dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 21
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 412
  1. #301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ale ja się go nie czepiam. Chcę wyjaśnienia, chce dowodów ,niech pokaże jak jego ręce dokonały czegoś ponad i godne to jest naśladownictwa - wykorzystania.Wiele rzeczy (budowlanka) mam w domu których nikt nie widział i mam i amen. Myślę ,że zamilknie z tymi swoimi procesami znanymi tylko sobie. Jeśli się natomiast odezwie to wiadomo dlaczego.

    pzdr.
    Chcesz dowodów...
    Poczytaj o wentylacji, buforach, GWC róznego rodzaju...
    Ile takich rzeczy popełniłeś?
    Bo ja naprawdę sporo. Wiele jest opisanych na tym forum.
    Słabo czytasz...

    Np. wątek o buforze jaki popełniłem ma ponad 4,5 miliona wejść.
    A do tego - bardzo dużo realizacji różnych własnych konstrukcji opartych na pomyśle jaki zgłosiłem.
    Co Ty zgłosiłeś jako pomysł do powielania.
    Z BUDOWLANKI a nie z garnka...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #302
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Tragiczne nieporozumienie!
    Mnie chodzi o to, ze znalazłem sposób na pozyskanie bardzo dobrego materiału na budowę domu za dosłownie grosze w porównaniu do tych co teraz się budują.
    Kompletnego materiału. Budulca.
    Tego sposobu nie zdradzę zanim go nie zrealizuję.
    Co do reszty - dom ma mieć ściany, dach, fundament i instalacje.
    Wszystkie te elementy powinny być DOBRE. Jak najlepsze.
    Ja wiem co to dobra sciana czy dobra instalacja.
    Instalacje od lat projektuję i wykonuję.
    A co do "napędu" takiego domu - kazdemu wolno podpiąć rurkę z azem, kable czy kotłownię na węgiel postawić.
    Ja postawię kogenerator, bo go mam, bo umiem, bo uważam to za dobry pomysł.
    To mój pomysł.
    Możecie mieć swoje własne, inne.
    Macie mi za złe, ze planuję jak największe wsparcie siłami Natury?
    A dodatkowo instalację off-grid.
    CZEMU?

    Adam M.
    To może ja pierwszy żeby nie być golasem słownym . W mojej subiektywnej ocenie nie wierzę w nic co tu napisałeś.Mogę ? We wolnym kraju żyje to jeszcze mogę. : Znalazłem,nie zdradzam,to mój pomysł ,planuję jak największe wsparcie siłami Natury ,Ja postawię kogenerator, bo go mam, bo umiem.

  3. #303
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Chcesz dowodów...
    Poczytaj o wentylacji, buforach, GWC róznego rodzaju...
    Ile takich rzeczy popełniłeś?
    Bo ja naprawdę sporo. Wiele jest opisanych na tym forum.
    Słabo czytasz...

    Np. wątek o buforze jaki popełniłem ma ponad 4,5 miliona wejść.
    A do tego - bardzo dużo realizacji różnych własnych konstrukcji opartych na pomyśle jaki zgłosiłem.
    Co Ty zgłosiłeś jako pomysł do powielania.
    Z BUDOWLANKI a nie z garnka...

    Adam M.
    Czy Ty rozumiesz co ja chce od Ciebie ugrać? Chce wierutnej prawdy i dowodów . Nie pitolenia ,że ulepek gdzieś w jamie skalnej zrobiłeś. Twoich dowodów bo za dużo o nich rozprawiasz i szerzysz defetyzm budowlany. czaisz? Jakie wejścia? Człowieku żeby być wiarygodnym trzeba oprócz mowy witalnej, mieć dowód ,że to Ty postawiłeś z takiego materiału.Zapytam więc jeszcze raz. czy z
    wentylacji, buforach, GWC róznego rodzaju ,Wiele jest opisanych na tym forum itd.itd, siana ,słomy chrustu odpadów itp.
    użyłeś do swojego nazwę to prototypu domu jak go zwał tak go zwał. Czy użyłeś tu swoich wyimaginowanych materiałów by powstało monstrum Adamowe? Postawiłeś by udowodnić ,że jest to możliwe czy nadal będziesz tkwił w tej swojej skomplikowanej magii budowlanej.

  4. #304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    No, niespecjalnie Ci się to udało!
    I nie pierwszy raz...

    Ustawa jest, ale...
    W swej miłości do narodu miłościwie nas opodatkowujacy dobrowolnie ZREZYGNOWALI z pobierania akcyzy od instalacji do 50kW mocy.
    Płaci akcyzę jakiś prosument?
    A powiniem, bo ustawa jest!
    A Ty płacisz akcyzę jak odpolisz generator pradu?
    A mógłbyć, bo ustawa jest!

    Na razie nie pobierają tej opłaty od malutkich.
    Braknie im kasy to może zaczną.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Czy Ty rozumiesz co ja chce od Ciebie ugrać? Chce wierutnej prawdy i dowodów . Nie pitolenia ,że ulepek gdzieś w jamie skalnej zrobiłeś. Twoich dowodów bo za dużo o nich rozprawiasz i szerzysz defetyzm budowlany. czaisz? Jakie wejścia? Człowieku żeby być wiarygodnym trzeba oprócz mowy witalnej, mieć dowód ,że to Ty postawiłeś z takiego materiału.Zapytam więc jeszcze raz. czy z użyłeś do swojego nazwę to prototypu domu jak go zwał tak go zwał. Czy użyłeś tu swoich wyimaginowanych materiałów by powstało monstrum Adamowe? Postawiłeś by udowodnić ,że jest to możliwe czy nadal będziesz tkwił w tej swojej skomplikowanej magii budowlanej.
    Na co maja być te dowody?
    Na realizacje?
    Na pomysły?
    Na jedno i na drugie są na tym forum!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #306
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No, niespecjalnie Ci się to udało!
    I nie pierwszy raz...

    Ustawa jest, ale...
    W swej miłości do narodu miłościwie nas opodatkowujacy dobrowolnie ZREZYGNOWALI z pobierania akcyzy od instalacji do 50kW mocy.
    Płaci akcyzę jakiś prosument?
    A powiniem, bo ustawa jest!
    A Ty płacisz akcyzę jak odpolisz generator pradu?
    A mógłbyć, bo ustawa jest!

    Na razie nie pobierają tej opłaty od malutkich.
    Braknie im kasy to może zaczną.

    Adam M.
    Jako najlepszy doradca na tym forum znowu zgadzasz się tylko ze swoim zdaniem.
    Na razie nie pobierają tej opłaty od malutkich.
    Braknie im kasy to może zaczną.
    Przecież to ustawa ,a Ty nie lubisz pisiorów.. Chcesz przecież w innym wątku parę wodną opodatkować ,a tu chcesz nadużywać dobroci państwa? Rzadko używam agregatu .Po raz kolejny fantazjujesz i nie masz nic wiarygodnego do zaoferowania. Są przepisy, ustawy ale Ty je ignorujesz.Piedestał ci się kurczy pomyśl o tym.

  7. #307
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Na co maja być te dowody?
    Na realizacje?
    Na pomysły?
    Na jedno i na drugie są na tym forum!

    Adam M.
    Lubisz kłamać?
    To nie Ty. Gdzie jest mowa o domy na fundamentach skalnych z materiałów w/w ? Gdzie , podaj mi link jeszcze raz chętnie przeczytam. Realizacja i nic więcej.

  8. #308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Postulujesz wprowadzenie akcyzy od każdego wytworzonego wata energii?
    Dobrze rozumiem?
    Co na to prosumenci?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Lubisz kłamać?
    To nie Ty. Gdzie jest mowa o domy na fundamentach skalnych z materiałów w/w ? Gdzie , podaj mi link jeszcze raz chętnie przeczytam. Realizacja i nic więcej.
    To są moje plany.
    Nie budowałem domów tylko instalacje w nich.
    Od glinobitych przez bal do murowanych.
    Czego nie zrozumiałeś?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #310
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Tragiczne nieporozumienie!
    Mnie chodzi o to, ze znalazłem sposób na pozyskanie bardzo dobrego materiału na budowę domu za dosłownie grosze w porównaniu do tych co teraz się budują.
    Kompletnego materiału. Budulca.
    Tego sposobu nie zdradzę zanim go nie zrealizuję.
    Co do reszty - dom ma mieć ściany, dach, fundament i instalacje.
    Wszystkie te elementy powinny być DOBRE. Jak najlepsze.
    Dobre, jak najlepsze materiały kosztują, a nie rosną na drzewie.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A co do "napędu" takiego domu - kazdemu wolno podpiąć rurkę z azem, kable czy kotłownię na węgiel postawić.
    No właśnie nie. Byłbym bardzo zaniepokojony, gdyby sąsiad samowolnie kładł sobie rurki z gazem. W Szczyrku zginęło 8 osób od wybuchu gazu. Będziesz się drapał po głowie dopiero po wybuchu, co poszło nie tak? Oczywiście wiesz, że wodór potrafi modyfikować strukturę wielu materiałów i wcale nie jest łatwo go przechowywać czy transportować? Masz to wszystko obcykane, potestowane i działa latami? OK, ale po co robić z tego tajemnicę? Bo WSZYSCY zaczną to robić? No bez jaj

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ja postawię kogenerator, bo go mam, bo umiem, bo uważam to za dobry pomysł.
    To mój pomysł.
    Możecie mieć swoje własne, inne.
    Macie mi za złe, ze planuję jak największe wsparcie siłami Natury?
    A dodatkowo instalację off-grid.
    CZEMU?
    Słowo planuję jest kluczowe. Osobiście trzymam się brzytwy Ockhama, podobnie zresztą jak inni uczestnicy tego wątku. Ty zaś mnożysz byty ponad potrzebę: rynek zalany kotłami i piecami, a Ty robisz własny. Podobnie ściany i inne elementy każdego normalnego domu. To podejście pustelnika, ciekawe, zakręcone, ale i okrutne, gdyby miałyby w takim domu zamieszkać np dzieci. Ja Ci tego za złe nie mam, nawet tego, że nazwałeś mnie idiotą, bo buduję jak inni. Spójrz tylko na swoje odpowiedzi w wątkach: ludzie pytają jak zwiększyć wilgotność w domach z rekuperatorami, a Ty, że CO2 jest potrzebne do oddychania i że powietrze ma lepkość. Bardzo "przydatna" odpowiedź, aż ze stołka spadłem Nie uwarzasz, że to może zirytować?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Widzę, że nie potradisz zrozumieć, że są ludzie, którzy potrafią się posługiwać i narzędziami i materiałami.
    Pewnie Ty nie potrafisz i wszystko musisz mieć "fabryczne"
    Wydaje Ci się, ze ja te urządzenia z gównolitu klecę?
    Masz mi za złe, ze dla siebie je robię?
    Poza tym...
    Urządzenia (kogenerator w tym przypadku) to drobny, nieistotny fragment pomysłu na dom.
    Na MÓJ dom.

    "Spójrz tylko na swoje odpowiedzi w wątkach: ludzie pytają jak zwiększyć wilgotność w domach z rekuperatorami, a Ty, że CO2 jest potrzebne do oddychania i że powietrze ma lepkość. Bardzo "przydatna" odpowiedź, aż ze stołka spadłem Nie uwarzasz, że to może zirytować? "

    O wentylacji co i po co - czytałeś?
    O obrzędzie gromnicznym - też czytałeś.
    Uważasz, ze to gównowiedza i bredzę bezproduktywnie...
    Ciekawe...
    Daj link do SWOJEJ wypowiedzi na temat - czemu wilgotność jest za mała.
    (Po przeczytaniu MOICH wypowiedzi).
    Krótko tu jesteś i forum njie znasz.
    Od lat tłumaczę niekumatym dlaczego tak jest i co z tym zrobić.
    Przyznaję, ze już mnie nudzi powtarzanie prostych prawd po raz tysiącstopięćdiesiątsiesiątósmy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Oczywiście wiesz, że wodór potrafi modyfikować strukturę wielu materiałów i wcale nie jest łatwo go przechowywać czy transportować? Masz to wszystko obcykane, potestowane i działa latami? OK, ale po co robić z tego tajemnicę? Bo WSZYSCY zaczną to robić? No bez jaj"

    Oczywiście - WIEM.
    Oczywiście - MAM TO OBCYKANE OD LAT.
    I NIE!
    NIE ROBIĘ Z TEGO TAJEMNICY!
    Proszono mnie kilkukrotnie o pokazanie co i jak, opowiedzenie po co, czym.
    Są nawet filmiki na Youtube.
    Sporo osób zajmuje się zdobywaniem wiedzy i praktyki w tej dziedzinie i wcale nie chowam swoich doswiadczeń.
    Pomagam im. Od lat.
    Ale to nie to forum!
    Tutaj prawie nikt by nie zrozumiał co do czego, bo nie potrzeba TAKIEJ wiedzy ich tu sprowadza.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    " Byłbym bardzo zaniepokojony, gdyby sąsiad samowolnie kładł sobie rurki z gazem."

    Ja pewnie też, gdybym nie miał pewności, że wie co robi i umie to zrobić.
    Ja całe dziesięciolecia pracuję z gazami (różnymi) i buduję różne instalacje.
    Do prądu, komputera, wody, gazu, gówna...
    I nie tylko.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #314
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Widzę, że nie potradisz zrozumieć, że są ludzie, którzy potrafią się posługiwać i narzędziami i materiałami.
    Pewnie Ty nie potrafisz i wszystko musisz mieć "fabryczne"
    Nie potrafię, bo musiałbym zainwestować tyle czasu na naukę, POC-e (proof of concept), testy, poprawki, kolejne wersje i tak w kółko, że budowałbym to latami. Mówimy oczywiście o stabilnie i sterowalnie działającym urządzeniu, a nie modeliku, który coś robi i teraz to wystarczy go jedynie powiększyć razy 10 i będzie git?

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Wydaje Ci się, ze ja te urządzenia z gównolitu klecę?
    Masz mi za złe, ze dla siebie je robię?
    Wydaje mi się, że tak, robisz coś tam i jakoś to działa. Wiem, że się da, ale wiem też, że nic za darmo nie ma. Praca własna to też praca, choć wiele osób jej nie liczy. Własny czas jest cenny, choćby dlatego, żeby zamieszkać w zbudowanym domu i choćby parę lat się nim nacieszyć.
    I nie, nie mam za złe, bo mnie to nie dotyka. Prostuję tylko publicznie wygłaszane fałszywe opinie.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Poza tym...
    Urządzenia (kogenerator w tym przypadku) to drobny, nieistotny fragment pomysłu na dom.
    Na MÓJ dom.
    Źródło ciepła jest nieistotne? W domu off-grid? hmm...

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    O wentylacji co i po co - czytałeś?
    O obrzędzie gromnicznym - też czytałeś.
    Uważasz, ze to gównowiedza i bredzę bezproduktywnie...
    Ciekawe...
    Daj link do SWOJEJ wypowiedzi na temat - czemu wilgotność jest za mała.
    (Po przeczytaniu MOICH wypowiedzi).
    Krótko tu jesteś i forum njie znasz.
    Od lat tłumaczę niekumatym dlaczego tak jest i co z tym zrobić.
    Przyznaję, ze już mnie nudzi powtarzanie prostych prawd po raz tysiącstopięćdiesiątsiesiątósmy.
    To po co je powtarzasz? Widocznie prawda o lepkości powietrza nie jest potrzebna do zainstalowania wentylacji mechanicznej.

    A wilgotność jest za mała, bo za dużo (za szybko) się jej usuwa z domu, miejsca jej produkcji. Jednocześnie zbyt małą zawartość wilgoci ma powietrze świeże, wprowadzanie do budynku. Prosta odpowiedź, zero wzmianek o CO2, bo to kompletnie nie ma nic do rzeczy, podobne jak lepkość powietrza. Nie mówię, że masz gównowiedzę - raczej zdarza Ci się dawać gównoodpowiedź
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Nie potrafię, bo musiałbym zainwestować tyle czasu na naukę, POC-e (proof of concept), testy, poprawki, kolejne wersje i tak w kółko, że budowałbym to latami. Mówimy oczywiście o stabilnie i sterowalnie działającym urządzeniu, a nie modeliku, który coś robi i teraz to wystarczy go jedynie powiększyć razy 10 i będzie git?"

    No, a ja latami inwestowałem swój czas w wiedzę i takie doświadczenia.
    W testy, poprawki, znowu testy...
    Teraz mam to co mam i co mnie cieszy!

    Nie da się prostą odpowiedzią zamknąć tematu laikowi.
    Nie zrozumie jej.
    Problem tak stary jak to forum.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "A wilgotność jest za mała, bo za dużo (za szybko) się jej usuwa z domu, miejsca jej produkcji. Jednocześnie zbyt małą zawartość wilgoci ma powietrze świeże, wprowadzanie do budynku. Prosta odpowiedź, zero wzmianek o CO2, bo to kompletnie nie ma nic do rzeczy, podobne jak lepkość powietrza. Nie mówię, że masz gównowiedzę - raczej zdarza Ci się dawać gównoodpowiedź "

    W zasadzie - tak.
    Trzeba by jeszcze skarżącemu się na za małą wilgotność napisać, że bieda-domek kryty watą postawił a wentylacja mechaniczna jest mu potrzebna jak rybie ręcznik bo ma budę nieszczelną i nawet wyłaczenie tej wentytlacji mu nie pomaga.
    A na pytanie - co robić - rada jest jedna:
    Spychacz wezwać i postawić ten dom raz jeszcze, ale DOBRZE!
    Nie sądziesz, ze taka rada jest cenna i do zrealizowania?
    Od razu uszczęśliwi pacjenta...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #317
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To są moje plany.
    Nie budowałem domów tylko instalacje w nich.
    Od glinobitych przez bal do murowanych.
    Czego nie zrozumiałeś?

    Adam M.
    Wszystko piszesz zrozumiale tylko zakłamujesz rzeczywistość . Wytłuściłem czego nie zrobiłeś ,a co być może ulepiłeś. To poco zaprzątasz ludziom głowę bzdurami o domu za 50 000 zł. Pytam po jakiego juhasa? Idź na te fora z milionami wyświetleń nie lajków, a wyświetleń i tam otumaniaj jak chcesz to zrobić tutaj na FM. Pierdzielisz Adaś głupoty i ugrzązłeś w nich na amen.Jakiej akcyzy? Niczego nie postuluje tylko widzę jaki faul popełniasz , a rządzą pisiory. Żyjesz w Polsce i musisz z wynalazkami się określić choćby dla bezpieczeństwa innych. Kto uwierzy w te Twoje wynalazki jak zaczną bez jakiegoś certyfikatu szkodzić środowisku naturalnemu .Uwierzą ,że masz wrodzoną wiedzę ? Kuźwa Ajnsztajn z pustyni napisał przez 15 lat złote myśli i wszyscy zrobią tak jak chcesz. Narzucić to wiesz co możesz. Usłużny inaczej podpierdzieli Cie do organu zajmującego się środowiskiem ,że mu coś nie pasuje w tej twojej instalacji ,że jakaś samoróbka itd. No to może pokaż jakieś papiery potwierdzające ,że te prowizorki widział zespół specjalistów.

    Przyznaję, ze już mnie nudzi powtarzanie prostych prawd po raz tysiącstopięćdiesiątsiesiątósmy.
    Może zdefiniować granice Twojej prostej prawdy?
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 23-01-2020 o 12:01 Powód: granica

  18. #318
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Adam chcesz powiedziec ze jako twój sąsiad miałbym za płotem zbiornik (twojej konstrukcji) i instalcję (rownież twojej kontrukcji) pełne wodoru? oczywiscie wodór sam wytwarzasz i resztki z wytwarzania wylewasz za swoją lepiankę?
    Super miec takiego sąsiada co wodró z tlenem łaczy za płotem

  19. #319
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Trzeba by jeszcze skarżącemu się na za małą wilgotność napisać, że bieda-domek kryty watą postawił a wentylacja mechaniczna jest mu potrzebna jak rybie ręcznik bo ma budę nieszczelną i nawet wyłaczenie tej wentytlacji mu nie pomaga.
    A na pytanie - co robić - rada jest jedna:
    Spychacz wezwać i postawić ten dom raz jeszcze, ale DOBRZE!
    Nie sądziesz, ze taka rada jest cenna i do zrealizowania?
    Od razu uszczęśliwi pacjenta...

    Adam M.
    Jest jeszcze druga rada: dać nawilżacz w pokoju, z buldożerem zawsze się zdąży. O tym właśnie mówię: umykają Ci najprostsze rozwiązania. Prości ludzie wstawiają do swoich prostych domów kozę na drewno, bo to JEST najprostsze źródło ciepła. Co ciekawe, można je wykonać samemu w dwa dni i zasilać najtańszym źródłem energii, czyli drewnem. Znam niezbyt zamożne rodziny, które tak funkcjonują od lat i nawet niespecjalnie narzekają. I mieszkają! Ale oczywiście zawsze można dać kogenerator, silnik DOHC, prądnicę, elektrolizery produkujące wodór, węże, rurki, zawory i zastanawiać się, czy aby będzie do czego wracać po powrocie z pracy czy zastaniemy dół w ziemi

    No OK, skoro przetestowałeś, nic tylko budować!
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #320
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jest jeszcze druga rada: dać nawilżacz w pokoju, z buldożerem zawsze się zdąży. O tym właśnie mówię: umykają Ci najprostsze rozwiązania. Prości ludzie wstawiają do swoich prostych domów kozę na drewno, bo to JEST najprostsze źródło ciepła. Co ciekawe, można je wykonać samemu w dwa dni i zasilać najtańszym źródłem energii, czyli drewnem. Znam niezbyt zamożne rodziny, które tak funkcjonują od lat i nawet niespecjalnie narzekają. I mieszkają! Ale oczywiście zawsze można dać kogenerator, silnik DOHC, prądnicę, elektrolizery produkujące wodór, węże, rurki, zawory i zastanawiać się, czy aby będzie do czego wracać po powrocie z pracy czy zastaniemy dół w ziemi

    No OK, skoro przetestowałeś, nic tylko budować!
    Takie zabawki są tylko dla kumatych.
    Dla plebsu, jak piszesz, koza jest dobra.
    O poziomie Twjej ignorancji świadczy fakt, że wyobrażasz sobie, że będę magazynował wodór.
    (Oczywiście, można, ale to nie łatwe i drogie jest).

    Podziwiam radę z nawilżaczem!
    Dobrze by też było wsadzić łapę po łokieć w tę watę w domu z nawolżaczem...
    Tak dla kontroli...

    Mina kontrolującego - bezcenna!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 16 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony