dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 21
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 412
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    W zasadzie - TAK! TAK! TAK!
    ALE...
    Moze sa inne mozliwości, których nie widzisz?
    I to jest ta moja tajemnica...
    I - Tak... MAM wiekszość za idiotów!
    Wolno mi?
    Czy natychmiast nalezy mnie zastrzelić?
    Szokuje Was to co pisze...
    No, teraz piszę!
    Zrobię co zamierzami filmik mjaki wkleję.
    Co wtedy bedzie?
    Nie szokuje.
    Masz większość za idiotów i nic tobie nie zrobimy.
    Taką demokrację wybraliśmy która pozwala na wolność słowa i dlatego możesz pisać to co chcesz.
    Nie należy ciebie zastrzelić ani teraz ani nigdy.
    Jesteś cennym okazem.

    PS Za 50.000 zł da się wybudować dom w pełni sprawny i nie potrzeba do tego mądrości Adama.
    Będzie lekko inny niż większość myśli ale będzie przydatny do normalnego użytkowania.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dlatego idioci mieszkają od dawna na swoim a mądrzy mają tylko teorię....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ec226b23821a74c93def5ed68bacf9e4.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	30,3 KB
ID:	439541  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-01-2020 o 22:41

  3. #203
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    To normalny kiepski chłop ,który jest zawsze w kręgu zainteresowań. Mój film przedstawiłem ale epilog niestety należy do niego.Jego nie da się nie lubić bo da się nienawidzić. Jego spuścizny nie odziedziczycie , a to co pisze jest tylko farsą ,której nigdy nie zrozumiecie. Robi sobie z Was jaja i ze mnie tez tak dla równowagi.

  4. #204
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dlatego idioci mieszkają od dawna na swoim a mądrzy mają tylko teorię....
    Amen!
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    W zasadzie - TAK! TAK! TAK!
    ALE...
    Moze sa inne mozliwości, których nie widzisz?
    I to jest ta moja tajemnica...
    I - Tak... MAM wiekszość za idiotów!
    Wolno mi?
    Czy natychmiast nalezy mnie zastrzelić?
    Szokuje Was to co pisze...
    No, teraz piszę!
    Zrobię co zamierzami filmik mjaki wkleję.
    Co wtedy bedzie?
    Że fejk bo tak się nie da?
    Prosto... WY nie umiecie.

    Adam M.
    Może nie dzielmy forumowiczów na Wy i My (albo, co gorsza Wy i Ja) - po co skakać sobie do gardła, jak jacyś, tfu, politycy
    Nikt strzelać nie będzie, ale podśmiechujki masz gwarantowane!

    Może tak na chłopski rozum: pisałeś, że byłem blisko jak zgadywałem, jakie ustrojstwo zamierasz u siebie instalować i że to w sumie nic nowego.
    I co, inżynierowie pobiegli do desek kreślarskich, ludzie zmądrzeli i budują domy napędzane siłami natury? Czujesz gaz Brauna w powietrzu?

    Adam, daj spokój, budowa domu często jest zupełnie nieracjonalna, ludzie wybierają drogie, niepraktyczne rozwiązania. Ja np nie mógłbym budować domu drewnianego - bo nie czułbym się w nim dobrze, po prostu. Tak samo jak w chatce za 50 tysięcy Albo takiej jak na https://www.morizon.pl/blog/earthship-dom-z-opon

    Myślę, że nie ma sensu przekomarzać się z Tobą. Ty wiesz swoje i na wiedzy się póki co kończy. Lemingi wiedzą swoje i na ich lemingowatych domach się kończy (w nich mieszkają). Każdy jest zadowolony i spełniony. Amen!
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Zbudowanie domu z udziałem materiałów odpadowych typu opony, butelki puszki może i jest "ciekawy" ale mało kto by chciał w taki dom zainwestować i w nim mieszkać. Zwłaszcza z opon które trzeba specjalnie zabezpieczyć aby ładnie pachniały.
    Zresztą te odpady to wypełnienie a nie jedyna konstrukcja ścian i stropów.
    Drewniany dom zupełnie coś innego. To jest dom z naturalnych surowców. Zdrowy, przyjazny i nie trzeba zabezpieczać prze zapachem gumy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #207
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    I nijako tak, temat ,,Budować się czy kupić mieszkanie '' zamienił się w temat ,, Czy Adam jest normalny !! Czy może pier...... li głupoty!
    Za 50 koła hate chce postawić . Oto jest pytanie? Wedle wszelkich znaków na ziemi i niebie realizacja owego założenia nierealna ,wszak sam na stan 0 wydałem tytle .
    -Ale ,śledzę gościa od dawna ,założenia jego poznałem, zacząłem budować wedle wytycznych jego i składa mi się to w całość .
    Sroce spod ogona on nie wypadł ,wykładowca akademicki to jest .
    Tak sobie myślę że chyba wie co robi? ,co pisze!
    Inaczej wychodziło by że to troll jest!!!
    Adam_mk by trolem był???
    I do not belive!!!!!!

  8. #208
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    I nijako tak, temat ,,Budować się czy kupić mieszkanie '' zamienił się w temat ,, Czy Adam jest normalny !! Czy może pier...... li głupoty!
    Za 50 koła hate chce postawić . Oto jest pytanie? Wedle wszelkich znaków na ziemi i niebie realizacja owego założenia nierealna ,wszak sam na stan 0 wydałem tytle .
    -Ale ,śledzę gościa od dawna ,założenia jego poznałem, zacząłem budować wedle wytycznych jego i składa mi się to w całość .
    Sroce spod ogona on nie wypadł ,wykładowca akademicki to jest .
    Tak sobie myślę że chyba wie co robi? ,co pisze!
    Inaczej wychodziło by że to troll jest!!!
    Adam_mk by trolem był???
    I do not belive!!!!!!
    W temacie który przypominasz zawartych jest wiele odniesień z parciem na naszego guru. Gdybyś na tacy dostał temat (jakich przypuszczam wiele)np. "czy w 2020 roku da się postawić dom za 50000 tyś. zł? ". Co byś odpowiedział autorowi i nad czym zagorzałaby dyskusja ? Dodałbyś ankietę pt. " Tak czy nie". Jak myślisz nad czym by deliberowali forumowicze ? Myślisz ,że forumowicze od razu odpisaliby ,że jednak spróbują się wybudować bo Adam przedstawił im pełny zakres czynności to spełniających. Pisałem w moim filmie co trzeba mieć by indywidualnie jak Adam egzystować.Trzeba się doświadczać 30 lat , mieć w tym ogromną praktykę ,iść z duchem nowych trendów bo stare są w jednym paluszku,nikogo nie słuchać i podążać swoją wybraną droga budowlaną , nikomu nie zdradzać tajemnic i wynalazków związanych z budowanym gniazdem ponieważ perfidnie to wykorzystają. Na koniec spytam. Udzielasz rad jak nie wiesz jaka jest praktyka i znasz wszystkie wtopy swojej chałupy, znając wszystkie bolączki domu jednorodzinnego . Udzielasz takich rad.

  9. #209
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Temat prowadzący do niczego ,nic nie wnoszący merytorycznie.
    On twierdzi że może ale nie powie jak, oni że nie realne i pierdzieli farmazony.
    Idę sobie stąd.

  10. #210
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Temat prowadzący do niczego ,nic nie wnoszący merytorycznie.
    On twierdzi że może ale nie powie jak, oni że nie realne i pierdzieli farmazony.
    Idę sobie stąd.
    Brawo to jest jedna z metod .Pokazanie adwersarzowi ,że ma się go (za głupie tajemnice i podchody) głęboko w du...e. Zaznaczyłeś ,że on twierdzi i tak już od 15 lat. Po następnych 15 latach będziesz w tej dobrej sytuacji ,że będziesz Ty miał doświadczenie 15 - letnie i wtedy zobacz jak to działa i jak można mieć cały świat w du...e. Wiesz jak on się z tym cudownie czuje. . Ty mu powiesz ,że wykorzystujesz swoją OE do ogrzewania chałupy , a on Cie wodorem z wody i wiatrakami z wierzby plączącej. Ty mu domem pasywnym ,ze cichy i energooszczędny i ,ze bardzo małe rachunki itd, itd.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 18-01-2020 o 11:00

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    . "czy w 2020 roku da się postawić dom za 50000 tyś. zł? ". Co byś odpowiedział autorowi i nad czym zagorzałaby dyskusja ?
    Oczywiście że się da wybudować dom za 50000 tys. złotych.
    Tym którzy nie znają podstaw matematyki wyjaśniam:
    50000 tys. zł = 50.000.000 zł czyli na zwykłe to 50 milionów złotych.
    50 tysięcy złotych można zapisać albo tak: 50 tys. złotych albo 50.000 złotych.

    Moim zdaniem można wybudować dom za 50 tysięcy złotych (PLN).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #212
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Moim zdaniem można wybudować dom za 50 tysięcy złotych (PLN).
    A teraz przeczytaj uważnie swoją stopkę i zastanów się, czy napisałbyś jeszcze raz powyższe zdanie
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A teraz przeczytaj uważnie swoją stopkę i zastanów się, czy napisałbyś jeszcze raz powyższe zdanie
    2 x TAK.
    Co do budowy domu za 50.000 PLN to tylko trzeba przyjąć odpowiednie założenia i problem prawie z głowy
    Jak pisałem wcześniej: nie będzie to dom o którym każdy myśli
    i nie każdemu będzie pasować.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    2 x TAK.
    Co do budowy domu za 50.000 PLN to tylko trzeba przyjąć odpowiednie założenia i problem prawie z głowy
    Jak pisałem wcześniej: nie będzie to dom o którym każdy myśli
    i nie każdemu będzie pasować.
    To może chociaż Ty zdradzisz, jak o zrobić?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał D0minik Zobacz post
    Cześć, aktualnie wynajmuje z dziewczyną mieszkanie, dziewczyna jest w ciąży ów lipcu będziemy dumnymi rodzicami

    Poważnie zastanawiamy się nad swoim gniazdkiem, tylko mam mętlik, bo.
    - rodzice i teściowie byśmy kupili mieszkanie, bo się od razu wprowadzacie. Niby racja, ale deweloperki nie chce, bo ceny chore , a w używane też trzeba będzie włożyć z 50 tys. Mieszkania mnie też irytują, bo sąsiedzi, bo klatka, bo... No iw pierwszym mieszkaniu mało co się nie zaczadzilismy, bo ciaglo din z wentylacji ( przy remoncie bloku coś zepsuli ) i dopiero zima to wyszło. Pomijam już rzeczy i ściany które były aż tłuste od sadzy. W aktualnym też pięknie, odremontowane, ale zima wyszedł grzyb w łazience, a w sypialni ściany aż mokre , ( mieszkanie wietrzymy i mam dodatkowo osuszacz powietrza, co tydzień 2 litry wody z niego wylewam...) Problem w tym że reszta tego nie widzi.

    Aktualnie mam prawie 310 tys zł gotówki, w maju będę wiedział jak zakończy się sprawą rodziców z frankami, jeżeli wygrają wg zapewnień adwokatów będę miał 310 na start, jak się nie uda to chce rodzicom spłacić hipotekę i zostanie mi ok 240 Działki obok 10-12 ar są po 60 tys. Czy mając taką gotówkę tj 180 tys warto brać się za budowę czy kredyt mnie zabije ? Bo dobrać coś trzeba będzie. Czy są tu szaleńcy, którzy brali kredyt z praktycznie zerowym wkładem ?

    Jeżeli chodzi o dom to powierzchnia 146 metrów wliczając w to garaż 30 m, parterowka bez poddasza użytkowego a konstrukcje dachowe byłyby z wiązarów. Akurat w tym projekcie jest koperta. BBudowa tradycyjna tj pustaki ceramiczne. Ogółem wszystko robiłbym sam poza konstrukcja dachu

    Poradzcie
    Wprowadziłem się do domu mając już wszystko (łącznie z telewizorem). Początek budowy kwiecień 2017, koniec kwiecień 2019. Większość robiłem sam z ojcem. Dach, tynki, wylewki, elektryka, ogrzewanie, = firma. Narzędzia swoje Miałem podobną sytuację co twoja. Kasę z mieszkania i co teraz? Mieszkanie większe czy budowa?. Wybraliśmy budowę ku zdziwieniu większości.
    Koszt budowy 240000. Wszystko zależy od standardu, kombinowania, ochoty do pracy. Musisz wszystko to sobie przeanalizować czego oczekujesz od domu. Materiały mam dobre. Żadnej ściemy z odzysku. Wszystko kupowane normalnie na składach. My od początku założyliśmy, że będzie to alternatywa dużego mieszkania bo nie mieliśmy 600tys na luksusowy dom, dlatego nie mam pomp ciepła, fotowoltaiki, WM, rolet, inteligentnego domu i innych dóbr nowoczesnego świata. Jak tak do tego podejdziesz to spokojnie wybudujesz fajny domek do 300tyś.

    P.S. Parę kilometrów ode mnie buduje się teraz szwagierka. Dom 176m2 użytkowej. Zaczęli w maju 2019 teraz mają SSZ. Koszt do tej pory 150tyś. Tylko dach firma. .... Nie jest źle. Nie bójcie się bo komfort domu to nie mieszkanie w bloku czyli "chów klatkowy".
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  16. #216
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Oczywiście że się da wybudować dom za 50000 tys. złotych.
    Tym którzy nie znają podstaw matematyki wyjaśniam:
    50000 tys. zł = 50.000.000 zł czyli na zwykłe to 50 milionów złotych.
    50 tysięcy złotych można zapisać albo tak: 50 tys. złotych albo 50.000 złotych.

    Moim zdaniem można wybudować dom za 50 tysięcy złotych (PLN).
    Jako cały post można polemizować ale to i to z podkreśleniem . Proszę przynajmniej wytłumacz tą swoja matematykę bo choćby była twoją głęboką przenośnią to razi. Ja jednak będę trzymał się takiego krótkiego przeciwieństwa. W 2020 roku domu jednorodzinnego 120 m2 pod klucz się nie da.Niestety Tacy jak ty ślepo wierzący ,że można........... po prostu nie mają marzeń.Marzeń tych o swoim gniazdku ,które za 50000 zł będzie miało w 2020 roku wiele wad i wiele do poprawiania co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami. Gdzie w tej twojej kwocie której tak usilnie bronisz , OZE o które tak mocno walczysz?

    https://innpoland.pl/134911,dom-do-p...o-za-24-tys-zl

    To nie jest dom moich marzeń chociaż ładnie wygląda. Poczytaj.
    Taki mały i tani dom ma wiele zalet.

    Zdecydowana większość z nas nie potrzebuje ogromnego budynku o trzycyfrowej powierzchni wyrażonej w metrach kwadratowych. W końcu większość z nas mieszka w mieszkaniach mających 30-60 m kw. Pełnowymiarowy dom jest dobrym rozwiązaniem dla rodziny z małymi dziećmi, które będą mieszkać w nim przez kilkanaście lat. Jednak z własnych doświadczeń widzę, że wiele osób decyduje się na budowę, gdy ich dzieci są w wieku nastoletnim.




    https://www.spidersweb.pl/2016/04/ta...40-000-zl.html

    Za 50 000 zł domu pod klucz 120m2 wybudować się nie da.

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wydaje mi się, że jest kostka, płot i boks śmietnikowy.

    Ale to była raczej odpowiedź na stwierdzenie, że deweloperom opłaca się sprzedawać domy 130 m2 za 350 tyś.
    Pokazałam, że na pewno nie ma na to szansy w Kórniku i pod Legnicą.
    Może jednak gdzieś na Podlasiu są takie ceny?
    No chyba jednak nie na Podlasiu.

    3km od Gliwic, dom 180m na działce 600m. Stan developerski. 514 tysięcy.
    Koleżanka jeszcze ponegocjowała, to cena z ogłoszenia.
    Dzisiejsza.

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post

    Za 50 000 zł domu pod klucz 120m2 wybudować się nie da.
    w załączonym tekście jest podstawowa bzdura:
    "większość z nas nie potrzebuje ogromnego budynku o trzycyfrowej powierzchni wyrażonej w metrach kwadratowych. W końcu większość z nas mieszka w mieszkaniach mających 30-60 m kw. "
    Ludzie się budują bo NIE CHCĄ mieszkać w ciasnych klitkach. Bo 30-60 m2 to zdecydowanie za mała powierzchnia do komfortowego życia nawet jednej osoby-dwóch osób.
    Chyba, że ktoś jest skrajnym minimalistą i dom jest dla niego tylko miejscem gdzie śpi.

    Na załączonej wizualizacji przestrzeń kawalerkowata - bez odrębnej sypialni, gdzie śpi się z głową przy lodówce i zmywarce, a w łazience trzeba się przeciskać między umywalką a pralką. Bez stołu jadalnianego, bo przecież wigilię najlepiej jeść przy barku w kuchni. Gdzie oboje mieszkańców musi jednocześnie iść spać, bo oglądanie telewizji będzie przeszkadzać temu, który śpi w łóżku.

    Po co zamieniać mieszkanie 30 m2 na dom 30m2? Jedni mówią działka - ale ta działka z reguły wymaga dobudowania kolejnych m2 na sprzęt do jej utrzymania. Więc ostatecznie z 30m2 robi się większa powierzchnia.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-01-2020 o 10:25

  19. #219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    https://www.spidersweb.pl/2016/04/ta...40-000-zl.html

    Za 50 000 zł domu pod klucz 120m2 wybudować się nie da.
    Po pierwsze primo - to nie dom, tylko altana (kliknij na link "wspieram.to).
    Po drugie primo - małe domki mają mały sens ekonomiczny. I jakkolwiek nie wygląda uroczo koszt X tys w porównaniu z mieszkaniem, to zakres tego, co kupujesz kupując mieszkania, a koszt BUDOWY domu jest znacząco inny. Dom to sam koszt prac budowlanych - bez przyłączy, formalności, projektu, zagospodarowania terenu (ogrodzenie, plac zabaw, trawka, nasadzenia) itd. itp. W przypadku bloku masz wszystko w cenie - włącznie z zagospodarowanym ogródkiem, wykończonymi korytarzami itd. Dlatego przy małej powierzchni w sumie domek wyjdzie drożej, przy pewnej dopiero koszt domu wygra z mieszkaniem.

  20. #220
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w załączonym tekście jest podstawowa bzdura:
    "większość z nas nie potrzebuje ogromnego budynku o trzycyfrowej powierzchni wyrażonej w metrach kwadratowych. W końcu większość z nas mieszka w mieszkaniach mających 30-60 m kw. "
    Ludzie się budują bo NIE CHCĄ mieszkać w ciasnych klitkach. Bo 30-60 m2 to zdecydowanie za mała powierzchnia do komfortowego życia nawet jednej osoby-dwóch osób.
    Chyba, że ktoś jest skrajnym minimalistą i dom jest dla niego tylko miejscem gdzie śpi.

    Na załączonej wizualizacji przestrzeń kawalerkowata - bez odrębnej sypialni, gdzie śpi się z głową przy lodówce i zmywarce, a w łazience trzeba się przeciskać między umywalką a pralką. Bez stołu jadalnianego, bo przecież wigilię najlepiej jeść przy barku w kuchni. Gdzie oboje mieszkańców musi jednocześnie iść spać, bo oglądanie telewizji będzie przeszkadzać temu, który śpi w łóżku.

    Po co zamieniać mieszkanie 30 m2 na dom 30m2? Jedni mówią działka - ale ta działka z reguły wymaga dobudowania kolejnych m2 na sprzęt do jej utrzymania. Więc ostatecznie z 30m2 robi się większa powierzchnia.
    Przykład był dla d7d ,a nie dla Was. Wskazałem klitki ale 120 m2 by sobie to uzmysłowił, a przy Twojej interpretacji trudno coś ugrać. Doszukujesz się błędów miast powiedzieć ,że głupotą jest budowa domu 120m2 za 50000 zł.

Strona 11 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony