dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 21
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 412
  1. #281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ksylolit pełni rolę nawierzchni i wypełniacza jednocześnie.
    Ale jak ktoś już wybrał materiał nawierzchniowy to pod niego można dać inny wypełniacz.

    Wariant 1
    Wypełniacz i pokrycie. Dwa razy robota.
    Wariant 2
    Tylko ksylolit. Raz robota.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #282
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Fiksacja funkcjonalna i brak wyobraźni - efekt widać.

    Wiesz ile kosztuje powietrzna pompa ciepła?
    Moja pierwsza testowa kosztowała mnie 300zł.
    Działała dobrze.
    Czy kazdy tak może?
    Potencjalnie - tak.
    Realnie - NIE!
    Bo?
    Bo komu by się na starość chciało uczyć, eksperymentować, doskonalić...
    Poszukają kupią, każą załozyć oi napiszą - taniej się nie da!


    Adam M.
    Adaś co Ty pierniczysz za głupoty. Co ty mnie wypytujesz i jaka PC. Człowieku krystalicznej budowy masz wyobraźnie swoją i nikt tu z dobrze myślących nie będzie się zastanawiał na Twoja wyobraźnią co tam tworzysz bez dowodów na to. Pytałem czy z alg coś nie robiłeś i nie był to żart.Pokaż tą pompę i nie ściemniaj ,że za 300 zł zrobiłem bo zaraz przylecą pompiarze i w wątku o budować dom czy kupować mieszkanie zrobią kipisz.Ty jesteś wynalazcą itp. dla kogo ? Dla siebie? Adaś lubiłem Cie do pewnego momentu ale widzę ,że powinienem olać bo sprzedajesz fałsz nazwę to wychwalany ,narcystyczny. Daj jakieś dowody na te swoje perpetuom mobile to Ci uwierzę , a to puste gadanie zostaw dla siebie. Dowody. Kuźw..a przez 15 lat chyba Ci się coś uzbierało. Nie pisz tych słowotoków ,że my nie wiemy , a Ty wiesz.Nie jesteś wiarygodny i pleciesz i opowiadasz swój film.

  3. #283
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Adaś co Ty pierniczysz za głupoty. Co ty mnie wypytujesz i jaka PC. Człowieku krystalicznej budowy masz wyobraźnie swoją i nikt tu z dobrze myślących nie będzie się zastanawiał na Twoja wyobraźnią co tam tworzysz bez dowodów na to. Pytałem czy z alg coś nie robiłeś i nie był to żart.Pokaż tą pompę i nie ściemniaj ,że za 300 zł zrobiłem bo zaraz przylecą pompiarze i w wątku o budować dom czy kupować mieszkanie zrobią kipisz.Ty jesteś wynalazcą itp. dla kogo ? Dla siebie? Adaś lubiłem Cie do pewnego momentu ale widzę ,że powinienem olać bo sprzedajesz fałsz nazwę to wychwalany ,narcystyczny. Daj jakieś dowody na te swoje perpetuom mobile to Ci uwierzę , a to puste gadanie zostaw dla siebie. Dowody. Kuźw..a przez 15 lat chyba Ci się coś uzbierało. Nie pisz tych słowotoków ,że my nie wiemy , a Ty wiesz.Nie jesteś wiarygodny i pleciesz i opowiadasz swój film.
    po co mu odpisujesz, chłop cisnie bekę albo serio juz wierzy w to co mówi

    rownie dobrze facet co ma sklep z kotłami moze powiedziec ze on to ma kotłownie za darmo
    Własiciel cementowni powie ze droge dojazdową zbudował za 10,25 zł bo tyle wynosiła małpka dla Pana janka za rozrzucenie kamienia

    Mi sie udało zrobić blat roboczy w warsztacie za 4,76 gr bo tyle mnie śruby kosztowały, bo blat zrobiłem ściskając palety do kupy. Co nie oznacza ze serio blat mnie kosztował 4,76

  4. #284
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Adaś co Ty pierniczysz za głupoty. Co ty mnie wypytujesz i jaka PC. Człowieku krystalicznej budowy masz wyobraźnie swoją i nikt tu z dobrze myślących nie będzie się zastanawiał na Twoja wyobraźnią co tam tworzysz bez dowodów na to. Pytałem czy z alg coś nie robiłeś i nie był to żart.Pokaż tą pompę i nie ściemniaj ,że za 300 zł zrobiłem bo zaraz przylecą pompiarze i w wątku o budować dom czy kupować mieszkanie zrobią kipisz.Ty jesteś wynalazcą itp. dla kogo ? Dla siebie? Adaś lubiłem Cie do pewnego momentu ale widzę ,że powinienem olać bo sprzedajesz fałsz nazwę to wychwalany ,narcystyczny. Daj jakieś dowody na te swoje perpetuom mobile to Ci uwierzę , a to puste gadanie zostaw dla siebie. Dowody. Kuźw..a przez 15 lat chyba Ci się coś uzbierało. Nie pisz tych słowotoków ,że my nie wiemy , a Ty wiesz.Nie jesteś wiarygodny i pleciesz i opowiadasz swój film.
    Cała ta dyskusja o ksylolicie czy ścianach z chrustu powinna wylądować w osobnym dziale, którego na FM brakuje. Chodzi mi o budownictwo naturalne, które jest faktycznie występującym zjawiskiem, choć w małej skali. Z doświadczeń inwestorów budujących naturalnie mogliby skorzystać również osoby budujące mainstreamowo ("lemingi"), a np planujące wykonanie jakichś piwniczek ogrodowych czy domków letnich. Wrzuciłbym tam wszelkie pomysły na juggernauty, earthshipy, lepianki, jaskinie, budownictwo podziemne itp. Forumowicze pokroju Adama mogliby prześmiewcom pokazać środkowy palec i kazać spadać do właściwego działu, a tak muszą odszczekiwać swoim prześladowcom z pańskiego dworu
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #285
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Cała ta dyskusja o ksylolicie czy ścianach z chrustu powinna wylądować w osobnym dziale, którego na FM brakuje. Chodzi mi o budownictwo naturalne, które jest faktycznie występującym zjawiskiem, choć w małej skali. Z doświadczeń inwestorów budujących naturalnie mogliby skorzystać również osoby budujące mainstreamowo ("lemingi"), a np planujące wykonanie jakichś piwniczek ogrodowych czy domków letnich. Wrzuciłbym tam wszelkie pomysły na juggernauty, earthshipy, lepianki, jaskinie, budownictwo podziemne itp. Forumowicze pokroju Adama mogliby prześmiewcom pokazać środkowy palec i kazać spadać do właściwego działu, a tak muszą odszczekiwać swoim prześladowcom z pańskiego dworu
    W takim razie czas poprosić Redakcje Muratora by przeniosła ta dyskusję do specjalnego topiku w którym doniesienia Adasia ujrzą światło dzienne i na ich podstawie będzie można się wypowiadać czy nazwę to "budownictwo niekonwencjonalne" ma racje bytu w zbudowaniu domu pod klucz o powierzchni którą nazwę standardową , dla przeciętnego Polaka 100 - 120 m2.za np. magiczne 50 000 zł. Tu niech te bezpodstawne i kontrowersyjne materiałoznawstwo znane najlepiej guru Adasiowi ma popas dla wszystkich niedowiarków i adwersarzy . Po co bezskutecznie spierać się nad czymś co Adaś sobie uroił i wprowadził w zamęt i zakłopotanie ,że można było bardzo tanio wybudować w/w dom.

  6. #286
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    120 m2.za np. magiczne 50 000 zł
    Chodzi o podejście jakościowe, a nie ilościowe. Normalni ludzie budują normalne domy, a ludzie zakręceni dorabiają filozofię do swoich budów. Np widziałem film o budowaniu podmurówki fundamentowej z kamieni polnych. Koszt tych kamieni to pi razy oko koszt ... betonu B25, więc trzeba mieć lekkiego fiołka, żeby pójść na taką zamianę.

    Nikt mi nie powie, że przez kilkanaście lat nie dało się w jakiś sposób załatwić działki i nazbierać jakikolwiek materiał budowlany na tej działce. Mam pozakładane alarmy na stronach z ogłoszeniami lokalnymi na pojawiające się tanie działki i jak tylko ktoś da ogłoszenie w rodzaju "działka budowlana 1000m2 za 30 tys. zł", to dostaję email w takim ogłoszeniem. Więc wiem, że są takie działki i bynajmniej nie w jakiejś głuszy pośrodku pustyni. Jak się ma działkę, to dalej idzie z górki, powolutku do przodu i przy dużym samozaparciu po tych 5-10 latach dłubania jakiś domek można zbudować. Nie wiem za ile, ale się da.

    Ale nie o to chodzi, tylko o to, żeby osoby typu hipis, eko-wariat czy jakiś fascynat historii budownictwa mógł wymienić wiedzę z innymi pozytywnie zakręconymi. Wtedy samo wyjdzie, ile kosztuje takie ekologiczne cudo.

    Adam buduje zaś dom napędzany ustrojstwem, wymyślonym przez nazistów podczas II WŚ. Mam wrażenie, że tak bardzo skrupulatnie stosuje się do instrukcji montażu swojej rakiety V2, że wziął sobie do serca przykazanie, aby plany tej wunderwaffe nie wpadły w niepowołane ręce. I stąd się bierze jego milczenie, a nie że czegoś tam nie zrobił hahaha.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 22-01-2020 o 19:03
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Blisko.
    Nie przez nazistów a przez Niemców i to przed IIświatową.

    Już wtedy Niemce prąd z gówna pędzili...
    Trochę udoskonaliłem. W końcu... mamy XXI wiek.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ciekawe dlaczego porzucili gówno na rzecz droższych źródeł? Pewnie z tego bogactwa poprzewracało im się w głowach...

  9. #289
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Blisko.
    Nie przez nazistów a przez Niemców i to przed IIświatową.

    Już wtedy Niemce prąd z gówna pędzili...
    Trochę udoskonaliłem. W końcu... mamy XXI wiek.

    Adam M.
    A nie pomyślałeś, że nie mieli innego wyjścia? Czemu potem tak mocno parli w kierunku Baku, nad Morze Kaspijskie - dla ładnych plaż? Czemu robili instalacje zgazowania węgla i produkcji z niego benzyny?

    Po co się w to bawisz? Żebyśmy cmokali z zachwytu nad Twoją wiedzą czy żeby mieszkać we własnym domu? Najbardziej szokuje Twoja niezmącona wiara, że po ujawnieniu szczegółów konstrukcji Twego domu ludzie zaczną masowo budować tak jak Ty. Najwyraźniej zakładasz, że średni inwestor przez "komfort" czy "luksus" rozumie to samo co Ty. Masz w planach lepiankę i boisz się, że ktoś Ci ukradnie pomysł tej luksusowej hacjendy - to jest wręcz tragiczne!
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #290
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Tak na poważnie, ja myślę, że Adamowi chodzi o zbudowanie domu, tylko pojęcia nie ma skąd wziąć na niego pieniądze i nie potrafi się do tego przyznać. Ot, klasyczne wyparcie. Reszta to tylko chodzenie wokół sedna problemu, gawędziarstwo, tłumaczenie się, że jedna działka uciekła, że trzeba jakąś specjalną mieć, żeby uruchomić procesy nadsprawne, o których wiedza została wymazana z Internetu wskutek globalnego spisku producentów materiałów budowlanych - tego rodzaju wymówki. Ale, jak mawiał gość chodzący po wodzie, "po owocach ich poznacie".
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-01-2020 o 20:28 Powód: zaczepka personalna forumowicza
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #291
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post

    Tak na poważnie, ja myślę, że Adamowi chodzi o zbudowanie domu, tylko pojęcia nie ma skąd wziąć na niego pieniądze i nie potrafi się do tego przyznać. Ot, klasyczne wyparcie. Reszta to tylko chodzenie wokół sedna problemu, gawędziarstwo, tłumaczenie się, że jedna działka uciekła, że trzeba jakąś specjalną mieć, żeby uruchomić procesy nadsprawne, o których wiedza została wymazana z Internetu wskutek globalnego spisku producentów materiałów budowlanych - tego rodzaju wymówki. Ale, jak mawiał gość chodzący po wodzie, "po owocach ich poznacie".
    Też tak myślę.Urodził się by sprzedawać kicz budowlany. Nie to żebym napadał na niego ale mierzi mnie ten jego nieustanny monolog.Szlag mnie trafia czytając teraz te jego wywody. Trochę wsadziłem kapuchy w dom ale jak gościu wpiera mi nie dając nic w zamian ,null ,że przepłaciłem ,że jestem idiotą iż nie wykorzystałem tajemnych zapomnianych technik budowlanych to nasuwa się jedna myśl ..................... Nie dokończę bo mi banana mod da.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-01-2020 o 20:30

  12. #292
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Też tak myślę.Urodził się by sprzedawać kicz budowlany. Nie to żebym napadał na niego ale mierzi mnie ten jego nieustanny monolog.Szlag mnie trafia czytając teraz te jego wywody. Trochę wsadziłem kapuchy w dom ale jak gościu wpiera mi nie dając nic w zamian ,null ,że przepłaciłem ,że jestem idiotą iż nie wykorzystałem tajemnych zapomnianych technik budowlanych to nasuwa się jedna myśl ..................... Nie dokończę bo mi banana mod da.
    Na dodatek myli rozwiązania wyrafinowane z prostymi. Po prostu teoretyk-gawędziarz. Znałem takich kilku; jeden rysował mi na kartce detale architektoniczne elewacji, jakieś wieżyczki i inne pierdoły z domu, który wybuduje, ale sam był na utrzymaniu żony, bo pracy nie mógł znaleźć (znaczy: nie chciało mu się pracować). Nieskończone snucie wizji i wrogość wobec każdego, kto próbuje pozbawić go tych sennych marzeń. Paradoks polega na tym, że właśnie takie osoby padają ofiarami swoich własnych urojeń. Natomiast ci niby idioci, którzy w pocie czoła dzielnie znoszą trudy budowania własnego domu "pod dyktando składów budowlanych" ostatecznie w nich zamieszkują. Mój domek już stoi, na wiosnę jadę z elektryką i wentylacją, a Adam dalej będzie udoskonalał swoje V2 i pędził gaz Browna, chodząc wokół specjalnej działki. Zresztą, nie mam z tego żadnej dzikiej radości - po prostu stwierdzam, że ze mną i z innymi inwestorami "idiotami" jest wszystko w porządku.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Co innego dyskusja na temat czyiś pomysłów a co innego atakowanie personalne!

  14. #294
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Co innego dyskusja na temat czyiś pomysłów a co innego atakowanie personalne!
    Ależ ja go nie atakuję! Przepraszam, jeśli wyszło inaczej, ale wolę nazywać rzeczy po imieniu.

    EDIT: zresztą, faktycznie nie ma się co nakręcać. Wracam do lektury WM.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 22-01-2020 o 20:49
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #295
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Co innego dyskusja na temat czyiś pomysłów a co innego atakowanie personalne!
    Nie atakuję go .Pisze prawdę by ludziska spojrzeli na to inaczej i broń Boże nie próbowali tej niekonwencjonalnej techniki budowlanej zwanej dalej Adasi-ową.Piszesz ,że co innego dyskusja na temat pomysłów. Z kim chcesz dyskutować z Adamem ? , co odpowiedniejsze dla Ciebie chałupa własna czy 60 m2 w blokowisku. Pisałem wyżej. Chcąc niejako mocno poprosić wirtuoza budowlanego, metod nieznanych, zaproponowałem by powstał wątek o tych własnie kombinacjach. Elfir czy Tobą kieruje zdrowy rozsądek w budownictwie jednorodzinnym ? Pięknie przecież w innym topiku opisujesz jak to mają zagranicą , a jak do swego gniazdka podchodzi Polak. Córka moja może będzie się budowała bo działka już jest. Co mam jej powiedzieć. Córciu nie buduj się sprzedaj apartament na Bielanach i poczytaj jakimi sposobami dostępnymi i bardzo tanio za przykładem Adaś-ka można się wybudować w 2020 roku. Realnie z czego można tak naprawdę skorzystać? FM jest dla ludzi budujących swoje domki. Ta jego indywidualność jest wg Ciebie dla ludzi czy li tylko dla niego? To tylko jego dzieło sztuki niemające bezpośredniego odniesienia do realizacji tym zamierzeń.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 23-01-2020 o 07:09

  16. #296
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie atakuję go .Pisze prawdę by ludziska spojrzeli na to inaczej i broń Boże nie próbowali tej niekonwencjonalnej techniki budowlanej zwanej dalej Adasi-ową.Piszesz ,że co innego dyskusja na temat pomysłów. Z kim chcesz dyskutować z Adamem ? , co odpowiedniejsze dla Ciebie chałupa własna czy 60 m2 w blokowisku. Pisałem wyżej. Chcąc niejako mocno poprosić wirtuoza budowlanego, metod nieznanych, zaproponowałem by powstał wątek o tych własnie kombinacjach. Elfir czy Tobą kieruje zdrowy rozsądek w budownictwie jednorodzinnym ? Pięknie przecież w innym topiku opisujesz jak to mają zagranicą , a jak do swego gniazdka podchodzi Polak. Córka moja może będzie się budowała bo działka już jest. Co mam jej powiedzieć. Córciu nie buduj się sprzedaj apartament na Bielanach i poczytaj jakimi sposobami dostępnymi i bardzo tanio za przykładem Adaś-ka można się wybudować w 2020 roku. Realnie z czego można tak naprawdę skorzystać? FM jest dla ludzi budujących swoje domki. Ta jego indywidualność jest wg Ciebie dla ludzi czy li tylko dla niego? To tylko jego dzieło sztuki niemające bezpośredniego odniesienia do realizacji tym zamierzeń.
    odczep sie od niego, sciany z gliny za 5,2 zł. Okna, a po co okna. Drzwi z lasu tkory za darmo wyrósł. Drzewo na dach tez za darmo bo od siebie. I najwazniejsze, posadzka z ksylolitu i trocin bo tez za darmo. A nie zapominajmy o pompie ciepła za 300 zł, nie wspominajac o panelach foto za darmo .

  17. #297
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    odczep sie od niego, sciany z gliny za 5,2 zł. Okna, a po co okna. Drzwi z lasu tkory za darmo wyrósł. Drzewo na dach tez za darmo bo od siebie. I najwazniejsze, posadzka z ksylolitu i trocin bo tez za darmo. A nie zapominajmy o pompie ciepła za 300 zł, nie wspominajac o panelach foto za darmo .
    A żeby faktycznie "zejść z Adama", podam z pamięci wycenę domu mojego znajomego, 120 m2 powierzchni użytkowej, użytkowe poddasze, jakieś 150 m2 po podłodze. Szkieletowiec drewniany.

    - działka - 15 tys.
    - materiały konstrukcyjne - nie pamiętam, ale kupione w tartaku
    - wszystkie izolacje kradzione z pobliskiego dużego zakładu pracy (stocznia)
    - wszystkie materiały instalacyjne (prąd, woda) również zajumane
    - 100% pracy własnej lub kuzyna, który pracował za zupę
    - podobnie materiał na działkę, kostka porozbiórkowa za grosze, ziemia na ogród z okolic, gdzie wystąpiła katastrofa ekologiczna, bo elektrociepłownia wywalała syf z pieców

    Wyszło całkiem całkiem. Domek ciepły, użyteczny, ale bez wentylacji (latem na poddaszu jest Sajgon), kocioł elektryczny (ok. 1 tys), ale palą w kominku (5 tys) wstając o 5 rano, żeby dzieci nie zamarzły, jak wstają zimą do szkoły. Kuchnia poskładana z podarowanych mebli, łazienki minimalistyczne, wszędzie tania wykładzina, w salonie dosłownie klepisko (ksylolit?

    Z pewnością niektórzy nazwali by to luksusem, inni wystarczającym komfortem. Całość: 105 tys. zł. Tyle, że to było 25 lat temu
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 23-01-2020 o 08:33
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #298
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    odczep sie od niego, sciany z gliny za 5,2 zł. Okna, a po co okna. Drzwi z lasu tkory za darmo wyrósł. Drzewo na dach tez za darmo bo od siebie. I najwazniejsze, posadzka z ksylolitu i trocin bo tez za darmo. A nie zapominajmy o pompie ciepła za 300 zł, nie wspominajac o panelach foto za darmo .
    Ale ja się go nie czepiam. Chcę wyjaśnienia, chce dowodów ,niech pokaże jak jego ręce dokonały czegoś ponad i godne to jest naśladownictwa - wykorzystania.Wiele rzeczy (budowlanka) mam w domu których nikt nie widział i mam i amen. Myślę ,że zamilknie z tymi swoimi procesami znanymi tylko sobie. Jeśli się natomiast odezwie to wiadomo dlaczego.

    pzdr.

  19. #299
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A żeby faktycznie "zejść z Adama", podam z pamięci wycenę domu mojego znajomego, 120 m2 powierzchni użytkowej, użytkowe poddasze, jakieś 150 m2 po podłodze. Szkieletowiec drewniany.

    - działka - 15 tys.
    - materiały konstrukcyjne - nie pamiętam, ale kupione w tartaku
    - wszystkie izolacje kradzione z pobliskiego dużego zakładu pracy (stocznia)
    - wszystkie materiały instalacyjne (prąd, woda) również zajumane
    - 100% pracy własnej lub kuzyna, który pracował za zupę
    - podobnie materiał na działkę, kostka porozbiórkowa za grosze, ziemia na ogród z okolic, gdzie wystąpiła katastrofa ekologiczna, bo elektrociepłownia wywalała syf z pieców

    Wyszło całkiem całkiem. Domek ciepły, użyteczny, ale bez wentylacji (latem na poddaszu jest Sajgon), kocioł elektryczny (ok. 1 tys), ale palą w kominku (5 tys) wstając o 5 rano, żeby dzieci nie zamarzły, jak wstają zimą do szkoły. Kuchnia poskładana z podarowanych mebli, łazienki minimalistyczne, wszędzie tania wykładzina, w salonie dosłownie klepisko (ksylolit?

    Z pewnością niektórzy nazwali by to luksusem, inni wystarczającym komfortem. Całość: 105 tys. zł. Tyle, że to było 25 lat temu
    własnie dlatego o tym mówiłem że kierownik skąldu budowlanego moze wpoeidziec ze chalupe wybudował za 15 zl bo wszystkie materiały miał swoje

  20. #300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A nie pomyślałeś, że nie mieli innego wyjścia? Czemu potem tak mocno parli w kierunku Baku, nad Morze Kaspijskie - dla ładnych plaż? Czemu robili instalacje zgazowania węgla i produkcji z niego benzyny?

    Po co się w to bawisz? Żebyśmy cmokali z zachwytu nad Twoją wiedzą czy żeby mieszkać we własnym domu? Najbardziej szokuje Twoja niezmącona wiara, że po ujawnieniu szczegółów konstrukcji Twego domu ludzie zaczną masowo budować tak jak Ty. Najwyraźniej zakładasz, że średni inwestor przez "komfort" czy "luksus" rozumie to samo co Ty. Masz w planach lepiankę i boisz się, że ktoś Ci ukradnie pomysł tej luksusowej hacjendy - to jest wręcz tragiczne!
    Tragiczne nieporozumienie!
    Mnie chodzi o to, ze znalazłem sposób na pozyskanie bardzo dobrego materiału na budowę domu za dosłownie grosze w porównaniu do tych co teraz się budują.
    Kompletnego materiału. Budulca.
    Tego sposobu nie zdradzę zanim go nie zrealizuję.
    Co do reszty - dom ma mieć ściany, dach, fundament i instalacje.
    Wszystkie te elementy powinny być DOBRE. Jak najlepsze.
    Ja wiem co to dobra sciana czy dobra instalacja.
    Instalacje od lat projektuję i wykonuję.
    A co do "napędu" takiego domu - kazdemu wolno podpiąć rurkę z azem, kable czy kotłownię na węgiel postawić.
    Ja postawię kogenerator, bo go mam, bo umiem, bo uważam to za dobry pomysł.
    To mój pomysł.
    Możecie mieć swoje własne, inne.
    Macie mi za złe, ze planuję jak największe wsparcie siłami Natury?
    A dodatkowo instalację off-grid.
    CZEMU?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 15 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony