dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie Klej/zaprawa zimowa do bloczków z betonu komórkowego

    Panowie, Panie i czujący inaczej,
    Zdecydowałem, że ruszę do SSZ jeszcze tej zimy.
    Pogoda za dnia w miarę korzystna
    Za dnia kilka stopni C na +

    Rozważam i polecono mi:

    ZAPRAWA mur.biała zimowa M10 MURLEP BZ 122-KREISEL Cechy: Wysoka wytrzymałość: na ściskanie ≥ 10 N/mm2
    https://www.kreisel.pl/PRODUKTY/ZAPR...wych-klasy-M10
    ok. 25zł za 25kg

    ZAPRAWA mur.cienka zimowa M5 MURLEP Z 123-KREISEL Cechy: Przyspieszone wiązanie
    Wytrzymałość na ściskanie ≥ 5 N/mm2
    ok. 18zł za 25kg
    https://www.kreisel.pl/PRODUKTY/ZAPR...owych-klasy-M5

    Różnica jest w wytrzymałość na ściskanie. Czy przy lekkiej parterówce (wiązary - bez poddasza użytkowego), jest sens brać droższy? Ewentualnie czy polecicie mi ekonomiczny i rozsądny wybór w zakresie kleju/zaprawy zimowej? Takiej od 0 stopni. Najlepiej coś dostępnego w siecówkach pokroju Leroy, Obi, Castorama, Mrówka lub na Allegro.
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 05-01-2020 o 19:22
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  2. #2

    Domyślnie

    Ogólnie do BK zaprawa m5 wystarczy. spoiny w murze powinny mieć nieco niższą wytrzymałość na ściskanie niż materiał z którego murujesz aby w razie dużego nacisku spoina pękła a nie bloczek.

  3. #3

    Domyślnie

    Kup sobie zwykly klej i dodawaj do niego zimoklej. Wiele tzw zapraw zimowych ma napisane ze murowac nalezy przy temperaturach nie nizszych od 0 a dopiero po kilku godzinach moze przymrozic. Przy zastosowaniu zimokleju mozesz murowac w ujemnych temperaturach.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Kup sobie zwykly klej i dodawaj do niego zimoklej. Wiele tzw zapraw zimowych ma napisane ze murowac nalezy przy temperaturach nie nizszych od 0 a dopiero po kilku godzinach moze przymrozic. Przy zastosowaniu zimokleju mozesz murowac w ujemnych temperaturach.
    Polecasz jakiś konkretny?

    Ja myślałem o tym, żeby do tego Kreisela Murlep Z 123 dokupić plastyfikator i w razie czego mieszać. Różnica między "zwykłym" Kreisel Murlep 125 a tym od 0 stopni to jest niecałe 2zł na worku. Ja potrzebuję 25 szt., więc 100zł różnicy. Dopuszczalny spadek temperatury do -10 C nie wcześniej niż po 8 godzinach od nałożenia. Oczywiście, ja jestem otwarty na sugestie, bo Wy macie doświadczenie, a ja jedynie literaturę etykiet

    Czy np. taki zimo klej z Simeplastu nada się do Kreisela (Klinkier cementowy portlandzki)?
    http://simeplast.pl/?product=zimo-klej

    Czy po prostu brać najtańszą zaprawę murarską do betonu komórkowego i różnicy nie będzie w wiązaniu i wykonaniu po zmieszaniu z zimo klejem?
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 06-01-2020 o 13:06
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  5. #5

    Domyślnie

    Jezeli jest taka mala roznica to kup tego kreisla i awaryjnie banke tego zimokleju. 5 l kosztuje ok 35 zl. Zime mamy jaka mamy w ciagu dnia dodatnie temperatury a w nocy jakies lekko na minusie a wiec teoretycznie odpowiednio do tej zaprawy zimowej. Jakby zapowiadaly sie jednak dluzsze i mrozniejsze okresy to kupisz ten zimoklej ktory pokazales i bedzie mozna robic. Problemem w takich specyfikach jest tylko to ze trzeba je w miare precyzyjnie dozowac co niezawsze w warunkach budowy jest takie oczywiste. Przy murowaniu w zimie wazne jest tez zeby pustaki nie byly oblodzone co niestety przy takiej zimie jaka mamy jest prawdopodobne w dzien powyzej 0 pada deszcz lub deszcz ze sniegiem w nocy to wszystko zamarza na bloczkach. Trzeba przykryc palety z bloczkami jak i wykonany mur.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Ja stosuję u siebie klej atlas silmur m5, na wiaderko 10l wody daję 120ml plastyfikatora do -10 (koszt 5l ok 30zł) Z takiego wiaderka wody z dodatkiem troszkę idzie pokleić bk. W dzień 0-5stopni, w nocy do -3 bywało i trzyma się wszystko. Docinka otworów okiennych itp bez problemu, pod płatwie również. Rzucałem z 1 piętra sklejone bloczki i rzadko pękały na spoinie, większość przypadków rozpadał się bloczek. Oczywiście bloczki suche przed klejeniem, nie zmrożone, bez pyłu (zmiotka podstawa) a klej taki plastyczny, nie za gęsty bo odparzy się i trzymać nie będzie
    Ostatnio edytowane przez bcgarage ; 06-01-2020 o 20:59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony