dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie Kotłownia - ciąg wsteczny przez rekuperację

    Cześć,

    Mam spory problem z wentylacją kotłowni i nie wiem czym jest spowodowany i jak sobie z nim poradzić. Liczę na Waszą pomoc.

    Kotłownia znajduje się w piwnicy za szczelnymi drzwiami i jest jedynym pomieszczeniem wentylowanym grawitacyjnie. W innych pomieszczeniach działa WM.
    Jako "zetka" służy mi rura fi 16, wypuszczona w kotłowni 50 cm nad podłogą.
    Jako wyciąg poprowadzoną mam rurę fi 10 w suficie. Sufit znajduje się na wysokości 2.25.

    Problem mam taki, że powietrze nawiewa mi i przez "zetkę" i tą rurą wyciągową.
    Komin dymny jest zatkany (nie mam pieca tylko pompę).

    Trzy fakty są warte odnotowania:
    - Jak zatkam "zetkę", to znacznie mocniej dmucha mi powietrze do kotłowni tą rurą wyciągową
    - Jak zatkam zetkę i uchylę okno (mniej więcej 2 metry nad podłogą), to nagle przestaje mi dmuchać tą rurą wyciągową. Ba, nagle zaczyna spełniać swoje zadanie i wyciągać powietrze.
    - Przy odetkanej "zetce" po otwarciu okna, z "zetki" ciącg jest znacznie słabszy i rura wyciągowa również wyciąga

    Mam nadzieję, że w miarę logicznie to opisałem.

    Czy jestem skazany na otwarte okno czy ktoś ma pomysł czemu "zetka" nie spełnia do końca swojego zadania?

    Pozdrawiam,

    Wojciech
    Ostatnio edytowane przez wrozansk ; 13-01-2020 o 15:37
    Dom w Rododendronach 6 PT
    Powierzchnia grzanych podłóg 256m2, w tym piwnica 64m2. Ogrzewana kubatura 616m3. OZC 7,8 kW. Ogrzewanie: Pompa ciepłą G-W. 100% podłogówki, WM z odzyskiem ciepła i wilgoci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony