dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dobry kondensat

    Witam jestem przed zakupem kotła myślę nad marka buderus* *wolf* * wiessmann* ewentualnie imergas . Wskaźnik zapotrzebowania na moc wychodzi 39 W/m2* *a całkowite roczne 24 203 Kwh = 87 GJ . Zależy mi na dobrej aplikacji podpięcie 2 obiegów grzewczych i oszczędności w spalaniu .*

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Zobacz jakiej marki masz serwisantów w okolicy. Bo co ci po kociołku z serwisem odległym o 100km? Zadzwoń , pogadaj. Kup tą markę jakiej serwisant wydaje się najnormalniejszy. On zwykle też określi który model bo wie co jeździ najczęściej naprawiać.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki wolfa viessmanna mam blisko buderus nie najdalej . Ale chodzi mi o to czy np będzie różnica w zużyciu gazu miedzy tymi kotłami ? I potrzeba mi obsłużyć 2 obiegi grzewcze załączane osobno z aplikacji kiedy chce i jak chcę a podobno na viessman to rozwiązanie wychodzi drogo .

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj,
    Sprawdź sobie czy w okolicy masz serwisanta firmy Ariston. Ariston oferuje dobre, fajne kotły z możliwością tworzenia do 3 stref, możliwość sterowania z aplikacji (dużo taniej niż Viessman). Sam posiadam i jestem zadowolony.
    Pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz7908 Zobacz post
    Dzięki wolfa viessmanna mam blisko buderus nie najdalej . Ale chodzi mi o to czy np będzie różnica w zużyciu gazu miedzy tymi kotłami ? I potrzeba mi obsłużyć 2 obiegi grzewcze załączane osobno z aplikacji kiedy chce i jak chcę a podobno na viessman to rozwiązanie wychodzi drogo .
    Raczej nie będzie różnicy o ile kotły zostaną poprawnie zainstalowane. Sprawność kotłów jest bardzo podobna. Jakieś niuanse mogą pojawić się przy sterowaniu pogodowym lub jego braku.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6

    Domyślnie

    Jest jakieś większe grono Aristono co może się wypowiedzieć ? Tak samo ciekawi mnie termet gold plus bo po wycenie viessmana zwaliło mnie z nóg . Myślę nad czymś tańszym a dobrym z dobrymi parametrami i sterowaniem z telefonu . Piszę w tym poście żeby nie zakładać dodatkowego tematu . Dziękuję za odpowiedź

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony