dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 584

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Kontynuując zmagania z budową to oczywiste będzie że poszycie stropu będzie klejone do belek stropowych, lub na tąśmach wygłuszających położone i przykręcone. To się jeszcze zobaczy. Jak już będzie strop to na nim będę skręcał ściany i od razu stawiał i pionował. Więc pierwsza ściana Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	439635 i podpora Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	439636, potem kolejna Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	439637 i zaś podpora Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	439638. Podwalinę będę kręcił po dwa wkręty w każdą przestrzeń. Co którąś nie wiem przypadkiem czy długim wkrętem nie będę wkręcał się do podwaliny na fundamencie. Nie wiem czy ma to sens bo i tak będzie na to szło poszycie zewnętrzne.
    W tej wizualizacji od razu kręcę poszycie zewnętrzne bo to robiłem już dawno temu i wtedy myślałem że tak to będę robić choć tego nie wykluczam. Klejąc styro do ściany nie mogę dać wiatroizolacji na osb a jedynie pod osb. Wtedy najpierw postawię konstrukcję parteru, owinę wiatroizolacją i potem osb. Jak ktoś z was się zna i potrafi uzasadnić sens wiatroizolacji jeżeli będzie styropian to proszę o taki argument. Wiem że ma chronić przed wiatrem, ale wydaje mi się że to w konstrukcjach takich jak na osb idzie ruszy pod elewację z deski czy siding. Jak jest normalnie styro z tynkiem to po co jest wiatroszmata? Wydaje mi się że można ją pominąć, a najwyżej z zewnątrz osb pozaklejać taśmą szczeliny dylatacyjne. Co o tym myślicie?

    Pomijając wiatroizolację to po przykręceniu pierwszych ścian planuję od razu kręcić osb dla lepszego usztywnienia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	439639Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	439640 oraz widok z drugiej strony Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	439641Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	439642. Tu widać jak ściany szkieletu porządnie będą związane z podwaliną na fundamencie, więc ona musi być solidnie przytwierdzona do ściany fundamentowej.
    Zapomniałem wcześniej wspomnieć, ale środnik belki dwuteowej zaizoluję styropianem o gr.2cm z zewnątrz bo nie wiem czy jest taka cienka wełna. Będę to kleił przed przykręceniem kolejnych płyt osb.
    Ostatnio edytowane przez kamilb1987b ; 19-01-2020 o 17:47

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    W tej wizualizacji od razu kręcę poszycie zewnętrzne bo to robiłem już dawno temu i wtedy myślałem że tak to będę robić choć tego nie wykluczam. Klejąc styro do ściany nie mogę dać wiatroizolacji na osb a jedynie pod osb. Wtedy najpierw postawię konstrukcję parteru, owinę wiatroizolacją i potem osb. Jak ktoś z was się zna i potrafi uzasadnić sens wiatroizolacji jeżeli będzie styropian to proszę o taki argument. Wiem że ma chronić przed wiatrem, ale wydaje mi się że to w konstrukcjach takich jak na osb idzie ruszy pod elewację z deski czy siding. Jak jest normalnie styro z tynkiem to po co jest wiatroszmata? Wydaje mi się że można ją pominąć, a najwyżej z zewnątrz osb pozaklejać taśmą szczeliny dylatacyjne. Co o tym myślicie?

    Pomijając wiatroizolację to po przykręceniu pierwszych ścian planuję od razu kręcić osb dla lepszego usztywnienia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	439639Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	439640 oraz widok z drugiej strony Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	439641Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	439642. Tu widać jak ściany szkieletu porządnie będą związane z podwaliną na fundamencie, więc ona musi być solidnie przytwierdzona do ściany fundamentowej.
    Zapomniałem wcześniej wspomnieć, ale środnik belki dwuteowej zaizoluję styropianem o gr.2cm z zewnątrz bo nie wiem czy jest taka cienka wełna. Będę to kleił przed przykręceniem kolejnych płyt osb.
    Najważniejszy jest pierwszy narożnik tak jak w wersji murowanej. Potem powinno iść z górki, więc skręcenie kolejnego modułu i postawienie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	439797 i następny narożnik Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	439798 po czym zaś kręcenie poszycia i podpora Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	27.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	439799. Tak po kolei niczym jak zabawa klockami stawianie kolejnych modułów ścian Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	439800 i jak da radę to kręcenie poszycia zewnętrznego Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	439801.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Najważniejszy jest pierwszy narożnik tak jak w wersji murowanej. Potem powinno iść z górki, więc skręcenie kolejnego modułu i postawienie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	439797 i następny narożnik Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	439798 po czym zaś kręcenie poszycia i podpora Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	27.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	439799. Tak po kolei niczym jak zabawa klockami stawianie kolejnych modułów ścian Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	439800 i jak da radę to kręcenie poszycia zewnętrznego Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	439801.
    Robię wiadomość jakby z odpowiedzi bo wtedy widać poprzednie zdjęcia gdzie można je bardziej w ciągu sobie przewinąć. Niestety ale 5 zdjęć można tylko dodać w jednym poście. Więc kolejne modły skręcane na bieżąco i stawiane Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	439802Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	439803Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	439804Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	439805Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	439806. Jak widać wygląda to bardzo prosto i teoretycznie powinno pójść szybko. Oczywiście wszystkie elementy wcześniej potnę na odpowiednie kawałki by potem samo skręcanie szło bez problemu. Nawet płyty poszycia planuję dociąć tam gdzie będzie trzeba dociąć. Mam miejsce gdzie to składować więc mogę to sobie dobrze przygotować.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Robię wiadomość jakby z odpowiedzi bo wtedy widać poprzednie zdjęcia gdzie można je bardziej w ciągu sobie przewinąć. Niestety ale 5 zdjęć można tylko dodać w jednym poście. Więc kolejne modły skręcane na bieżąco i stawiane Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	439802Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	439803Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	439804Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	439805Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	439806. Jak widać wygląda to bardzo prosto i teoretycznie powinno pójść szybko. Oczywiście wszystkie elementy wcześniej potnę na odpowiednie kawałki by potem samo skręcanie szło bez problemu. Nawet płyty poszycia planuję dociąć tam gdzie będzie trzeba dociąć. Mam miejsce gdzie to składować więc mogę to sobie dobrze przygotować.
    Jeszcze poszycie zewnętrzne Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	439808Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	39.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	439809Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	42.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	439810Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	43.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	439811Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	44.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	439814 Jak to już będzie w takim stanie to będzie fajnie usztywnione.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jeszcze poszycie zewnętrzne Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	439808Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	39.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	439809Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	42.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	439810Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	43.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	439811Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	44.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	439814 Jak to już będzie w takim stanie to będzie fajnie usztywnione.
    Potem pozostaje ściana wewnętrzna nośna która będzie z słupków kvh 4x14cm lub c24 45x145mm w zależności co ostatecznie wybiorę, choć najbardziej przekonuje mnie kvh bo c24 na składzie w którym bym to brał drewno sprowadzają w rozmiarach 6m lub 5,4m, a ja bym potrzebował też inne długości. Przy kvh odpady ograniczę do minimum bo bym brał od polskiego producenta http://drewno.bardosz.eu/drewno-konstrukcyjne-kvh.html. Niby najlepsze kvh mają z Austrii bo stamtąd biorą producenci domów prefabrykowanych drewnianych ale ja wole wspierać polskiego producenta niż zagranicznego. Oczywiście zanim kupię to pojadę sprawdzić jak to wygląda na miejscu i produkcję.
    Wracając do stawiania ścian to wewnętrzną nośną podobnie jak zewnętrzne będę robił w modułach krótszych by łatwiej się je stawiało Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	45.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	439815Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	46.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	439816Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	47.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	439817 jak już będzie to skręcone to wytnę pod przejściami podwalinę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	48.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	439818

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Potem pozostaje ściana wewnętrzna nośna która będzie z słupków kvh 4x14cm lub c24 45x145mm w zależności co ostatecznie wybiorę, choć najbardziej przekonuje mnie kvh bo c24 na składzie w którym bym to brał drewno sprowadzają w rozmiarach 6m lub 5,4m, a ja bym potrzebował też inne długości. Przy kvh odpady ograniczę do minimum bo bym brał od polskiego producenta http://drewno.bardosz.eu/drewno-konstrukcyjne-kvh.html. Niby najlepsze kvh mają z Austrii bo stamtąd biorą producenci domów prefabrykowanych drewnianych ale ja wole wspierać polskiego producenta niż zagranicznego. Oczywiście zanim kupię to pojadę sprawdzić jak to wygląda na miejscu i produkcję.
    Wracając do stawiania ścian to wewnętrzną nośną podobnie jak zewnętrzne będę robił w modułach krótszych by łatwiej się je stawiało Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	45.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	439815Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	46.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	439816Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	47.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	439817 jak już będzie to skręcone to wytnę pod przejściami podwalinę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	48.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	439818
    Następnie przykręcę z jednej strony osb Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	49.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	439820Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	439821Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	439822 potem postawię jedną ścianę przy schodach Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	52.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	439823 i jej poszycie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	53.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	439824 mimo że będzie to stabilizować ściany to będę chciał schody też samemu zrobić z osb, więc temu się ta ściana przyda. na pewno nie zaszkodzi. Oczywiście wcześniej wywinę folię by była ciągłość paroizolacji.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Następnie przykręcę z jednej strony osb Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	49.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	439820Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	439821Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	439822 potem postawię jedną ścianę przy schodach Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	52.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	439823 i jej poszycie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	53.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	439824 mimo że będzie to stabilizować ściany to będę chciał schody też samemu zrobić z osb, więc temu się ta ściana przyda. na pewno nie zaszkodzi. Oczywiście wcześniej wywinę folię by była ciągłość paroizolacji.
    Tu zdjęcie z innej strony Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	54.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	439825 a to poprzednie tyle że z oknami tarasowymi Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	55.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	439826. Z początku myślałem aby zrobić jedne okno tarasowe na środku a resztę południowych z parapetem ale żonie wyglądało to jak szkoła i na to się nie zgodziła. Byłoby trochę taniej ale jak nie chcę t trudno. I tak dobrze że jakoś przebolała ten projekt, a nie dom z poddaszem, więc nie mam co narzekać.
    Następnym krokiem będzie już strop, więc chyba zacznę od oczepu stropu z belek 6x24cm Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	56.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	439827 temu właśnie uważam że podwójna górna podwalina ścian jest bez sensu, bo i tak jest oczep stropu. Potem belki stropowe dwuteowe 9x24cm Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	57.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	439828 z dodatkowymi belkami pod ściany działowe i miejsce na schody, ale te z belek 6x24cm, lub wszystkie beli stropowe 6x24 bo raczej wylewki robić nie będę więc nie będzie takich obciążeń. W obliczeniach przyjąłem 9x24cm bo jeszcze się zastanawiam czy na stropie nie zrobię wylewki z wodnym ogrzewaniem podłogowym do ogrzewania przy okazji domu i cwu pompą ciepła. Zawsze to jest mniejsze zużycie prądu, a najwięcej pójdzie na cwu. Jeszcze to muszę przemyśleć. Jak macie jakieś swoje przemyślenia to śmiało piszcie.
    Co by to nie było to na belkach stropowych musi być poszycie z płyt o gr.22mm kręconych i klejonych Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	58.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	439829. Na kolejnym stropie będzie kręcenie ścian piętra na podobnej zasadzie co parteru tyle że będzie trochę wyżej. Jak macie jakieś uwagi co do ścian to piszcie. Pierwszy raz to będę robić więc być może jeszcze coś powinno być a tego nie uwzględniłem. Wydaje się to takie proste, że można powiedzieć aż za proste. Co bym nie oglądał jakieś filmy na YT jak budują domy szkieletowe to wygląda to bardziej skomplikowanie. Co prawda nie widziałem by ktoś budował tak prosty dom, tylko zawsze jakieś fikuśne bryły, ale mimo wszystko mam wrażenie że to mi pójdzie zbyt pięknie aby było prawdziwie.
    Kontynuacja zdjęciowa za parę dni jak będę miał czas i chęci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony