Pierwszy sezon gdzie już mieszkam. Poprzedni wygrzewanie tynków i posadzki. Na dole i górze rozdzielacz z mieszalnikiem afriso (miesza powyżej 42 stopni). Piec deditrich mcr24 coś tam. Sterownik iSense w holu na dole. Mniej niż 21.5 nie mam ustawione. Nie grzeje garażu który ma nieszczelna bramę (zamierzam ja uszczelnić i ocieplić). I mam kilka pytań czy robię dobrze lub porad co dołożyć by było oszczędniej.
1. Ustawiłem przepływy w rozdzielaczu tak że na dole mam 1l/m na górze 1.5l/m. Zanim tak miałem miałem wszędzie maksymalne i na górze było zimno. Chyba przez to że szybciej dół się nagrzewał i wyłączał sterownik grzanie. Czy tak może zostać?
2. Garażu nie grzeje ale jest tam 16 stopni. Uszczelnić już bramę i włączyć grzanie?
3. Do pieca można dołożyć termometr zewnętrzny. Czy jest sens?
4. Temperatura na piecu manualnie ustawiona na 40 stopni ale i tak chyba się piec "slucha" sterownika bo czasem widzę że temperatura żądaną to 60 stopni. Nie mogę tylko tym sterownikiem zarzadac temperatury c.w.u.
5. Przy każdym rozdzielaczu jest pompa grudnfosa jakąś "inteligentna" która ma 3 tryby pracy ale działają one cały czas. Mogę tylko bezpiecznikiem wyłączyć. Czytałem że można sterowanie tych pomp podłączyć pod piec aby działały tylko wtedy jak pracuje w piecu. Czy może jakiś inne rozwiązanie?
6. Czy mogę dołożyć drugi sterownik na piętro lub oddzielny dla każdego pokoju?