dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 584

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Jakbyś zrobił dach z okapem, to problem ze słońcem będziesz miał z głowy, a tak to będziesz miał przegrzane bardzo mocno piętro.

    Patrząc na południową elewacje, znowu pasuje styl amerykański z werandami. Balkony to bezsens, jak masz taki ogród. Co najwyżej bym tam zostawił okna tarasowe z barierką.

    A z przodu zrób ganek jak w stylu dworkowym. Będziesz miał dom w stylu kolonialnym.

    Sam projektujesz szkielet? Robisz to zdecydowanie źle. Jak masz ścianę nośną i okna szersze od szkieletu to musisz dać co najmniej podwójny słupek z obu stron okna, belka nad oknem musi być dobrana poprawnie z tabeli. Przy dużej ilości okien od podłogi do sufitu ważna jest też sztywność konstrukcji po skosie.

    Zresztą w Polsce i tak musisz mieć projekt konstrukcji od osoby z uprawnieniami.

    Edit:
    Zauważyłem też że ten twój dom ma powierzchnię podłogi 2x50m2 przecież to malutki domek, a ty bawisz się z piętrem? Wiecie będziesz miał problemów z wysokością niż to warte. Ja się strasznie męczyłem z pracą przy antresoli i na dachu.
    Przy takiej wielkości piętro - antresola jest warta rozważenia tylko w domku na zgłoszenie.

    Zobacz sobie domza150tys. Przy szkielecie zrób tylko lekka płytę albo fundamenty wiecone pod ścianami szczytowymi i posadzkę na gruncie (styropianie). Dach ma pełną rozpiętość bo jest z wiązarów, dowolna możliwość adaptacji przestrzeni.
    Lub wręcz zrób go murowanego.
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 10-01-2020 o 08:34
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony