dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamsku85

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    Warunki glebowe nie pozwoliły na dom na płycie.

    Folia to nowość i pewnie zaleje mnie zaraz hejt.....
    Krótki opis :

    FOLTERM multi jest cienkościennym ekranem termoizolacyjnym wykonanym z dwóch warstw niepalnej foli z zamkniętymi pęcherzykami powietrza o strukturze typu plaster miodu, pokrytej z dwóch stron folią metalizowaną.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    Warunki glebowe nie pozwoliły na dom na płycie.

    Folia to nowość i pewnie zaleje mnie zaraz hejt.....
    Pomysł sam jak folia mająca 3mm grubości ma zastąpić 10 cm wełny.
    Budujesz dom pasywny czy po prostu energooszczędny bo to duża różnica.
    Masz projekt który spełnia wszystkie wymagania domu pasywnego, wykorzystujący odpowiednio umiejscowienie względem stron świata? Rozwiązania zapewniające szczelność konstrukcji? (Wg mnie porotherm się do tego nie nadaje)
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamsku85

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Pomysł sam jak folia mająca 3mm grubości ma zastąpić 10 cm wełny.
    Budujesz dom pasywny czy po prostu energooszczędny bo to duża różnica.
    Masz projekt który spełnia wszystkie wymagania domu pasywnego, wykorzystujący odpowiednio umiejscowienie względem stron świata? Rozwiązania zapewniające szczelność konstrukcji? (Wg mnie porotherm się do tego nie nadaje)
    A czy ja coś pisałem o domu pasywnym ? Moje pytanie do forum w ogóle nie dotyczyło tej kwestii wiec nie wiem o czym rozmawiamy .

    Co do folii to tak daje te maty + 30 cm wełny - bo mogę . Jestem przekonany, że nie zaszkodzi a jeśli rzeczywiście odbija choć część promieniowania cieplnego i daje dodatkową izolację to czemu nie ? Są jakieś zaklęcia na to, że nie można jej użyć ? Przytocz badania / testy / ekspertyzy według których jej izolacyjność nie działa tak jak warstwa 10 cm wełny .

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    A czy ja coś pisałem o domu pasywnym ? Moje pytanie do forum w ogóle nie dotyczyło tej kwestii wiec nie wiem o czym rozmawiamy .

    Co do folii to tak daje te maty + 30 cm wełny - bo mogę . Jestem przekonany, że nie zaszkodzi a jeśli rzeczywiście odbija choć część promieniowania cieplnego i daje dodatkową izolację to czemu nie ? Są jakieś zaklęcia na to, że nie można jej użyć ? Przytocz badania / testy / ekspertyzy według których jej izolacyjność nie działa tak jak warstwa 10 cm wełny .
    3 zdanie w twoim pierwszym poście jest o domu pasywnym.
    Co do foli może łatwiej będzie jak przytoczysz takie badania w których te 3 mm foli potwierdzi to że izoluje jak 10 cm wełny. Pierwszy raz o niej słyszę może się czegoś nauczę.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    Co do folii to tak daje te maty + 30 cm wełny - bo mogę . Jestem przekonany, że nie zaszkodzi a jeśli rzeczywiście odbija choć część promieniowania cieplnego.
    Przykryjesz to rigipsem to gdzie to promieniowanie?
    Był temat o tym i ktoś o tym pisał(@Kaizen?).

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    Jest tak:

    - fundamenty ocieplone styroduurem XPS 15 cm grafitowy najniższa dostępna lambda
    - ściany zewnętrzne pustak ceramiczny 25 cm grubości szlifowany murowany na klej cienkowarstwowo
    - podłoga na gruncie 17 cm styropian grafitowy podłogowy
    - ocieplenie poddasza wełna 30 cm na skosach oraz na suficie poddasza
    - dodatkowa izolacja poddasza dzięki folii 3mm z pęcherzykami odpowiadającej 10 cm wełny
    - okna montowane w warstwie ocieplenia ciepły montaż, wskaźnik UW=0,7
    - okna dachowe 3 szybowe + ciepłe kołnierze
    - rekuperacja z odzyskiem wilgoci
    - ogrzewanie podłogowe co 10 cm w całym domu włącznie z garażem
    - styropian elewacja grafit austrotherm lambda 0,31 + klej z włóknem + siatka z włókna 165 g/mkw
    - styrodur XPS na fundamentach "wyciągnięty" ponad łączenie ściany z fundamentem celem usunięcia mostka termicznego na łączeniu ściany z fundamentem
    - pierwsza warstwa muru zrobiona z pustaków izolacyjnych Isomur

    Parametry budynku :

    - obciążenie cieplne 13,33 kW
    - współczynnik przenikania ścian UW=0,12
    Oprócz ścian masz w każdej przegrodzie gorszą izolację (o folii z bąbelkami miłościwie nic nie napiszę), niż u mnie, obciazenie cieplne wysokie, ten dom pasywnosci nawet w katalogu nie widział.
    Czym zamierzasz ogrzewać ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-01-2020 o 18:40

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    A czy ja coś pisałem o domu pasywnym ?
    No chyba tu:

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    Witam wszystkich.

    Przeszukałem forum, ale chyba nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

    Otóż buduję dom pasywny, ściany z pustaka ceramicznego szlifowanego i murowanego na klej, 25 cm gruba ściana.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamsku85

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No chyba tu:
    Rzeczywiście - zła forma . Miał być energooszczędny . Tak to jest jak ciagle za uchem słychać : tatooooo

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak energooszczędny, to ok

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamsku85

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak energooszczędny, to ok
    Chcieliśmy robić typowo pasywny ale po badaniu gruntu, rozmowach z architektem i projektantem - musiało być tak jak jest.

    Dlatego staram się na maksa wycisnąć ile się da z izolacji aby nie męczyć się tak jak w obecnym domu kupionym od dewelopera ....

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamsku85

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    20

    Domyślnie

    Wracając do tematu .

    Kołkować czy nie ?

    Projekt domu to Dom w Maciejkach G2 z Archonu.

    Ekipa uważa, że dobry grunt na ścianę , dobry klej z włóknami i będzie super i lepiej niż kołkowanie . Dach jest wielospadowy, brak ścian szczytowych .

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kołkowanie to relikt przeszłości i du.ochron dla producentów systemów ociepleniowych.
    Jak ekipa samą mówi, że nie trzeba, to bym ich usłuchał
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    Folia to nowość i pewnie zaleje mnie zaraz hejt.....
    Wrzuć jej nazwę w szukajkę. Już ładnych parę lat temu była o niej dyskusja.

  14. #34

    Domyślnie

    Skoro nie masz jeszcze u siebie tego styro, to pewnie da się z hurtownią załatwić wymianę na docelowy, czyli 25cm bez frezu.
    Póżniej wszystkie płyty piankujesz na styku płyty z płytą.
    Na to pójdzie kilkadziesiąt puszek z klejem. Od około 50szt.U mnie poszło 50szt, u sąsiada 100szt Tytan EOS.
    Nie ma co kombinować.
    U mnie dom ocieplany 20cm z 2012r.
    Nie mam ani jednego kołka.
    Styro klejony na atlasie do zatapiania siatki.
    Przed wyborem kleju, robiłem próby na różnych klejach dostępnych w mojej okolicy.
    Ten wypadł najlepiej z tych dostępnych u mnie.
    Robiłem także próby na kleju w piance EOS, ale ten nie miał aprobaty technicznej do styro bez kołkowania.

    Co do listwy startowej.
    U mnie jej nie ma.
    Zamiast niej mam blachę aluminiową 0,5mm, po to, by ewentualnie dać zaporę przeciw myszom z gruntu.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 11-01-2020 o 19:17
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony