dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie gøuchy dzwiek po jastychu

    Po wylaniu posadzki podczas chodzenia mam dziwny odlos gøuchej posadzki ? Co to moze
    myc ? chudzaik 8 cm + styropian 10 cm + 7 cm chudziak.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    chudziak wylany w 2016 roku ? jest 2019

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    chudziak wylany w 2016 roku ? jest 2019
    Żle ułożony styropian osiadł i nie podpiera równomiernie jastrychu czyli błąd wykonawczy układania styropianu lub sam styropian nie miał odpowiedniej wytrzymałości na ocieplenie podłogi.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    EPS 100 ? taki m sprzedali
    !

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    EPS 100 ? taki m sprzedali
    !
    EPS100 to tragedii nie ma. Może osiadł cały beton podkładowy (chudziak pod podłogą) - jak był zagęszczony zasyp fundamentów?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    zasyp fundamentu był w 2016 roku 90 cm na raz . Przeleżało to około roku i następnie zagęszczone z góry i zalane betonem B.15 gr. 8-10 cm Przed zrobieniem posadzki miałem wątpliwości co do zagęszczenia. Nawet wyciąłem dziurę w chudziaku dużą piła do betonu ale piasek był pod płytą po 3 latach od zalania. Teraz jest już ok. 4 lat od zasypania. Nie ma żadnych objawów osiadania tylko, że ten głuchy dźwięk - jak bemben ( może to echo bo w pomieszczeniach nic nie ma jeszcze. Płytek i paneli też nie ? Co o tym myślicie ? Posadzka tak się zachowuje ?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie ? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii ? Może ktoś miał podobną sytuacje ? Naczytałem się historii i jestem przerażony. Wymieniłem się informacją z ludzmi, którzy mieli podobny problem i dowiedziałem się, że jedna osoba miała niezagęszczony grunt na głębokości 1,5 m a druga osoba na 2 m. Może 90 cm gruntu, który przezimował a następnie był zagęszczany górą wystarczy ? Pomożecie ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Ponawiam pytanie ? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii ? Może ktoś miał podobną sytuacje ? Naczytałem się historii i jestem przerażony. Wymieniłem się informacją z ludzmi, którzy mieli podobny problem i dowiedziałem się, że jedna osoba miała niezagęszczony grunt na głębokości 1,5 m a druga osoba na 2 m. Może 90 cm gruntu, który przezimował a następnie był zagęszczany górą wystarczy ? Pomożecie ?
    Pomożemy. Ponieważ nie mam czarodziejskiej wszystkowiedzącej kuli i gdzieś mi sie zapodział numer do wyroczni to trzeba będzie zrobić próbę/odkrywkę/odwiert który jasno da odpowiedż co z zagęszczeniem podłoża pod chudziakiem. tylko najpierw trzeba wymyśleć jak to zrobić by odtworzyć warstwę izolacji poziomej przeciwwilgociowej na chudziaku i izolację termiczną pod wylewką.Napisz dokładnie jakie masz warstwy i z czego.I podstawowe pytanie czy masz podłogówkę?
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 10-01-2020 o 21:44

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    W 2016 roku wsypaliśmy piasek między ściany i tak przezimowało do maca 2017 roku następnie zagęściliśmy zagęszczarką płytową wszystko od góry i wylaliśmy chudziak B.15 ok. 8-12 cm wszędzie.
    w 2018 roku zauważyłem, że w narożnikach są głuche dzwięki. Zrobiłem odkrywkę i okazało się, że nie ma pustki a piasek jest pod betonem. Wbijając pręt 12 mm wchodził ciężko ale mogłem go pod wpływem siły weppchnąć do gruntu rodzimego na 80-90 cm. W związku, że nic więcej się nie wydarzyło do 2019 roku sierpień ułożyłem styropian 5+5 EPS 100 i wylałem posadzkę gr 6-7 cm po całości z wtopioną siatką o gr drutu 3 mm. Jest 2020 styczeń i nic ni opadło ale jeszcze tam nie mieszkam. Nie ma finalnego obciążenia od mebli itd. Pytanie dziwne ale czy to może pierdalnąć kiedyś ? w dół ? Chudziak nie jest oddylatowany os ścian fundamentowych. Rozpiętości od ścian fundamentowych we wszystkich kierunkaćh tak max. nie są chyba bo ok.4 m.
    Podłogówkę ma w korytarzu w kuchni i łazience reszta grzejniki

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    W 2016 roku wsypaliśmy piasek między ściany i tak przezimowało do maca 2017 roku następnie zagęściliśmy zagęszczarką płytową wszystko od góry i wylaliśmy chudziak B.15 ok. 8-12 cm wszędzie.
    w 2018 roku zauważyłem, że w narożnikach są głuche dzwięki. Zrobiłem odkrywkę i okazało się, że nie ma pustki a piasek jest pod betonem. Wbijając pręt 12 mm wchodził ciężko ale mogłem go pod wpływem siły weppchnąć do gruntu rodzimego na 80-90 cm. W związku, że nic więcej się nie wydarzyło do 2019 roku sierpień ułożyłem styropian 5+5 EPS 100 i wylałem posadzkę gr 6-7 cm po całości z wtopioną siatką o gr drutu 3 mm. Jest 2020 styczeń i nic ni opadło ale jeszcze tam nie mieszkam. Nie ma finalnego obciążenia od mebli itd. Pytanie dziwne ale czy to może pierdalnąć kiedyś ? w dół ? Chudziak nie jest oddylatowany os ścian fundamentowych. Rozpiętości od ścian fundamentowych we wszystkich kierunkaćh tak max. nie są chyba bo ok.4 m.
    Podłogówkę ma w korytarzu w kuchni i łazience reszta grzejniki
    Ja na swojej budowie zasypywałem zwietrzeliną z piaskiem i zagęszczałem warstwami po jakieś 30-40 cm zagęszczarka 460 kg z silnikiem diesla. potem zimowanie i w następnym roku pręta nie mogłem wbić na dosłownie 1 cm. wykop na kanalizę robiłem kilofem, nie żartuję ani zmyślam.a i tak po wylaniu chudziaka w narożnikach było ,,głucho'' . wystarczy że chudziak nierównomiernie wiąże i narożniki będą dosłownie parę dziesiątych milimetra bez podparcia a już będzie głucho. problemem nie jest głuchy odgłos tylko pytanie czy osiadanie
    zagęszczonego piachu się zakończyło czy jeszcze osiądzie z czasem a jak osiadzię to czy równomiernie na całej powierzchni czy tylko jej częściami i popęka. Niestety na te pytanie nie umiem odpowiedzieć na odległość, ja wykonałbym parę odwiertów (i nie tylko w rogach) i ponownie prętem sprawdził zagęszczenie a jeszcze lepiej znalazł i zatrudnił do pomiaru jakiegoś specjalistę z urządzeniem do pomiaru zagęszczenia. I wtedy spisz spokojnie. Znam ludzi z domem za 1,5 miliona złotych którym posadzka parteru siadła o 2 cm po trzech latach od zamieszkania.Słabo to wygląda zwłaszcza że mają podłogówkę i nie wiadomo kiedy i gdzie jakiś pex się przełamie i rozszczelni.Co z tym zrobili, nic udają że nie ma tematu.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    dziękuje za odpowiedź Mam nadzieje, że będzie dobrze jak by co to mamiar na naprawę ale to koszt od 25-60 tysięcy. Muszę przez te lata się z tym oswoić. Pozdrawiam

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    zwietrzeliną a co to jest ?

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    no dobra ale jest 2020 i co ? coś się stało ?

  14. #14

    Domyślnie

    U sąsiada jechaliśmy chyba 350, silnik diesla.
    Dom mam 40 metrów dalej, to u mnie wszystkim trzęsło.

    Warstwowo.
    Później lał to wodą, chyba z 10 m3.
    Rok później wylewki.
    Nie było głuchych miejsc.
    W kilku miejscach zrobił odwierty i było ok.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U sąsiada jechaliśmy chyba 350, silnik diesla.
    Dom mam 40 metrów dalej, to u mnie wszystkim trzęsło.

    Warstwowo.
    Później lał to wodą, chyba z 10 m3.
    Rok później wylewki.
    Nie było głuchych miejsc.
    W kilku miejscach zrobił odwierty i było ok.
    Ok dziękuje . Czyli czekamy na bieg wydarzeń po 4 latach.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    http://www.forum.domki.net/budowlane...rke-t8833.html

    U mnie opcja mogę wbić ale muszę się postarać. Ale mówię o narożniach bo tylko tam zrobiłem odkrywkę. Beton jest tak twardy, że nie mogli go przeciac taką piła do robót drogowych. taki kwadra 0,5 na 0,5 m przcinał z 15 minut

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Ok dziękuje . Czyli czekamy na bieg wydarzeń po 4 latach.
    Czekamy.
    Ja mam piwnicę, mnie problem nie dotyczy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #18

    Domyślnie

    Iniekcja geopolimerowa, zagęszczenie gruntu + podniesienie posadzki, miałam problem to wiem.....

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    U mnie naradzie nic nie padło jest tak jak było

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dominikakrzyz@vp.pl

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    1

    Domyślnie Iniekcja

    [QUOTE=ReniaB1975;7910140]Iniekcja geopolimerowa, zagęszczenie gruntu + podniesienie posadzki,


    Proszę rozwinąć temat, jaki jest tego koszt?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony