dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 35
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 693
  1. #381
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Ale prąd nie jest zeroemisyjny
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ale prąd nie jest zeroemisyjny
    Ale chałupa zeroemisyjjna jest.
    30% prądu zużytego na mojej posesji też jest zeroemisyjne...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #383
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Ile rocznie zużywasz prądu - własnej produkcji i z sieci?
    ~5 MWh ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ile rocznie zużywasz prądu - własnej produkcji i z sieci?
    ~5 MWh ?
    Jeszcze parę lat temu zużywaliśmy 15MWh plus 6-7 butli z gazem i paliwo do kosiarki...
    Ostatni rok to 10MWh bez gazu i paliwa bo od dwóch lat jest indukcja a kosiarka elektryczna...

    A i zapomniałbym...
    Drugi sezon jest też grill elektryczny tak więc jeszcze o kilka worków węgla drzewnego mniej...
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 22-01-2020 o 13:45
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #385
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    To dużo mniej niż u mnie przeliczając gaz ziemny na kWh.
    Ok. 3800 kWh prądu do celów bytowych + gaz ziemny na ogrzewanie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #386

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ja mam dom zeroemisyjny bo wszystko w nim jest na prąd...
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ale prąd nie jest zeroemisyjny
    No dołożyłem badyle.

    Mój dom jest zeroemisyjny. Drewienko i pellet.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  7. #387

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To dużo mniej niż u mnie przeliczając gaz ziemny na kWh.
    Ok. 3800 kWh prądu do celów bytowych + gaz ziemny na ogrzewanie.
    Już Ci kiedyś pisałem, że strasznie syfisz. Masakra. Jak uwzględnisz jeszcze ten azot w gazie to już tragedia.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #388
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Azot jest składnikiem powietrza, ~78,084% objętościowo.
    Też moja wina?

    PS to co pisałeś i ciągle piszesz bo nić mądrzejszego nie chcesz napisać:
    Już Ci kiedyś pisałem, że strasznie syfisz.
    to zwykła mantra i nie ma potwierdzenia w rzeczywistości.
    Ani syfię ani strasznie.

    Od tej mantry lepiej nie będzie.
    Przestań syfić spalając drewno lub pellet.
    Spalanie gazu ziemnego jest bardziej czyste niż spalanie drewna.

    A temat to "Potrzebujemy więcej CO2".

    PS Jedz popcorn - może jest ekologiczny i organiczny.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 22-01-2020 o 15:00 Powód: uzupełnienie
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Azot jest składnikiem powietrza, ~78,084% objętościowo.
    Też moja wina?
    To było po to żeby Ci pokazać, że nie wiesz co masz w gaz rurze. Była sugestia o co chodzi. Tak jak z LNG.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    PS to co pisałeś i ciągle piszesz bo nić mądrzejszego nie chcesz napisać:

    to zwykła mantra i nie ma potwierdzenia w rzeczywistości.
    Ani syfię ani strasznie.

    Od tej mantry lepiej nie będzie.
    Przestań syfić spalając drewno lub pellet.
    Spalanie gazu ziemnego jest bardziej czyste niż spalanie drewna.

    A temat to "Potrzebujemy więcej CO2".

    PS Jedz popcorn - może jest ekologiczny i organiczny.
    To dlatego spalasz tyle kopalnych, bo uważasz, że potrzebujemy więcej CO2?
    No a ta Twoja reklamówka to co ma do CO2?

    PS. Nie nie jest. Nie posiadam takiego. Nie ma dostępu produktów z dziewiczych lasów Amazonii. Zresztą i tak bym ich nie kupował.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #390
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Nie spalam kopalnych (to jest nazwa umowna) , spalam gaz ziemny.
    Ty spalasz węgiel (taż umowna nazwa "kopalne") i co gorsza drewno z drzew. A te drzewa są potrzebne do życia a nie do spalania.
    Po co spalasz drzewa które pochłaniają CO2 i są bardzo pożyteczne?

    Spalając drewno / pellet emitujesz "syf" (wg twojej nomenklatury).

    Te twoje sugestie są bez sensu. Tak jak to było z zapaleniem spojówek, AZS i innymi bzdurami które na FM wypisujesz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #391

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie spalam kopalnych (to jest nazwa umowna) , spalam gaz ziemny.
    Ty spalasz węgiel (taż umowna nazwa "kopalne") i co gorsza drewno z drzew. A te drzewa są potrzebne do życia a nie do spalania.
    Po co spalasz drzewa które pochłaniają CO2 i są bardzo pożyteczne?

    Spalając drewno / pellet emitujesz "syf" (wg twojej nomenklatury).

    Te twoje sugestie są bez sensu. Tak jak to było z zapaleniem spojówek, AZS i innymi bzdurami które na FM wypisujesz.

    Gaz ziemny zwany również błękitnym paliwem – rodzaj paliwa kopalnego pochodzenia organicznego...
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #392
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie COP24: Błękitne paliwo pozwoli zadbać o błękitne niebo

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Gaz ziemny zwany również błękitnym paliwem – rodzaj paliwa kopalnego pochodzenia organicznego...
    Piszesz błękitne paliwo to masz. Poczytaj i może coś z tego przyswoisz.

    COP24: Błękitne paliwo pozwoli zadbać o błękitne niebo
    Większe wykorzystanie gazu ziemnego do ogrzewania domów, rozwój transportu opartego m.in. na sprężonym gazie ziemnym i energetyczne wykorzystanie metanu, które pozwoli ograniczyć jego emisję do atmosfery — to tylko niektóre działania PGNiG na rzecz czystego powietrza i ochrony klimatu.

    — Na całym świecie obserwujemy rosnący udział gazu w miksie paliwowym. Dostrzegamy podobny efekt na rynku, jaki obserwowaliśmy 10 lat temu w przypadku ropy. W każdym z prognozowanych scenariuszy rośnie udział gazu ziemnego w energetyce — głównie dlatego, że w wielu krajach jest on surowcem wypierającym węgiel. Uważamy, że bliska przyszłość może być złotym wiekiem gazu — mówił Fatih Birol, dyrektor wykonawczy Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA).

    Praprzyczyną tego trendu jest dbałość o środowisko i starania, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Piotr Woźniak, prezes PGNiG, podkreślił, że spośród paliw kopalnych gaz ziemny należy do najmniej emisyjnych źródeł energii; niezależnie od tego, czy traktowany jest jako paliwo przejściowe czy docelowe — jest paliwem przyszłości, na które popyt rośnie. Zarówno na świecie, jak i w Polsce.

    https://www.pb.pl/cop24-blekitne-pal...e-niebo-948139
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #393
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Wypadało by to zakończyć panowie , to do niczego nie prowadzi.

  14. #394
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rdq

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witajcie
    Przeraża mnie poziom ignorancji co niektórych Kolegów w temacie emisji CO2. Przytaczanie teorii spiskowych rodem spod budki z piwem i linkowanie jakichś podejrzanych i mało wiarygodnych stron z otchłani internetu. Cały świat naukowy jest zgodny, nie ma już wątpliwości że człowiek przyczynia się do gwałtownego wzrostu CO2! Zbyt szybkie uwalnianie dwutlenku węgla i co za tym idzie podniesienie temperatur nie pozwala, na przystosowanie się gatunków do zmian, które dawniej trwały tysiąclecia! Zmiany rozregulowały klimat dlatego teraz mamy tak mało opadów czy tego nie widać? Rzeki i studnie wysychają, plony coraz niższe, co jeszcze musi się wydarzyć żebyście to zrozumieli? Każdy z nas kto ma dzieci powinien to przemyśleć, sami również musimy ograniczać emisję CO2, uświadamiać innych i robić cokolwiek, sadzić drzewa dokonywać właściwych wyborów a nie tylko zrzędzić że niewiele od nas zależy.
    Tak na marginesie- cenię forum i mam nadzieję zagościć tu na dłużej

  15. #395

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Piszesz błękitne paliwo to masz. Poczytaj i może coś z tego przyswoisz.

    [ na sprężonym gazie ziemnym i energetyczne wykorzystanie metanu, które pozwoli ograniczyć jego emisję do atmosfery — to tylko niektóre działania PGNiG na rzecz czystego powietrza i ochrony klimatu.

    Praprzyczyną tego trendu jest dbałość o środowisko i starania, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Piotr Woźniak, prezes PGNiG, podkreślił, że spośród paliw kopalnych gaz ziemny należy do najmniej emisyjnych źródeł energii; niezależnie od tego, czy traktowany jest jako paliwo przejściowe czy docelowe — jest paliwem przyszłości, na które popyt rośnie. Zarówno na świecie, jak i w Polsce.

    https://www.pb.pl/cop24-blekitne-pal...e-niebo-948139
    LOL. CO Ci ma napisać PGNiG. Łykasz wszystko bezkrytycznie, jak bociek żaby.
    Przecież gaz to kopalne, mimo tego, że twierdzisz, że nie.,. EBI już go nie wspiera. Oj kurcze. Nic. Trudno.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #396
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rdq Zobacz post
    Witajcie
    Przeraża mnie poziom ignorancji co niektórych Kolegów w temacie emisji CO2. Przytaczanie teorii spiskowych rodem spod budki z piwem i linkowanie jakichś podejrzanych i mało wiarygodnych stron z otchłani internetu. Cały świat naukowy jest zgodny, nie ma już wątpliwości że człowiek przyczynia się do gwałtownego wzrostu CO2! Zbyt szybkie uwalnianie dwutlenku węgla i co za tym idzie podniesienie temperatur nie pozwala, na przystosowanie się gatunków do zmian, które dawniej trwały tysiąclecia! Zmiany rozregulowały klimat dlatego teraz mamy tak mało opadów czy tego nie widać? Rzeki i studnie wysychają, plony coraz niższe, co jeszcze musi się wydarzyć żebyście to zrozumieli? Każdy z nas kto ma dzieci powinien to przemyśleć, sami również musimy ograniczać emisję CO2, uświadamiać innych i robić cokolwiek, sadzić drzewa dokonywać właściwych wyborów a nie tylko zrzędzić że niewiele od nas zależy.
    Tak na marginesie- cenię forum i mam nadzieję zagościć tu na dłużej
    A ten co...?
    Oczadział...?

    Wiesz...
    Wydaje mi się że robię dość dużo dla poprawienia sytuacji z czystym powietrzem / klimatem ale jakoś mam wielkie przeczucie że to nic nie daje a wręcz tylko pogarsza sytuację...
    Celowo i tak na przekór opisuję skalę przyrostu ludności, osiągnięć kto na naszej planecie abyście co niektórzy zobaczyli skalę problemu...

    Tak wypłakują się co niektórzy na temat naszych elektrowni węglowych a nie zadali sobie nawet trudu zorientować się ile jest w tej chwili czynnych takich elektrowni na świecie i ile jest obecnie w budowie nowych...
    Tak dla drobnego zobrazowania ...
    Jedna duża elektrownia spala średnio ok 100 kilogramów pyłu węglowego na SEKUNDĘ...
    Jeden duży statek transportowy spala tysiąc litrów mazutu na MINUTĘ...
    Spróbujcie sobie rozpalić ognisko na podwórku i palić je w takim tempie...

    Tak dzieje się że wszystkim na tej planecie...
    Aby to powstrzymać trzeba by zatrzymać cały rozwój gospodarczy na naszym globie...
    Kto się podejmie...???
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Oczywiście nie zapominajcie o kolejnych dwustu tysiącach obywateli świata i kolejnych setkach tysięcy nowych samochodów wyprodukowanych w ciągu ostatniej doby na naszej planecie...
    Ktoś coś...?
    Ktoś się podejmie to opanować...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #398
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rdq

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Oczywiście nie zapominajcie o kolejnych dwustu tysiącach obywateli świata i kolejnych setkach tysięcy nowych samochodów wyprodukowanych w ciągu ostatniej doby na naszej planecie...
    Ktoś coś...?
    Ktoś się podejmie to opanować...?
    Fajnie, Ty chociaż rozumiesz skalę problemu, Tobie jestem w stanie przytaknąć że nasze działania odniosą minimalny skutek, potrzeba rewolucji a na to się nie zanosi, ja jakoś nie potrafię nic nie robić. Co z ludźmi, którzy twierdzą że wzrost stężenia CO2 jest dla nas dobry? Ręce opadają, jak mając internet można tkwić w średniowieczu?

  19. #399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rdq Zobacz post
    Witajcie
    Przeraża mnie poziom ignorancji co niektórych Kolegów w temacie emisji CO2. Przytaczanie teorii spiskowych rodem spod budki z piwem i linkowanie jakichś podejrzanych i mało wiarygodnych stron z otchłani internetu. Cały świat naukowy jest zgodny, nie ma już wątpliwości że człowiek przyczynia się do gwałtownego wzrostu CO2! Zbyt szybkie uwalnianie dwutlenku węgla i co za tym idzie podniesienie temperatur nie pozwala, na przystosowanie się gatunków do zmian, które dawniej trwały tysiąclecia! Zmiany rozregulowały klimat dlatego teraz mamy tak mało opadów czy tego nie widać? Rzeki i studnie wysychają, plony coraz niższe, co jeszcze musi się wydarzyć żebyście to zrozumieli? Każdy z nas kto ma dzieci powinien to przemyśleć, sami również musimy ograniczać emisję CO2, uświadamiać innych i robić cokolwiek, sadzić drzewa dokonywać właściwych wyborów a nie tylko zrzędzić że niewiele od nas zależy.
    Tak na marginesie- cenię forum i mam nadzieję zagościć tu na dłużej
    Gadali, że nic w przyrodzie nie ginie...
    A Tobie nagle woda gdzieś zginęła!
    Coś mi się wydaje, że albo bredzisz albo tę wodę ktoś nam kradnie!
    Jeżeli u nas mniej pada to gdzieś indziej musi padać więcej.
    Może znowu na Saharze wyrosną lasy?


    Przeraża mnie Twoje przerazenie poziomem ignorancji.
    Jest takie coś jak ignorant do kwadratu?
    Bo pretendujesz do takiego określenia.
    Faktu, ze głównym gazem cieplarnianym jest para wodna pod uwagę nie bierzesz.
    Spróbuj opodatkować wydzielanie pary wodnej!
    :
    Wymuś jej mniejsze uwalnianie - wtedy uratujesz klimat.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #400
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rdq

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Gadali, że nic w przyrodzie nie ginie...
    A Tobie nagle woda gdzieś zginęła!
    Coś mi się wydaje, że albo bredzisz albo tę wodę ktoś nam kradnie!
    Jeżeli u nas mniej pada to gdzieś indziej musi padać więcej.
    Może znowu na Saharze wyrosną lasy?


    Przeraża mnie Twoje przerazenie poziomem ignorancji.
    Jest takie coś jak ignorant do kwadratu?
    Bo pretendujesz do takiego określenia.
    Faktu, ze głównym gazem cieplarnianym jest para wodna pod uwagę nie bierzesz.
    Spróbuj opodatkować wydzielanie pary wodnej!
    :
    Wymuś jej mniejsze uwalnianie - wtedy uratujesz klimat.

    Adam M.
    Brednie! Jeśli nie wierzysz naukowcom, wyspecjalizowanym klimatologom, którzy bija na alarm to komu wierzysz? Politykom, szamanom? Nawet wielki biznes odchodzi od paliw kopalnych(też mają dzieci)- BlackRock - największa na świecie firma zarządzająca aktywami odchodzi od węgla!
    Przywódcy religijni zauważają problem i wzywają do opamiętania choć do niedawna mówili "czyńcie sobie ziemię poddaną"
    Wystarczy trochę poczytać i dowiedzieć, zgłębić temat a nie tkwić w swoim zacofanym świecie i nabijać szkodliwe posty na forum.

Strona 20 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony