dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 102
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    Huawei SUN 2000-3KTL-MO + Selfa 320W mono - 15 000 komplet z montażem - tak to wytarguj i będzie dobrze


    Brakiem nazwy Bruk-BET co ma kostka betonowa do paneli? A tak całkiem na poważnie to oglądałem linie produkcyjne i jakoś ta selfy zrobiła (subiektywnie) na mnie lepsze wrażenie. Generalnie mam odczucie, że selfa poważniej do tego podchodzi.

    A widziałeś ML System? też podobno produkują panele.
    A jeszcze niedawno było

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    ....
    Niby rozsądek mówi żeby brać panele od polskiego producenta bo gwarancja, serwis na miejscu ale gdy przyjrzymy się procesowi produkcji paneli to nagle się okazuje, że krzem w tych polskich panelach jest chiński a w dodatku panel jest ręcznie składany w technologii nieco archaicznej.

    Widziałem taśmę produkcyjną polskiego producenta Selfa i widać, że robią to zgodnie z trendami (pełna automatyzacja) ale krzem też chiński. Ale jak jest u innych polskich producentów to nie wiem.
    ...
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trzeba czasu by wyrobić sobie jedno zdanie

  3. #63

    Domyślnie

    Ml System odpada ze względu na zapisy w warunkach gwarancji paneli: co roczny płatny przegląd, koszt około 150-300 zł. Jak mam przez 20 lat wołać serwis co roku na przegląd to opłacalność zestawu jest bardzo słaba (30-40%) inwestycji.


    Widziałem taśmę produkcyjną polskiego producenta Selfa i widać, że robią to zgodnie z trendami (pełna automatyzacja) ale krzem też chiński. Ale jak jest u innych polskich producentów to nie wiem.
    Wiadomo że składają to na chińskich podzespołach, zwłaszcza krzem (a kto dziś tego nie robi). Ale zawsze to polski oddział, duża firma z tradycjami i jest szansa że się nie zwiną z rynku za 20 lat.
    Ostatnio edytowane przez gam ; 12-02-2020 o 12:48

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał gam Zobacz post
    Ml System odpada ze względu na zapisy w warunkach gwarancji paneli: co roczny płatny przegląd, koszt około 150-300 zł. Jak mam przez 20 lat wołać serwis co roku na przegląd to opłacalność zestawu jest bardzo słaba (30-40%) inwestycji.
    ML System u mnie odpadł ze względu na zapisy gwarancyjne z koniecznością corocznego
    Nie zauważyłem, że już o nich pisałeś .

    Oczywiście dzięki za cenne info odnośnie tych przeglądów.
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ciekawe co w tych zestawach tak naprawdę jest polskiej produkcji.
    Np. w falowniku - co jest wyprodukowane w Polsce?
    Albo panel PV ? Ogniwa są produkowane w Polsce, ramki? czy coś innego?
    Czy jest to składane w Polsce?
    Nie zrozumiałeś.
    To, że napisałem polskie nie oznacza, że komponenty są polskie. Są "SKŁADANE" w polskiej firmie, a to oznacza, że ta sama firma jest gwarantem tego produktu, który sprzedaje.

  6. #66

    Domyślnie

    Co do modułów MP Solar - mają 15 lat gwarancji produktowej. Bruk Bet Solar i Selfa dają po 12 lat.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stealth Zobacz post
    Nie zrozumiałeś.
    To, że napisałem polskie nie oznacza, że komponenty są polskie. Są "SKŁADANE" w polskiej firmie, a to oznacza, że ta sama firma jest gwarantem tego produktu, który sprzedaje.
    I dlatego ze jest to polska firma to ma być lepsza gwarancja dla konsumenta?
    Masz jakąś większą pewność i gwarancję, że ta polska firma nie padnie szybciej niż azjatycki moloch?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    I dlatego ze jest to polska firma to ma być lepsza gwarancja dla konsumenta?
    Masz jakąś większą pewność i gwarancję, że ta polska firma nie padnie szybciej niż azjatycki moloch?
    Tego nie wiem, Ty też nie możesz wiedzieć. Co do Selfy i Bruk Bet, firmy mają się dobrze ale tak jak z bankiem, o którym była mowa w tv i radiu, który z dnia na dzień padł nie tak dawno, to może się i stać z tymi firmami. Nie sądzę jednak by wyglądało to tak jak z w/w bankiem. Ale reasumując - z polskim produktem jest na pewno łatwiej jeśli chodzi o gwarancję niż produkt z Chin czy nawet Niemiec. Dlaczego? Bo większość tych firm nie ma w Polsce przedstawicielstwa. Dlatego wolałbym się kopać z polską firmą w kwestiach gwarancji niż z zagranicy.
    Co nie znaczy, że nie brałbym np. QCells czy REC...

  9. #69

    Domyślnie

    Wolisz się kopać z polską firmą proszę bardzo wysłałem zgłoszenie uszkodzonej folii na tunelu foliowym pękała od słońca, jaka była odpowiedź firmy?
    Na wydanie decyzjiodmownej miały wpływ między innymi:
    - przesłana dokumentacja zdjęciowa,
    - zakres zgłoszonego uszkodzenia,
    - okres jaki upłynął od momentu zakupu towaru,
    - brak możliwości jednoznacznego stwierdzenia, że folia był odpowiednio użytkowana,
    - brak możliwości jednoznacznego stwierdzenia, że uszkodzenia nie powstały w skutek siły zewnętrznej czyli uszkodzenia mechanicznego.

    Folia kupiona w ubiegłym roku w kwietniu, zdjęcia pokazywały popękaną folię, a kwestia odpowiedniego użytkowania folii no tak paliłem nią w piecu a nie wisiała na tunelu foliowym.
    Chcesz się z takimi firmkami bawić, bo ja zaprzestałem jakichkolwiek zakupów w FocusGarden.
    Wracając do paneli chcesz się bawić z polską firmą, czy molochem któremu 10 paneli w te czy w tamte to żadna różnica. W moim przypadku koszt folii to 300 PLN a firemka się wymiksowała z odpowiedzialności kosztem negatywnej reklamy to tu to tam.

    BTW. Recomy mam na dachu są niemieckie
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 12-02-2020 o 14:19
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stealth Zobacz post
    Tego nie wiem, Ty też nie możesz wiedzieć. Co do Selfy i Bruk Bet, firmy mają się dobrze ale tak jak z bankiem, o którym była mowa w tv i radiu, który z dnia na dzień padł nie tak dawno, to może się i stać z tymi firmami. .
    ....
    Dlatego wolałbym się kopać z polską firmą w kwestiach gwarancji niż z zagranicy.
    Czasami firmie wystarczy jedno złe działanie i w ślad pójdzie decyzja banku o cofnięciu kredytów i po firmie.
    Panele należy kupować albo łącznie z montażem albo od polskiego przedstawiciela.
    I jeden i drugi dzisiaj jest a jutro go może nie być.
    Ostatnio padł jakiś bank? Get Back to nie bank ale może któryś ze SKOK'ów? A
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wolisz się kopać z polską firmą proszę bardzo wysłałem zgłoszenie uszkodzonej folii na tunelu foliowym pękała od słońca, jaka była odpowiedź firmy?
    Na wydanie decyzjiodmownej miały wpływ między innymi:
    - przesłana dokumentacja zdjęciowa,
    - zakres zgłoszonego uszkodzenia,
    - okres jaki upłynął od momentu zakupu towaru,
    - brak możliwości jednoznacznego stwierdzenia, że folia był odpowiednio użytkowana,
    - brak możliwości jednoznacznego stwierdzenia, że uszkodzenia nie powstały w skutek siły zewnętrznej czyli uszkodzenia mechanicznego.

    Folia kupiona w ubiegłym roku w kwietniu, zdjęcia pokazywały popękaną folię, a kwestia odpowiedniego użytkowania folii no tak paliłem nią w piecu a nie wisiała na tunelu foliowym.
    Chcesz się z takimi firmkami bawić, bo ja zaprzestałem jakichkolwiek zakupów w FocusGarden.
    Wracając do paneli chcesz się bawić z polską firmą, czy molochem któremu 10 paneli w te czy w tamte to żadna różnica. W moim przypadku koszt folii to 300 PLN a firemka się wymiksowała z odpowiedzialności kosztem negatywnej reklamy to tu to tam.

    BTW. Recomy mam na dachu są niemieckie
    Masz rację. Jak zawieziesz te swoje panele do szwaba czy popłyniesz z innymi do chińczyka to bez mrugnięcia oka wymienią. Jeszcze dopłaca i przeproszą. .
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wolisz się kopać z polską firmą proszę bardzo wysłałem zgłoszenie uszkodzonej folii na tunelu foliowym pękała od słońca, jaka była odpowiedź firmy?

    Chcesz się z takimi firmkami bawić, bo ja zaprzestałem jakichkolwiek zakupów w FocusGarden.
    Wracając do paneli chcesz się bawić z polską firmą, czy molochem któremu 10 paneli w te czy w tamte to żadna różnica. .

    BTW. Recomy mam na dachu są niemieckie
    Wolę jednak kopać się z polską bo jest tu na miejscu. Niestety z firmami jest różnie. Z reguły większość tak kombinuje byle by nie uznać gwarancji, co nie znaczy, że wszystkie trzeba wrzucać do jednego worka.
    BTW. Chodziło mi o norweską firmę REC

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    .
    Ostatnio padł jakiś bank? Get Back to nie bank ale może któryś ze SKOK'ów? A
    Bank Polskiej Spółdzielczości w Sanoku. Jeszcze w grudniu było wszystko git, a w styczniu upadłość.

  14. #74

    Domyślnie

    I trochę samorządów zostało bez gotówki, która była na kontach w tym banku.
    https://serwisy.gazetaprawna.pl/samo...pieniadze.html
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Trochę bzdury piszą, w prawdzie BFG nie pokrywa straty poszkodowanych samorządów ale upadły bank nie pozostaje bez pieniędzy. W przypadku PBS z tego co mi się obiło o uszy to samorządom zostanie zwrócone ok 43% kapitału jaki mieli ulokowany w banku- średnie to pocieszenie ale zawsze coś. W przypadku ww banku sytuacja dotyczy 43 samorządów więc jakby nie było Podkarpacie będzie biedne w tym roku.

  16. #76

    Domyślnie

    Tu piszą, że niby 43% "tylko" w plecy:
    https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-u...yk,nId,4313240

    Kończę off top.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  17. #77

    Domyślnie

    Temat się zakończył tak że ostatecznie montuje Selfy 320W 13 szt. + falownik Huawei SUN2000-4KTL-M.

  18. #78

    Domyślnie

    Selfa w kwietniu ma wypuścić 330W moduły. Jaki Ci wychodzi koszt instalacji? Ten sam co pisałeś?

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał gam Zobacz post
    Temat się zakończył tak że ostatecznie montuje Selfy 320W 13 szt. + falownik Huawei SUN2000-4KTL-M.
    Słuszny wybór. Oby dobrze służyło i się nic nie psuło bo jak nie to będę miał wyrzuty sumienia, że źle poradziłem
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  20. #80

    Domyślnie

    Dziś miałem ostatnią wycenę ale szkoda gadać. Fakt że dobre sprzęty bo panele REC ,9 szt. mono plus falownik SMA 2,5 kW 1f za ... 21 tysi. Gdyby nie odległość firmy ode mnie, cena by była około 17 tysięcy (oni Gdańsk, ja okolice Rzeszowa).

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony