dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Dzisiaj wysłano mi płytę fundamentową nurtuje mnie kilka kwestii

    To mój pierwszy post od dłuższego czasu. Więc witam serdecznie wszystkich.

    W temacie poprawiła mnie autokorekta, nie mogę już tego zmienić.
    Płytę oczywiście wylano,

    Dzisiaj zalana betonem c20/25 płyta 25cm/35cm (na obrysie przy wiencu 35). Miał być beton z dodatkami ale jak przyjechałem na budowę to już wylewali bez żadnych dodatków zimowych.

    Na razie temperatury dodatnie w nocy na najbiższe dni 3/4 stopnie. Co o tym sądzicie? Mogę spać spokojnie?

    Zabezpieczać matami ze słomy czy może wełna mineralna 20cm? . Mógłbym to wykorzystać później na ocieplenie dachu. Wykonawca mówi że ważne są tylko 72h i ze nie widzi sensu przykrywać tego niczym innym jak tylko folia za dwa dni.

    Wylewanie skończone około południa a z uwagi na to że szalunki są wyżej niż płyta na warstwie betonu ok godz 18 jest wciąż kilka mm wody. Niby beton ma wydzielac jakieś ciepło ale ja tam ręką nic nie czuje.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez spyx ; 18-12-2019 o 18:36

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Dobrze ci powiedzieli a zanim przyjdą mrozy to już nowy rok będzie.

  3. #3

    Domyślnie

    Grzeje większa grubość, najlepiej, w szalunku, na płycie tego nie zauważysz. Trafiłeś na dobry moment na wylewanie płyty, w dzień nie za gorąco, ale około 10 stopni, w nocy też na plus.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Pogoda do betonowanie dobra, to że stoi an nim wilgoć też ok. Możesz spokojnie spać lub planować kolejne etapy

  5. #5

    Domyślnie

    Rano drugi dzień po betonowaniu była jeszcze woda na płycie wieczorem sucha jak wior, zlac to wodą? Kierownik mówi że nie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony