Dzień dobry,

Chciałbym poprosić o pomoc/konsultację w temacie dogrzewania CWU.
Niebawem zostaną u mnie zainstalowane panele fotowoltaiczne. Ponieważ chciałbym uzyskać jak największy współczynnik samo konsumpcji wyprodukowanej energii szukam pomysłów na jej wykorzystanie. Jednym z nich jest podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Ponieważ na hydraulice znam się tyle, że znam mniej więcej zasadę działania, potrzebuję pomocy fachowców z tej dziedziny. Aktualnie mam jednofunkcyjny piec Junkers Cerapur Modul ZBS24 zdaje się. Do niego jest 120l zasobnik na ciepłą wodę. Zasobnik ma jedną wężownicę i brak możliwości instalacji grzałki elektrycznej.

I tu moje pytanie, czy takie rozwiązanie jak na załączonym rysunku ma prawo bytu? Podgrzewacz przepływowy w tym układzie włączał by się w momencie dużej nadprodukcji i za pomocą obiegu cyrkulacji „ładował” zasobnik. Takie najmniej inwazyjne rozwiązanie przyszło mi do głowy ale jak wspominałem nie jestem specjalistą w tym temacie i takie kombinacje są nie efektywne i jest jakieś lepsze lub trzeba będzie dostawić drugi zasobnik z grzałką elektryczną.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cwu.jpg
Wyświetleń:	1217
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	439238

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze i podpowiedzi