dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie potrzebna opinia o kominku

    architekt proponuje taki kominek

    http://arysto.com.pl/kominek/a12l650370-510-sj-h-slim/

    salon ma około 40 m2, rekuperacja w domu

    ten kominek jest sensowny ?, dziekuję z góry za wszelkie opinie

    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    architekt proponuje taki kominek

    http://arysto.com.pl/kominek/a12l650370-510-sj-h-slim/

    salon ma około 40 m2, rekuperacja w domu

    ten kominek jest sensowny ?, dziekuję z góry za wszelkie opinie

    pozdrawiam
    Mam u siebie salon ok 40m2 wraz z małym holem i schodami na poddasze.
    Z boku salonu na środku domu przy ścianie kuchennej stoi kominek Zuzia Prawy BS KRATKI.
    Podłączyłem do niego DGP i mam ciepło w całym domu.

    Jeśli tylko do ogrzewania salonu to jak najbardziej.
    Wygląd i prezentacja jak najbardziej Ok. Jedyny minus to jak się naładuje więcej drewna to przy otwieraniu drzwi popiół i ewentualne małe kawałki czasem wylatują z boku na podłogę.
    Ze względu na to podłoga wokół do 60 cm od kominka wyłącznie ceramiczna.


    Zanim podejmiesz decyzję zwróć uwagę na przepisy antysmogowe w Twoim regionie. Ewentualny rodzaj kominka musi mieć atest EKOLOGICZNY tak aby zanim wybudujesz i się wprowadzisz nie spotkała cię niemiła niespodzianka w postaci zakazu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    40 metrów salonu i rekuperacja , tylko Romotop HEAT z dodatkowa masa akumulacyjną . Akumulacja aby rozłożyć/ wydłużyć grzanie w czasie, istotna informacja to moc regulowana w zakresie od- do , no chyba że chcesz mieć w salonie saunę ... . O aktualne PROMOCJE , ceny podane na slajdach są katalogowe, zapytaj 663443321
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd31.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	439242   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd41.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	439243   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd33.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	439244  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 10-01-2020 o 15:54
    Darek B

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    40 metrów salonu i rekuperacja , tylko Romotop HEAT z dodatkowa masa akumulacyjną . Akumulacja aby rozłożyć/ wydłużyć grzanie w czasie, istotna informacja to moc regulowana w zakresie od- do , no chyba że chcesz mieć w salonie saunę ... . O aktualne PROMOCJE , ceny podane na slajdach są katalogowe, zapytaj 663443321
    Aktualnie dostępne są dwie wersje szyb : gięte lub składane
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mammoth 200 mm.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	439245   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto 5 055R.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	57,2 KB
ID:	439246  
    Darek B

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Mam u siebie salon ok 40m2 wraz z małym holem i schodami na poddasze.
    Z boku salonu na środku domu przy ścianie kuchennej stoi kominek Zuzia Prawy BS KRATKI.
    Podłączyłem do niego DGP i mam ciepło w całym domu.

    Jeśli tylko do ogrzewania salonu to jak najbardziej.
    Wygląd i prezentacja jak najbardziej Ok. Jedyny minus to jak się naładuje więcej drewna to przy otwieraniu drzwi popiół i ewentualne małe kawałki czasem wylatują z boku na podłogę.
    Ze względu na to podłoga wokół do 60 cm od kominka wyłącznie ceramiczna.


    Zanim podejmiesz decyzję zwróć uwagę na przepisy antysmogowe w Twoim regionie. Ewentualny rodzaj kominka musi mieć atest EKOLOGICZNY tak aby zanim wybudujesz i się wprowadzisz nie spotkała cię niemiła niespodzianka w postaci zakazu.
    dzięki za opinię, kominek tylko do zbudowania nastroju, od zawsze lubię ogień , zależało mi aby był "slim" , niestety minus o ktorym wspomniałeś - po otwarciu drzwi cos może wylecieć

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dzięki za opinię, kominek tylko do zbudowania nastroju, od zawsze lubię ogień , zależało mi aby był "slim" , niestety minus o ktorym wspomniałeś - po otwarciu drzwi cos może wylecieć
    To nie jest tak że wylatuje podczas każdego palenia. W kominku na ruszcie jest specjalne ograniczenie ale podczas palenia zdarza się że drewno zsunie się na szybę lub kawałek odpadnie. Dzieje się to w każdym kominku jak za dużo naładujesz więc nie zrażaj się bo warto.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie Palenisko płytkie czy głębokie?

    Na zdjęciu z dwoma "wkładami" widać urządzenia przystosowane do palenia polanami długości 50 cm. Różnica jest taka, że w jednym trzeba drewno wkładać równolegle do szyby, a w drugim prostopadle. W tym pierwszym, po załadunku do połowy wysokości szyby pojawia się zagrożenia skulnięcia klocka na szybę. W tym drugim, można załadować drewna pod sufit i nic nie spadnie na szybę. To oczywiście opcja dla chcących ogrzewać dom piecokominkiem. Niemniej dziwi mnie pewna ułomność w myśleniu i projektowaniu kominków, które maja być najlepiej płaskie. Generuje to problemy wspomniane wyżej, ale i szybsze brudzenie szyby. Tak jakby nie można zaprojektować domu przyjaznego dla urządzeń ogniowych - zgodnie ze sztuką i zasadami poprawnej ich eksploatacji....choćby tak jak ten biały kaflak.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07448..JPG
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	439265   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0879.JPG
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	439266   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070236.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	439267  

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    architekt proponuje taki kominek

    http://arysto.com.pl/kominek/a12l650370-510-sj-h-slim/

    salon ma około 40 m2, rekuperacja w domu

    ten kominek jest sensowny ?, dziekuję z góry za wszelkie opinie

    pozdrawiam
    Jak wyczyścisz szybę w tym kominku?? Zwróć uwagę na certyfikaty bo może to się okazać kostowna atrapa za kilka lat. Mam wrażenie ze będzie w ciągu kilku lat zakaz palenia czymkolwiek i zastanawiam się czy nie zburzyć kominka? Mam go od 16 lat pierwsze 5 lat paliłem . Potem mi przeszło i palę raz na 2 lata sam się zastanów czy warto wywalać tyle kasy. A może fajny kominek też ciekawy efekt.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tak jakby nie można zaprojektować domu przyjaznego dla urządzeń ogniowych - zgodnie ze sztuką i zasadami poprawnej ich eksploatacji....choćby tak jak ten biały kaflak.
    Może dom jest przyjazny dla urządzeń ogniowych, ale kominek w przejściu wygląda okropnie.
    Kurczę, jak można mieszkać w tak paskudnym projekcie?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Może dom jest przyjazny dla urządzeń ogniowych, ale kominek w przejściu wygląda okropnie.
    Kurczę, jak można mieszkać w tak paskudnym projekcie?
    Jakoś się męczymy Na piętrze w bibliotece mam Rumforda....Przy najbliższym remoncie wyleci badziewie...

  11. #11

    Domyślnie

    Założę się że nie miałeś pojęcia jak zrobić kominek otwarty ani obliczyć przekroje.
    Podasz mi przekrój gardła, komina i otworu paleniska?
    Nie podasz, bo całe nieuctwo, zamaskowane płatną reklamą, wyszłoby na jaw...
    Odważysz się wkleić zdjęcie gardła, czy będziesz tylko pluł jadem jak powyżej?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Założę się że nie miałeś pojęcia jak zrobić kominek otwarty ani obliczyć przekroje.
    Podasz mi przekrój gardła, komina i otworu paleniska?
    Nie podasz, bo całe nieuctwo, zamaskowane płatną reklamą, wyszłoby na jaw...
    Odważysz się wkleić zdjęcie gardła, czy będziesz tylko pluł jadem jak powyżej?
    Wszytko dobrze w życiu? Bo frustracja wylewa się z każdego twojego postu. Może tak ogarnij się trochę życiowo a nie zaśmiecasz forum swoimi problemami?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Założę się że nie miałeś pojęcia jak zrobić kominek otwarty ani obliczyć przekroje.
    Podasz mi przekrój gardła, komina i otworu paleniska?
    Nie podasz, bo całe nieuctwo, zamaskowane płatną reklamą, wyszłoby na jaw...
    Odważysz się wkleić zdjęcie gardła, czy będziesz tylko pluł jadem jak powyżej?
    Skąd / tak, to właściwa pisownia w przeciwieństwie do tego jak piszesz to słowo w innych wątkach czyli "skond" / taka rozbójnicza nienawiść do ludzi na forum?

    Radzę wyluzować trochę z nowym rokiem i kupić sobie jakiś prezent np. słownik ortograficzny

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    zaśmiecasz forum
    A to można bardziej zaśmiecić śmietnik?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Założę się że nie miałeś pojęcia jak zrobić kominek otwarty ani obliczyć przekroje.
    Podasz mi przekrój gardła, komina i otworu paleniska?
    Nie podasz, bo całe nieuctwo, zamaskowane płatną reklamą, wyszłoby na jaw...
    Odważysz się wkleić zdjęcie gardła, czy będziesz tylko pluł jadem jak powyżej?
    Proponuję zluzowanie gumy w majtkach, bo Ci zdecydowanie uciska aż do górnych partii ciała.....Takim oryginałom jak Ty, w zasadzie się nie odpowiada, ale od dłuższego czasu wyznaję zasadę, że nie można ludziom Twojego pokroju odpuścić netu, bo zejdzie całkiem na psy. Więc kontynuuję....Zacznę od historii. Kominki otwarte buduję od dziecka. Pierwszego Rumforda na kresy w okolicach Nowogródka przywiózł po powrocie z emigracji nowojorskiej mój dziadek (jeszcze przed rewolucją radziecką) . Wykształcił on na zdunów czterech synów, w tym mojego ojca. Mimo że ten wyłamał się z zawodu później, kończąc wyższą uczelnię (UJ w Krakowie), zduństwa postanowił mnie nauczyć....Wracamy do współczesności: w mojej Szkole Kominkowej odpowiadam na takie podstawowe pytania które Cię nurtują, więc jak dorośniesz i podejmiesz decyzję o chęci nauki, zapraszam. Namiary w stopce....Życzę miłej niedzieli!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Proponuję zluzowanie gumy w majtkach, bo Ci zdecydowanie uciska aż do górnych partii ciała.....Takim oryginałom jak Ty, w zasadzie się nie odpowiada, ale od dłuższego czasu wyznaję zasadę, że nie można ludziom Twojego pokroju odpuścić netu, bo zejdzie całkiem na psy. Więc kontynuuję....Zacznę od historii. Kominki otwarte buduję od dziecka. Pierwszego Rumforda na kresy w okolicach Nowogródka przywiózł po powrocie z emigracji nowojorskiej mój dziadek (jeszcze przed rewolucją radziecką) . Wykształcił on na zdunów czterech synów, w tym mojego ojca. Mimo że ten wyłamał się z zawodu później, kończąc wyższą uczelnię (UJ w Krakowie), zduństwa postanowił mnie nauczyć....Wracamy do współczesności: w mojej Szkole Kominkowej odpowiadam na takie podstawowe pytania które Cię nurtują, więc jak dorośniesz i podejmiesz decyzję o chęci nauki, zapraszam. Namiary w stopce....Życzę miłej niedzieli!
    wymiana zdań chyba nie poszła w oczekiwanym kierunku ...

    a zatem


    http://arysto.com.pl/kominek/a12l650370-510-sj-h-slim/

    salon ma około 40 m2, rekuperacja w domu

    ten kominek jest sensowny ?, dziekuję z góry za wszelkie opinie

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    wymiana zdań chyba nie poszła w oczekiwanym kierunku ...

    a zatem


    http://arysto.com.pl/kominek/a12l650370-510-sj-h-slim/

    salon ma około 40 m2, rekuperacja w domu

    ten kominek jest sensowny ?, dziekuję z góry za wszelkie opinie
    Jak najbardziej!

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    przepraszam za głupie pytanie ale jak się czyści szyby w kominkach z podnoszoną szybą?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jak najbardziej!
    dziękuję za opinię

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    przepraszam za głupie pytanie ale jak się czyści szyby w kominkach z podnoszoną szybą?
    Tak samo...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony