dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wodzirej

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    23

    Domyślnie Jak poprawnie zaciąć krokwie

    Witam , lada dzień ekipa budująca mi dom będzie montować krokwie na murłacie ( dach dwuspadowy 28 stopni) w związku z tym że nie jestem z nich w 100% zadowolony bo już raz pewne rzeczy chcieli ukryć przy murowaniu ścian , chciałem zapytać na co muszę zwrócić uwagę kiedy będą zacinać krokwie , w jaki sposób powinni zrobić to prawidłowo od czego powinni zacząć robotę ,
    dodam że murłata jest już założona śruby mocujące do wieńca co 1,5m
    Chciałem poprosić o kilka praktycznych rad na co patrzeć kiedy będą robić bo jak towar zniszczą albo spierdzielą dach to będę w d...
    z góry dzięki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie masz w projekcie przy więźbie wpisu typu "Uwaga: Połączenia wykonać bez wrębów"?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wodzirej

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    23

    Domyślnie

    Nie Nie mam nic takiego

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Jak można powierzyć budowe domu ekipie po której się spodziewasz że "spierdzielą dach" albo chcą cos ukryć?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wodzirej Zobacz post
    Nie Nie mam nic takiego
    To poproś ich o zamki kurpiowskie i patrz w oczy, czy jest w nich zrozumienie i protest, czy odmęt niezrozumienia. Do tego zapytaj jakie łączniki do wzmocnienia proponują i czy to będzie coś lepszego, niż kątowniki.

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli wygląda to tak, że nie masz o tym zielonego pojęcia ale chcesz kontrolować zawodowców na podstawie informacji z forum internetowego? To trochę śmieszne w sumie. Ogólnie wygląda to tak, że kierownik budowy powinien odebrać więźbę i sprawdzić jej prawidłowość. A jak przed stawieniem więźby by powiedział ekipie czego oczekuje to już w ogóle super.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wodzirej

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    23

    Domyślnie

    Szanowni koledzy , bardzo bym prosił o praktyczne rady , sytuacja na rynku jest jaka jest sezon jest w pełni oczywiście mógłbym ich wywalić i zostać z rozpoczętą budową i czy wtedy na szybko znajdę lepszych ?? nigdy nie ma 100% sposobów na sprawdzenie wykonawców każdy może coś zatajać a że jestem człowiek dociekliwy ale nie zaznajomiony z ciesielką postanowiłem założyć ten temat aby przyswoić choć trochę podstawowej wiedzy na tym danym etapie . Więc nie rozwijamy tematu dlaczego robi taka a nie inna ekpia bo to już się stało , tylko prosiłbym o pomoc w konkretnym temacie .

  8. #8

    Domyślnie

    moze wystarczy ze zrobia zgodnie ze sztuka?

  9. #9

    Domyślnie

    Najpierw sam zrób zamek na odpadzie murłaty, potem zatnij krokiew i wtedy wymagaj.
    Sa rózne sposoby robienia dachów i mimo różnic sa dobre.
    Na co ma zwracać uwagę laik, na dopasowanie połaczenia..ale znowu jak nie wiesz jak działają siły na dachu to i nie wiesz gdzie powinny byc dopasowania.
    Ja bym wywalił każdą ekipę która łaczy dach bez gniazd i zaciosów w krokwiach.
    Jak bym gołym okiem widział różnicę w połaci 1 cm (a lata praktyki robią swoje i moge ocenić do 3-4 mm (sprawdzane)
    Jak stanę pod krokwią i podniosę ją na barku z gniazda
    Jak po ostatecznym zamocowaniu da się wykręcić krokiew z gniazda
    No i tutaj takie moje widzimisie...ale jak widzę łaczniki ciesielskie w postaci katowników to dziękuję za współprace.

    Po to sa kierownicy, inspektoerzy czy znajomi fachowcy aby tego pilnować, jako laik to możesz tylko wkurzyć nie mając żadnych podstaw

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie np. krokwie są zrobione bez zaciosów na płatwiach i teraz czy można wykonać tzw siodełka albo kliny żeby to jakoś solidnie siedziało na płatwi ???
    Niestety nie otrzymałem od nikogo konkretnej odpowiedzi czy takie zaciosy muszą być i kropka bo inaczej zagraża to konstrukcji dachu. Mam drugiego kierownika i też nie powiedział nic konkretnego czy to trzeba coś z tym zrobić czy nie.
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 04-01-2020 o 15:30

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Raz wykonywałem więźbę gdzie w projekcie było zakazane podcinanie krokwi i były zaprojektowane kliny z łat tzn takie na 25cm i docięte pod kątem dachu i tworzyło to ale zacios. Ogólnie gdyby tego nie było to jest to problem aby ustawić płatew w pionie... Zawsze gdy widzę więźbę bez płatwi sam od siebie domawiam automatycznie wiem że w tym miejscu wyprostuje to mi połać bo krokwie nie są idealnie proste..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony