dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zmiany nieistotne

    Bardzo proszę o radę jakie zmiany nieistotne wpisywaliście do dziennika lub nanosił je ponowne projektant i czy trzeba koniecznie to robić..

    Wprowadziałem w trakcie budowy kilka zmian w porozumieniu z kierownikiem m.in;

    a) zmieniłem minimalnie wymiary dwóch okien

    b) ściany wymurowałem z pustaka 24 cm zamiast 30 cm, za to dam więcej styropianu (ogólna grubość i kubatura będą bez zmian)

    c) przeunięcie ścianki działowej

    d) kominy wymurowano z gotowych pustaków kominowych zamiast kominów z cegły pełnej (fundament zrobiony jak w projekcie).

    Zaczynam teraz robić instalacje; też na pewno będą zmiany, m.in ogrzewanie podłogowe zamiast grzejników, gdzie indziej prysznic itp.

    Moje pytanie czy muszę wszystkie te drobne zmiany koniecznie zgłaszać i gdzieś zapisywać ??

    A jak tak czy mogę to zrobić raz hurtowo przed oddaniem budynku do użytkowania czy muszę to robić na bieżąco.. ?

    z góry dziękuje!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    projektant obiektu klasyfikuje zmiany jako istotne lub nie - projektant powinien na bieżąco klasyfikować i wpisywać zmiany w Dziennik budowy, tak, aby w konsekwencji Kierownik Budowy mógł napisać zgodnie z prawdą Oświadczenie o realizacji budynku ZGODNIE Z PROJEKTEM z chwilą ukończenia jego realizacji i wystąpieniem z wnioskiem o wydanie Pozwolenia na Użytkowanie.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek666 Zobacz post
    Wprowadziałem w trakcie budowy kilka zmian w porozumieniu z kierownikiem m.in;
    A kto to w ogóle jest kierownik budowy?

    Osobiście zamówiliśmy projekt indywidualny od projektanta.
    Następnie sam narysowałem od nowa elewacje, gdzie każde okno było zmienione.
    Wyrzuciłem też ścianę pod podciągiem w środku.

    Potem wysłałem te rysunki do projektanta. Architekt ów stwierdził, że na dziś to on postanawia, co jest zmianą istotną.
    Więc... tylko do architekta.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za rady,
    powiedzcie mi tylko proszę czy każdą pierdołę kierownik budowy/architekt muszą nanosić, rzeczy typu zmiany w instalacji wodnej, instalacji elektrycznej itp? wszystko to spisywaliście ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek666 Zobacz post
    Dzięki za rady,
    powiedzcie mi tylko proszę czy każdą pierdołę kierownik budowy/architekt muszą nanosić, rzeczy typu zmiany w instalacji wodnej, instalacji elektrycznej itp? wszystko to spisywaliście ?
    Takie rzeczy załatwia się kilkoma ogólnymi zdaniami w Dzienniku Budowy. A przede wszystkim nie składa się do Wydziału Architektury szczegółowych projektów wykonawczych. U mnie architekt pousuwał bardzo dużo szczegółów z projektu, żeby nie być uwiązanym. Albo wpisywał rozwiązania alternatywne do wyboru kilka materiałów. Im mniej szczegółowy projekt do urzędu tym lepiej dla inwestora.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony