dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie Stelaż do montażu w gruncie

    Cześć,
    Poszukuję albo gotowego stelażu albo schematu (do własnego złożenia):
    - 18 paneli w układzie 9x2
    - panele ułożone poziomo (czyli 9x1.7m długość i 2x1m skos)
    - kotwienie "domowej roboty" (czyli żadne kafary, etc - mogę albo wylać stopy, albo wkręcać w ziemię)
    - dolna krawędź panelu tak 50-70cm nad ziemią

    Fajnie by cena też nie była zabójcza

    Wczoraj popatrzyłem na allegro i olx - wysłałem zapytania do paru firm ze stelażami i .... albo nie mają stelaży "na poziom", albo mają stelaże na 20, etc paneli (a mi zależy na 1
    Ostatnio edytowane przez qosek ; 28-12-2019 o 12:45

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Zrób sobie sam, albo szukaj dalej. Nie sądzę, by nie znalazł się jakiś sprzedawca, który by nie zrobi zgodnie z potrzebami klienta.

    Z drugiej strony jeśli masz ofertę atrakcyjną z "gotowcem" to może warto...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Właśnie dlatego założyłem ten wątek:
    - może znajdzie się ktoś kto sprzedaje/produkuje takie stelaże i będzie miał atrakcyjną ofertę (wiadomo będzie to droższe, ale będzie mniej odpadów, ja spędzę mniej czasu nad tym -> wszystko zależy od ceny )
    - a jak nie to może ktoś podpowie jak to wyprodukować samemu przekroje, ilość podpór, etc.

  4. #4

    Domyślnie

    Zobacz to, ja wykonuję wg tego co na filmiku, akurat mam trochę podobnych profili z odzysku, coś dokupię i będzie lux. Grunt żeby zabezpieczyć dobrą farbą tp ftalową. Takową zabezpieczyłem słupki ogrodzeniowe 3 lata te,u i do dziś nie ma śladu rdzy.

    https://www.youtube.com/watch?v=dx0Aw2p4bNQ&t=577s
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Zobacz to, ja wykonuję wg tego co na filmiku, akurat mam trochę podobnych profili z odzysku, coś dokupię i będzie lux. Grunt żeby zabezpieczyć dobrą farbą tp ftalową. Takową zabezpieczyłem słupki ogrodzeniowe 3 lata te,u i do dziś nie ma śladu rdzy.

    https://www.youtube.com/watch?v=dx0Aw2p4bNQ&t=577s
    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Zobacz to, ja wykonuję wg tego co na filmiku, akurat mam trochę podobnych profili z odzysku, coś dokupię i będzie lux. Grunt żeby zabezpieczyć dobrą farbą tp ftalową. Takową zabezpieczyłem słupki ogrodzeniowe 3 lata te,u i do dziś nie ma śladu rdzy.

    https://www.youtube.com/watch?v=dx0Aw2p4bNQ&t=577s
    Dzięki
    To tak w ramach podsumowania:
    - nogi (profil zamknięty) 80x80x3-4
    - "poziome" elementy (ceownik) 80x40x3
    - "pionowe" elementy (ceownik) 60x30-40x3
    - nogi co jakieś 2.5-3m
    - 2 "pionowe" elementy kratownicy na panel (ułożony poziomo - czyli 1.7m)
    - w sumie tylko 2 "poziome" elementy kratownicy

    Ja chyba nie będę bawił się we wbijanie z grunt - wyleję szklanki i za pomocą "stóp" ładnie zamontuję
    Poważnie się zastanawiam, czy jednak nie zrobić tego z aluminium (ceowniki - wtedy ścianki pewnie trzeba dać trochę grubsze) i ocynku (nogi) ... drożej, ale ma to być na lata ...

    Jedyne czego na razie nie widzę to jak przymocować kratownicę do nóg (połączenie będzie kątowe)

    Ktoś ma jakieś uwagi do przekrojów ? (facet z filmu widać, że robił to na czuja)
    Ostatnio edytowane przez qosek ; 28-12-2019 o 18:50

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Zauważ że na dachu panele "leżą" czyli efekt podwiewania nawet podczas silnego wiatru nie jest wielki. Ty ustawiasz panele skosem do podłoża, więc fundamentowanie powinno byc solidne, aby przy silnym wietrze panele niczym żagielki nie odfrunęły dewastując nieco otocznie.

    https://www.youtube.com/watch?v=WDqX5vfXSLE

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Zauważ że na dachu panele "leżą" czyli efekt podwiewania nawet podczas silnego wiatru nie jest wielki. Ty ustawiasz panele skosem do podłoża, więc fundamentowanie powinno byc solidne, aby przy silnym wietrze panele niczym żagielki nie odfrunęły dewastując nieco otocznie.

    https://www.youtube.com/watch?v=WDqX5vfXSLE
    Dzięki
    Planuję wylać szklanki (beton tak na glębokość 2m), puścić w nie po 4ry pręty i do nich dokręcić stopy.
    Myślisz że może nie wystarczyć ? (niecałe 16m długości w sumie 12 nóg ... )

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    prawie - bo tutaj dół panelu jest na poziomie gruntu a ja bym chciał mieć je podniesione tak z 50cm
    ale dzięki za linka - poszukam/popytam, czy KENO nie robi też podniesionych stelaży

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony