dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Lightbulb Dziennik o tym jak okiełznać pochyłą działkę

    Cześć

    Chciałbym przekazać wielkie wyrazy uznania i podziwu dla osób, które podjęły się budowy domu czy to siłami własnymi czy z pomocą ekip. Myślę, że wiele osób, które mają taką decyzję jeszcze przed sobą chciałoby zobaczyć dziennik, który zabierze nas na pokład już na etapie tworzenia koncepcji, a szczególnie takiej na ujarzmienie spadku na działce. Chciałbym jak wiele osób z tego klubu przede mną zrealizować dom jak najprostszy w budowie, a dający wielką satysfakcję z jego realizacji.

    Wstępne założenia co do projektu domu:
    - strop gęstożebrowy Recton (osoba z mojej rodziny zna ten system i ma z nim doświadczenia),
    - dach dwuspadowy (jak najprostszy) o nachyleniu 35-45°,
    - chcielibyśmy mieć spiżarkę jako alternatywa dla piwnicy,
    - ze względu na działkę, która nie rozpieszcza wymiarami chciałbym mieć w bryle budynku garaż 1 stanowiskowy (jeżeli by się udało to 2),
    - prawdopodobnie ze względu na chęć zaadaptowania walorów i wad działki będzie to projekt indywidualny,
    - chcemy zrealizować projekt jak najbardziej budżetowo więc wszelkie elementy, które ten koszt podnoszą, a nie są konieczne z projektu wyrzucimy,
    - ogrzewanie gazowe,
    - w pierwszej kolejności chcemy wykończyć niezbędne nam do życia pomieszczenia i wyprowadzić się z wynajmowanego mieszkania,
    - wykończenie pomieszczeń zakładamy budżetowe bez wodotrysków byle przestać płacić za wynajem,
    - pomieszczenia na poddaszu będziemy robić etapowo gdy pozwoli na to budżet,
    - jak najprostsze metody wykonania budynku,
    - działka jest położona 500m od autostrady i w oddali przelatują samoloty więc również izolacja akustyczna będzie istotna,
    - orientacja działki, wjazd od strony południowej, a spadek działki w stronę północną tutaj chcemy się dobrze zastanowić jak to rozsądnie zrobić.


    Z projektów, które wpadły nam w oko to:
    Z237 - https://z500.pl/projekt/209/Z237,wsp...-wykuszem.html
    Z238 - https://z500.pl/projekt/210/Z238,wyg...na-2-auta.html

    Znajomy również polecał projekty z wizją jednak on wychodził z założenia, że wkłada pieniądze i mieszka jak mu się marzy:
    https://projektyzwizja.pl/

    Chcielibyśmy dom o nowoczesnej bryle, a marzeniem był zawsze dom parterowy, jednak chcemy iść na kompromis ze względu na działkę jaką wybraliśmy.

    Działka ma według moich szacunkowych wyliczeń spadek 9-12,5%/ 9-12,5 (cm/m)/ 5-7°
    Czytałem tutaj w wielu wątkach na forum by z działką nie walczyć tylko wykorzystać jej naturalne predyspozycje.

    Wymiary działki:

    Nachylenie terenu:

    południe:

    północny wschód:

    Północny zachód 1:

    Północny zachód 2:

    Północny zachód 3:


    Pierwsze pytanie do was drodzy forumowicze:
    Z waszych doświadczeń i wiedzy jaki fundament będzie tutaj najrozsądniejszy?

    Wszelkie inne porady, sugestie czy krytyczne komentarze co do jakiegokolwiek tematu związanego z budową mile widziane!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Siema. Taka dzialka az sie prosi aby czesc domu umiescic w ziemi. Fajnie jakbys ta dzialke zamodelowal sobie w sketchupie i narysowal gdzie jest droga/wjazd itp.
    Tutaj masz wg mnie idealny projekt na taka dzialke, musialbys tylko na gorze dokleic garaż https://www.extradom.pl/projekt-domu...BoCuXYQAvD_BwE
    Fundament to w takim przypadku moze byc nawet plyta fundamentowa ktora bedzie potrzebowala tylko w polowie opaske przeciwwysadzinową i mozna ja szczelniej połączyc z izolacja przeciwwilgociową scian pod ziemia.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Równie dobrze fundament schodkowy da radę jeśli kształt budynku będzie go wymagał (chyba, że wymiary pozwolą na zrobienie zwykłej ławy + wymurowanie z bloczków wyżej).

    Ładna okolica, widoki będą piękne

  4. #4

    Domyślnie

    Świetny pomysł z tym projektem, bardzo nam się spodobał.
    Ogólnie oglądałem projekty "na skarpę" jednak większość jest z garażem lub na działki w których bardziej jest stok niż skarpa.
    Czy są jeszcze jakieś inne warianty lub projekty podobne? Bo szukałem na internecie i nie mogę nic w ten deseń znaleźć.


    Poniżej zdjęcia ze sketchup nie mam niestety opcji eksportu w innym formacie niż png w wersji programu web za darmo więc wrzucę poglądowo co już udało mi się zrobić:

    Bramę odsunąłem o 4m, jednak myślę, że można o 3m bo nie zakładam okien w garażu od strony sąsiada.
    Szerokość bramy na 4m, żeby się autem złamać bo może być ciężko w tym miejscu przy wąskiej drodze (nie wiem jak to wpłynie na koszt samej bramy - do weryfikacji).










    Co do fundamentów lub płyty to zadam jeszcze kilka pytań - bardzo dziękuję za odpowiedzi.
    Przyznam szczerze, że płyty w ogóle nie brałem pod uwagę bo wydawało mi się, że schodkowe to będzie mus na pochyłej działce.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Spadek masz konkretny. Fajnie jakbys jeszcze dorysowal wymiary dzialki i strony swiata, wtedy by bylo wszyatko jasne. Masz tam jakies granice zabudowy?
    Jak zrobisz dom na plycie to go budujesz jak zwykly tylko czesc bedzie pod ziemia i bez okien (chociaz mozesz zamontowac doswietla). Jak zrobisz plyte to od tego robisz tylko troche podparty taras i po temacie. Bedziesz mial normalnie plasko jak w zwyklym domu. Taka dzialke trzeba mądrze podzielic na strefy zeby ja w ogole wykorzystac. Z tym garazem musisz tez dobrze przemyslec. Część domu bedzie pod ziemia wiec odpada wykonczenie, wystarczy folia kubelkowa. No i tam gdzie bedzie spizarnia mozesz nie dac izolacji na sciane albo mniej - bedzie naturalnie chlodno.
    Tak czy siak powinienes zrobic projekt i indywidualny, wtedy bedziesz mial dokladnie to co chcesz. Popytaj na forum, ktos Ci poleci niedrogiego projektanta. Bardzo jestem ciekaw samorobnej budowy w takich warunkach. Sam bym chcial to robic

  6. #6

    Domyślnie

    Będę obserwował. Powodzenia.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jak dobrze zrozumiałem to wjazd masz od strony południowej i leci Ci dość duży spadek w stronę północną. seba podesłał fajny projekt tyle że wtedy salon masz od północy. Praktycznie na masz szans aby domek jakoś fajnie na tym ułożyć. Przez ten spadek i wjazd z tej a nie innej strony trzeba się otwierać oknami na północ gdzie słoneczka za wiele nie będzie. W lato z rana słońca trochę będzie a w zimie nic. Słońcem się też nie dogrzejesz w zimie więc polegać musisz tylko na systemie grzewczym.
    Co do projektu to może coś takiego https://www.tooba.pl/projekt-domu-Jaworzynka-dw-TCI-945, domek z jednej strony przysuwasz do granicy na te 4m by z drugiej zrobić sobie zjazd dla samochodu. Taras możesz zrobić szerszy na 4m by pod spodem go zrobić jako piwnica i garaż. No chyba że piwnica pod salonem uda się na garaż zrobić. To już jest kwestia architekta by zrobić to dobrze. Przy takim nachyleniu działki piwnica i tak sama z siebie wyjdzie więc żal byłoby jej nie zrobić. Trochę przez to więcej roboty, ale za to wydaje mi się że będzie lepiej. Decyzja i tak należy do Ciebie.

  8. #8

    Domyślnie

    Szczęśliwego nowego roku! Oby każdemu w tym nowym roku było "z górki"!

    Działam w Sketchup dalej, dodałem rozmiary działki, "kompas" i umiejscowiłem działkę pod kątem względem stron świata aby oddać to jak jest usytuowana w rzeczywistości (odchylenie 12 stopni).

    Gdyby komuś się kręciło jeszcze w głowie to mam również wersję do góry nogami:


    Zrobiłem również wizualizację granic w których mogę się budować w związku zachowaniem minimalnych odległości od granicy działki.



    Tutaj jeszcze komplet:

    Odwrócone:


    Od strony południowej mam drogę gminną i tam należy zachować odległość 6m od granicy działki.
    Od strony wschodniej 3m, od zachodniej 4m, północnej 4m.
    Jeżeli mamy tylko okna dachowe, a brak okien w ścianach budynku to również muszę się odsunąć o 4m?

    @sebcioc55
    Co masz na myśli przez dobre przemyślenie garażu i stref na działce? Czy widzisz jakieś zagrożenia?
    Pierwotnie planowałem garaż wewnątrz budynku jednak teraz w związku z koncepcją, którą podlinkowałeś skłaniam się ku garażowi osobno (zrealizowanym w tym magicznym czasie "później").
    Marzyła się nam piwnica więc ten pomysł ze spiżarka z naturalną temperaturą jest świetny.
    Ściany wewnętrzne spiżarki odizolowuje się od reszty pomieszczeń?
    Pewnie ogrzewania podłogowego w takim wypadku w spiżarce nie przewidujemy?

    Zaraz piszę na forum pytanie co do projektanta.

    @Apacer
    Dzięki za informacje, ten widok nas własnie urzekł.
    Pewnie się coś niżej jeszcze wybuduje ale jak to mówią chwilo trwaj

    @key1
    Bardzo dziękuję liczę również na uwagi jeżeli znajdziesz czas i będziesz mieć ochotę się wypowiedzieć.

    @kamilb1987b

    Tak to mniej więcej wygląda. Bardzo ciekawa koncepcją pod taką działkę z wjazdem na tył.
    Tak właśnie myślałem, ze ta piwnica tak czy siak wyjdzie dlatego nie chcę z działką walczyć tylko wykorzystać jak najlepiej to co oferuje.
    Przy projekcie, który podlinkowałeś za pewne zjadły by mnie koszty więc odpadam w przedbiegach.
    Chciałbym projekt zrealizować samodzielnie z pomocą rodziny i wydaje się, że projekt zbyt odbiega od tych założeń jakie mam aby było jak najprościej.
    Oczywiście to co jest proste dla kogoś z dużym doświadczeniem i umiejętnościami dla mnie może być nie do przeskoczenia dlatego mam oczywiście na myśli to co w moim wypadku jest łatwiejsze do zrealizowania.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sakufate Zobacz post
    Jeżeli mamy tylko okna dachowe, a brak okien w ścianach budynku to również muszę się odsunąć o 4m?

    @sebcioc55
    Co masz na myśli przez dobre przemyślenie garażu i stref na działce? Czy widzisz jakieś zagrożenia?
    Pierwotnie planowałem garaż wewnątrz budynku jednak teraz w związku z koncepcją, którą podlinkowałeś skłaniam się ku garażowi osobno (zrealizowanym w tym magicznym czasie "później").
    Marzyła się nam piwnica więc ten pomysł ze spiżarka z naturalną temperaturą jest świetny.
    Ściany wewnętrzne spiżarki odizolowuje się od reszty pomieszczeń?
    Pewnie ogrzewania podłogowego w takim wypadku w spiżarce nie przewidujemy?
    liczą śię okna w elewacji, dach możesz mieć cały przeszklony
    No garaż musisz tak przemyśleć żeby miało to ręce i nogi i nie zabiło kosztami. Nie wiem jaki planujesz, ale poniżej przyjąłem jednostanowiskowy. Strefy - tutaj chodzi mi o np w jednym miejscu zrobienie muru oporowego aby mieć trochępłaskiego na działce. Najlepiej to zrobić na poczatku przy okazji innych prac ziemnych.
    Z garażem musisz najbardziej pomyśleć bo na działce jest mało miejsca.
    Sciany w spiżarce od środka powinny byc zaizolowane zeby nie wychładzać reszty pomeiszczen, albo raczej zeby reszta nie grzała spiżarki! Najlepiej zrobić działówki z GK i dać w środek dobrą wełnę. Ogrzewania podłogowego z zasady się w spiżarni nie daje

    Tak na szybko na podstawie Twoich wymiarów ustawiłem ten dom z projektu który podlinkowałem. Tak to wygląda, sketchup pozwoli Ci idealnie dopasować dom do działki. Nie wszystko jest idealnie bo poświęciłem na to tylko 10min. Garaż jednostanowiskowy z wjazdem odrazu z drogi.









    Nie wiem jakie masz potrzeby ale tutaj najbardziej by pasował garaż/wiata przyklejony do granicy działki. Jest jeszcze opcja z garażem w bryle od strony północnej. To czerwone to na oko garaż + dojazd.



    BTW tarasy i duże okna od strony południowej są przereklamowane, każdy kto tak zrobi później coś kombinuje z zacienieniem/klimą. Pasywne grzanie zimą ze słońca oczywiście tak(oczywiście z kagańcem żeby nie przegrzać), ale ile masz dni z pełnym słońcem zimą? A ile latem? Jak nie chcesz wydawać dużo na zacienienia/rolety/żaluzje/klime to po prostu te okna od południa i zachodu trzeba robić z rozsądkiem. Dom dobrze zaizolowany i szczelny, dzisiaj potrzebuje tak mało energii do grzania, że te wszystkie wydatki w strone pasywną po prostu się nie opłacają, m.in wielkie okna od południa, co u Ciebie będzie prawie że nie możliwe, albo kosztem tarasu przy drodze...
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    liczą śię okna w elewacji, dach możesz mieć cały przeszklony
    Masz rację, pod warunkiem, że okno jest w dachu, którego spadek nie jest zwrócony w kierunku granicy działki.. Jeżeli okno jest w dachu, który zwrócony jest do granicy działki to odległość tego okna musi wynosić 4m od tej granicy



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WT.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	439011
    Ostatnio edytowane przez ETWB ; 05-01-2020 o 09:23

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ETWB Zobacz post
    Masz rację, pod warunkiem, że okno jest w dachu, którego spadek nie jest zwrócony w kierunku granicy działki.. Jeżeli okno jest w dachu, który zwrócony jest do granicy działki to odległość tego okna musi wynosić 4m od tej granicy
    A widzisz to tego nie wiedzialem. Z drugiej strony to nie za wiele zmienia bo trzeba zachowac odleglosc 4m pomiedzy oknem a granica, a rzadko ktore okno zaczyna sie na krawedzi ściany, wiec te 3-3,5m od granicy mozna dom spokojnie stawiac z samymi oknami w dachu.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Rozumiem obawy ale popatrz na to pod tym względem że domek jest na rzucie prostokąta czyli prosty w budowie. Piwnica i tak sama z siebie wyjdzie więc masz dodatkowy jeden strop. Nie będzie to aż takie trudne jakby się wydawało. Oczywiście wiąże się to z murowaniem ścian piwnicy, ale można ją zrobić niewysoką, na 2,2m może wystarczy, co przy pochyłej działce i tak będziesz musiał zrobić. Na pewno łatwiej wybrać ziemię, zrobić ławy, wymurować ściany fundamentowe niż bawić się choćby z fundamentem schodkowym. Dach w tym projekcie zrobiłbyś bez tych wykuszy i po sprawie. Przy dużym nachyleniu działki zabawa w budowanie i tak będzie trudniejsza niż przy w miarę równej działce, więc trzeba się uzbroić w dużą porcję samozaparcia i do roboty.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, cały czas bardzo podoba mi się to podejście z wtopieniem domu w krajobraz.
    Przy takim podejściu piwnica, która naturalnie wychodzi jest wykorzystana jako parter i to też z punktu widzenia kosztów jest dla mnie atrakcyjnym rozwiązaniem. Zastanawiam się tylko czy przy takim spadku jaki jest na mojej działce da się to jakoś sensownie zrobić.


    Dom wyciągnąłem o 0.5m niż na propozycji z projektu, który podlinkowałeś.


    Wtedy jeszcze 0.7m zostaje pod ziemią (przy założeniu, że parter jest o wysokości 2.5m)


    Widok od góry


    Dom jeżeli zostawię tylko poddasze nad ziemią


    Dom przesunięty aby zostawić miejsce na garaż


    Widok z drugiej strony


    Rzut z góry


    Obróciłem budynek o 90 stopni by zobaczyć jak to wygląda


    Delikatnie wkomponowany w krajobraz



    sebcioc55 na twoim rysunku jest garaż z płaskim dachem, w moich warunkach zabudowy jest wymaganie 35-45 stopni jeżeli chodzi o dachy.
    Pewnie by takie rozwiązanie ze względu na ten wymóg aż tak estetycznie nie wyglądało.
    Gdybym nie robił garażu, a otwartą wiatę zamkniętą z trzech stron czy wtedy również muszę ją budować zachowując minimalne odległości od granic działki?
    Jeszcze mam pytanie co do płyty fundamentowej, jak głęboko jest osadzona taka płyta na działce płaskiej?



    @kamilb1987b
    Dzięki wielkie, będę myślał bo im dalej w las tym więcej pojawia się pomysłów.
    Z tego co wyczytałem jesteś za opcją domu szkieletowego lub drewnianego? Skąd takie podejście?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sakufate Zobacz post
    @kamilb1987b
    Dzięki wielkie, będę myślał bo im dalej w las tym więcej pojawia się pomysłów.
    Z tego co wyczytałem jesteś za opcją domu szkieletowego lub drewnianego? Skąd takie podejście?
    Bo przeanalizowałem różne technologię na wiele sposobów i uważam że dom szkieletowy jest najlepszym rozwiązaniem. W Twoim przypadku gdy dom trzeba umieścić w ziemi to się raczej nie sprawdzi. Ja lubię pracę z drewnem i fajne jest to że stosunkowo szybko widać efekty tej pracy. Praktycznie skręcasz kilka belek, stawiasz i już pół jednej ściany masz bez narzekania że łupie w kręgosłupie od przenoszenia ciężkich bloczków. fajnie się muruje dopóki jest to na wysokość do pasa. Potem albo podest, rusztowanie lub narzucanie bloczków coraz wyżej. Niektórzy powiedzą że to dobra siłownia i dzięki ciężkiej pracy zrzucili parę kilo co też nie jest głupie. Każdy buduje jak mu jest wygodnie i w czym czuje się w miarę dobrze. Najważniejsze by to robić dokładnie by na końcu być dumnym z swojej pracy. W końcu będzie się mieszkać w tym co się zbuduje więc lepiej mieć o tym dobre wspomnienia.

  15. #15

    Domyślnie

    masz inne proporcje niż projekt WOX1067.

    twój od strony ulicy wygląda na utopiony w ziemi, przynajmniej na tym etapie (ale wszystko można jeszcze wygrać wykończeniem)

    ściana szczytowa jest u ciebie większa - pewnie planujesz tam okna (zrozumiałe bo to południe) - osoba przechodząca ulicą, lub przejeżdżająca samochodem będzie miała widok z góry na wnętrze i mieszkańców. taki niuans psychologiczny.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wkopywanie domu, jeszcze na stoku po którym będzie spływała woda jest trochę ryzykowne.


  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wkopywanie domu, jeszcze na stoku po którym będzie spływała woda jest trochę ryzykowne.

    Domek z moich stron. Arka jest w Brennej a ja mieszkam po sąsiedzku w Górkach Wielkich. Jak jadę do Brennej to go widać z prawej strony. Niby tak blisko a jakoś nie miałem czasu przyjrzeć mu się z bliska.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Domek z moich stron. ja mieszkam po sąsiedzku w Górkach Wielkich. .
    Mam kolegę co pochodzi z twojej wsi. Maciek co jest wirtuozem instrumentalistą

  19. #19

    Domyślnie

    @key1

    Wzorowałem się na WOX1067, widocznie gdzieś zgubiłem proporcje.
    Niestety jedyne wymiary jakie są podane to długość i szerokość budynku oraz kąt nachylenia dachu (chyba, że coś przeoczyłem to poprawię).
    Dzięki, że na to zwróciłeś uwagę. Myślałem też o tych różnych aspektach psychicznych i jak dom zrobiłbym na tyłach działki to w sumie wyjdzie podobny efekt "zaglądania w okna". Pytanie czy się tym przejmować, bo sąsiad po drugiej stronie drogi będzie w ogóle z 2 metry nade mną już na parterze.

    Tutaj wizualizacja tego na co zwróciłeś uwagę:


    Inny widok


    Punkt widzenia faktycznie idealnie w okna z drogi, pewnie tutaj pomoże dobra aranżacja działki.
    Czy coś jeszcze można zrobić w samym budynku by ten efekt zminimalizować?

    @Kaizen
    Rozumiem zagrożenie, a jaka jest różnica przy budynku z piwnicą (wizualizacja sebcioc55) bo w gruncie rzeczy piwnica jest również wkopana w realizacjach domów na skarpie? Można to wkopanie projektu WOX1067 alternatywnie rozumieć jako piwnicę z poddaszem.

    Bardzo klimatyczny filmik, ciekawe w jakim budżecie zrealizowano tę arkę. Co z tego filmiku można wyciągnąć do takiej realizacji dla zwykłego zjadacza chleba? Widzę, że architekt mocno stawiał na nie ingerowanie na otaczający go świat. Zrealizował budynek w zgodzie z tym co w sumie zastał jest zaleceniem do działek pochyłych. Dla mnie forma budynku wydaje się być zbyt nowoczesna, może da się do niego przekonać z czasem.

    BTW
    Most zwodzony jako wejście do domu to było marzeniem niejednego chłopaka za czasów dziecięcych.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ziemię z wykopu możesz użyć do kształtowania swojej działki, wogole możesz nawiezc trochę nowej ziemi jakby to miało sens.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony