Bardzo proszę o pomoc.

    Dziękuję i pozdrawiam!

    @Edit

    Właśnie dostałem informacje, że wodociągi zrobią nitkę na własny koszt przez to, że będzie wpisana służebność mediów, a mi pozostanie jedynie pokryć koszty przyłączenia wody i kanalizacji od granicy do domu. Czy to jest realny scenariusz? Dopiero w piątek mam czas podjechać do wodociągów i się zapytać czy rzeczywiście tak fukncjonują, ale czy rzeczywiście istnieje taka możliwość?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mediaaa.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	438275  
    Ostatnio edytowane przez N3utral ; 16-12-2019 o 21:39 Powód: Poprawienie grafiki, dodanie tekstu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony