dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 35
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 693
  1. #561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Adamie byś się zdziwił , niedawno chyba miesiąc temu spadł u nich śnieg na wydmach szaleli ,było w tv.
    Wiem.
    Było też tak, ze im pustynia zakwitła!
    Na fijołkowo.
    Pamiętasz?
    Po jakimś deszczu tak było.
    Też im się podobało.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #562
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Czyli co, areał pustyń zmniejsza się? Śniegi, kwitnące łany kwiatów, tego wcześniej nie było, przynajmniej ja nie słyszałem. Ufff, czyli naukowcy łżą, cały czas głosili o coraz większych obszarach pustyń.
    Powinni Murator Forum poczytać, poznaliby jedyną najprawdziwszą prawdę o sytuacji na Ziemi. Niepotrzebnie tymi pomiarami i obserwacjami sobie i innym doopę zawracają.

  3. #563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    https://www.youtube.com/watch?v=FEb49qxRk5A

    Takie tam o ocipienu...

    Adam M.
    Co czyta pan Paweł Szydłowski?
    Faktycznie "takie tam"
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #564
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co czyta pan Paweł Szydłowski?
    Faktycznie "takie tam"
    W każdym razie za ten obrazowy model z wanną i własnoręczne zbadanie utraty objętości wody, co najmniej jakiś nobelek z fizyki mu się należy. Rozpieprzył gość system.
    Panie Boże! Widzisz idiotów i nie grzmisz? Choćby za ten chór zachwyconych matołków w komentarzach.

  5. #565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Znaczy - moje jest najmojsze!?
    O to Ci chodzi?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    W każdym razie za ten obrazowy model z wanną i własnoręczne zbadanie utraty objętości wody, co najmniej jakiś nobelek z fizyki mu się należy. Rozpieprzył gość system.
    Panie Boże! Widzisz idiotów i nie grzmisz? Choćby za ten chór zachwyconych matołków w komentarzach.
    Co się dziwisz Pawłowi Szydłowskiemu i gronu zachwyconych skoro mają ma taki autorytet w postaci Pana Janusza
    https://youtu.be/PcY_VLbNVFc
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #567
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Znaczy - moje jest najmojsze!?
    O to Ci chodzi?


    Adam M.
    Nie ! Chodzi tylko o to , że tak łatwo jest manipulować ciemnymi masami, mówiąc im jedynie część prawdy. Chociaż mam wątpliwości czy zastanowiliby się nawet wówczas, gdyby znali blef z kostką lodu.
    To jest jak przygotowanie perfidnego doświadczenia, mającego coś wyjaśnić i udowodnić ciemniakom, że nic się nie zmieni, zatajając przy tym prawdziwe warunki początkowe.
    Albo iluzja, albo nauka. Co ma być najmojsze?

  8. #568
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Przyjrzyj się w pierwszej kolejności sobie i przeanalizuj swoją wiedzę. Skąd pochodzi.
    Czy czasem nie należysz do tych ciemnych mas dających się manipulować półprawdami.
    Ciemne masy, po tym, jak zobaczą w TV zasypaną śniegiem kanadyjską prowincję, biegną do kompa napisać "I gdzie to ocieplenie, gdzie ?"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Ciemne masy nie potrafią zrozumieć dlaczego kostka lodu zanurzona w wodzie nie podniesie poziomu wody po roztopieniu tej kostki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Że tak się wtrącę...
    Co,y ktoś policzył ile energii potrzeba na roztopienie całego lodu na naszej planecie...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #572
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ciemne masy nie potrafią zrozumieć dlaczego kostka lodu zanurzona w wodzie nie podniesie poziomu wody po roztopieniu tej kostki.
    Tak jest! I w związku z tym twierdzą autorytatywnie za swoim szamanem, że poziom wód w żaden sposób na Ziemi nie może się podnieść. Jest cacy!
    Ale , że mimo to jednak się podniesie, to przecież tylko półprawda i manipulacja Żydów jak mawiają tzw.fizycy uniwersyteccy .

  13. #573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Z Wiki...
    O słoneczku...

    Z 89 petawatów docierających do powierzchni, około 0,1% jest wykorzystywane przez rośliny w procesie fotosyntezy[11]. Zmagazynowana w ten sposób energia jest źródłem zarówno żywności, jak i paliw kopalnych. Całkowita moc wykorzystywana przez ludzi stanowi około 18 terawatów, czyli około 0,02% mocy promieniowania słonecznego. Szacuje się, że wszystkie istniejące na Ziemi złoża węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego zawierają łącznie około 430 ZJ energii, co odpowiada energii jaka dociera ze Słońca do Ziemi w ciągu 56 dni[6].

    Ja nie obstawiam że my mamy jakikolwiek wpływ na to co dzieje się na naszej planecie...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    No, jednak mamy!
    Zaśmiecamy.... plastikiem i podobnymi...
    Co do reszty - pełna zgoda!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #575
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Z Wiki...
    O słoneczku...

    Z 89 petawatów docierających do powierzchni, około 0,1% jest wykorzystywane przez rośliny w procesie fotosyntezy[11]. Zmagazynowana w ten sposób energia jest źródłem zarówno żywności, jak i paliw kopalnych. Całkowita moc wykorzystywana przez ludzi stanowi około 18 terawatów, czyli około 0,02% mocy promieniowania słonecznego. Szacuje się, że wszystkie istniejące na Ziemi złoża węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego zawierają łącznie około 430 ZJ energii, co odpowiada energii jaka dociera ze Słońca do Ziemi w ciągu 56 dni[6].

    Ja nie obstawiam że my mamy jakikolwiek wpływ na to co dzieje się na naszej planecie...
    Po co kopać kopalne i ścinać drzewa i je spalać drzewa jeżeli mam to "prawie" za darmo? Tylko nam się nie chce.

    PS Kopalne nie są jednak złe bo pochodzą od Słońca
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #576
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Z Wiki...
    O słoneczku...

    Z 89 petawatów docierających do powierzchni, około 0,1% jest wykorzystywane przez rośliny w procesie fotosyntezy[11]. Zmagazynowana w ten sposób energia jest źródłem zarówno żywności, jak i paliw kopalnych. Całkowita moc wykorzystywana przez ludzi stanowi około 18 terawatów, czyli około 0,02% mocy promieniowania słonecznego. Szacuje się, że wszystkie istniejące na Ziemi złoża węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego zawierają łącznie około 430 ZJ energii, co odpowiada energii jaka dociera ze Słońca do Ziemi w ciągu 56 dni[6].

    Ja nie obstawiam że my mamy jakikolwiek wpływ na to co dzieje się na naszej planecie...
    Pięknie! Problem w tym , że w ciągu dnia mamy na Ziemi zarówno naturalną absorpcję jak i naturalną emisję energii słonecznej, która do nas dociera.
    Ograniczając systematycznie jej wypromieniowanie poprzez efekt szklarniowy (na to idzie też to co wyprodukujemy) gromadzimy tę dostarczaną energię w atmosferze, gdzie w "normalnej" dla życia człowieka równowadze zostałby ona oddana. A tymczasem pozostaje ona w pewnym nadmiarze.
    Nasza energia całkowita, wytwarzana przez człowieka z paliw niewiele ma tu do rzeczy w porównaniu z energią Słońca i ogólnym bilansie całkowitej energii układu Ziemia-kosmos. Człowiek przecież ziemi nie podgrzewa a jeśli nawet to i tak jest to pikuś i nie roztopi tym lodowców.
    Wystarczy jej ( energii) natomiast , żeby naprodukować tyle pyłów i gazów cieplarnianych, by się nie pozbyć tego co pozostaje w pewnym, niekorzystnym dla ludzi nadmiarze, zamiast pójść sobie w kosmos.
    W szklarni nie trzeba przecież w ogóle grzać ( brak zasilania energetycznego) , żeby przy słonecznym dniu i mrozie zrobiło się w niej gorąco.

  17. #577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Pięknie! Problem w tym , że w ciągu dnia mamy na Ziemi zarówno naturalną absorpcję jak i naturalną emisję energii słonecznej, która do nas dociera.
    Ograniczając systematycznie jej wypromieniowanie poprzez efekt szklarniowy (na to idzie też to co wyprodukujemy) gromadzimy tę dostarczaną energię w atmosferze, gdzie w "normalnej" dla życia człowieka równowadze zostałby ona oddana. A tymczasem pozostaje ona w pewnym nadmiarze.
    Nasza energia całkowita, wytwarzana przez człowieka z paliw niewiele ma tu do rzeczy w porównaniu z energią Słońca i ogólnym bilansie całkowitej energii układu Ziemia-kosmos. Człowiek przecież ziemi nie podgrzewa a jeśli nawet to i tak jest to pikuś i nie roztopi tym lodowców.
    Wystarczy jej ( energii) natomiast , żeby naprodukować tyle pyłów i gazów cieplarnianych, by się nie pozbyć tego co pozostaje w pewnym, niekorzystnym dla ludzi nadmiarze, zamiast pójść sobie w kosmos.
    W szklarni nie trzeba przecież w ogóle grzać ( brak zasilania energetycznego) , żeby przy słonecznym dniu i mrozie zrobiło się w niej gorąco.
    O do pyłów i gazów...
    Jedno dobre pierdyknięcie wulkanu robi ochłodzenie klimatu...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #578
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    O do pyłów i gazów...
    Jedno dobre pierdyknięcie wulkanu robi ochłodzenie klimatu...
    Całkowicie się z tym zgadzam. I na to nie mamy już żadnego wpływu jak i na pierdyknięcie asteroidy.
    Dalszym zresztą w konsekwencji następstwem efektu cieplarnianego i to bez tych niezależnych od nas wydarzeń, może być nie tyko ochłodzenie ale nawet zlodowacenie.

  19. #579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Były takie badania...
    https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/s...wutlenku-wegla

    Ale jedna /moderowano/ dziewczynka, co szkołę na dodatek porzuciła - o tym się nie dowie...
    Wystarczy jej adoracja...
    Ewidentny niedobór CO2.
    A moze i jodu?

    Adam M.
    Adam rzucił takim linkiem + swoje "przemyślenia" na temat "dziewczynki" i się nie ustosunkował do odpowiedzi czy to CO2 jest potrzebne do lepszego oddychania w większych ilościach niż 0,04% czy też nie.
    Proszę porzucić pyskówkę i wrócić do tematu.
    Było hasło o topniejących górach lodowych, o topniejących lądolodach.
    Proszę o merytoryczne wypowiedzi a nie szamaństwo i obrzucanie oponenta inwektywami.

    PS Topnienie pływających gór lodowych zasadniczo nie podnosi poziomu wód oceanów.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #580
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    O co Ci chodzi? Uspokój się.
    Rozmawiałem na temat efektu szklarniowego z d7d i jaśkiem 71. Oni jakoś zrozumieli. To , że Ty znów nic nie rozumiesz o czym się mówi, to już nie moja wina. Było się uczyć.
    Zamiast rzeczowych kontrargumentów na to co napisałem, słyszę wciąż jakieś bezsensowne zarzuty "wierzących", że prawa fizyki nie istnieją .
    Jak nie rozumiecie ze Stosem o czym się mówi i przerasta to Waszą percepcję, to może lepiej siedzieć cicho i nie zaczynać wycieczek osobistych. A w dodatku po takiej samej reakcji z mojej strony - wielka obraza.
    Już to pisałem, gdzieś mam Wasza wiarę w spiski, jestem racjonalistą i dyskutuję z rozsądnymi. A w dyskusji używajcie merytorycznych argumentów, nie będzie potem zarzutów , że też się potrafię odszczeknąć.
    Nie pierwszy raz włazisz w jakiś temat, naświnisz a potem lamentujesz wielce pokrzywdzony, że ktoś nie był Ci dłużny.
    Zaproponowałem popatrzenie w lustro bo zobaczysz tam prawdę.Boisz się prawdy? Dyskusja nad zasadnością CO2 wymyślony temat przez Adama, zresztą bardzo sztywny bez jakiejkolwiek wizji przyszłości. Przybywasz ty i oznajmiasz ,że masz swoje prawa fizyki ,zaciągnięte z sieci. To jest normalne? Przerabiasz je na niezrozumiały język i wprowadzasz zamęt.Z włażeniem w temat to bądź ostrożny bo lepszych od siebie nie masz.Powtarzam ci. CO2 dla jednostki nie istnieje. Czy będzie większy czy mniejszy jego procent i tak górą są dwie grupy naukowców.Pisałem co jak jednostka robię dla poprawy owego CO2 w swoim życiu. Co ty z nim robisz ? Kradnąc czyjeś spostrzeżenia ? Na tyle cie stać? Po twoich wpisach jak twierdzisz rzeczowych kontrargumentów nie wiadomo czy ty wierzysz że ludzkość potrzebuje więcej czy mniej CO2. Nie opisujesz nic.

Strona 29 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony