dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Czy da się obejść MPZP w kwestii bliźniaka?

    Hej,

    Interesuję się działką w bardzo fajnym miejscu. Niestety, jest dla mnie za duża, bo ma 1750m^2. Nie jest mi potrzebne kilkaset metrów zbędnego trawnika do koszenia, za który muszę właścicielowi słono zapłacić...
    Pierwsza myśl: podzielić na dwie, sprzedać. Niestety, MPZP ustanowił minimalną zabudowę: 1000m dla jednorodzinnej, 800m dla bliźniaczej... czyli nie dam rady wydzielić 1000m/800m bo zabrakło 50m^2.

    Bliźniaka budować nie chciałem (chciałem budować mały dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej ok. 100m^2), ale wpadł mi do głowy taki pomysł z kategorii "a co gdyby" - podzielić tę działkę na dwie osiemsetki i postawić na jednej bliźniak, a drugą sprzedać. Bo to jednak spora oszczędność. Działka kosztuje ok. 300 000 PLN. Teoretycznie mógłbym więc sprzedać połowę i wyjść z tanią działką w dobrej lokalizacji. O ile oczywiście działka "tylko pod bliźniak" zachowałaby swoją cenę z metra kwadratowego, chociaż wątpię (bo to jednak ograniczenie). Ale nawet przy stratnej sprzedaży za 100 000 PLN (a za taką na bank ktoś kupi) i tak byłbym w bardzo korzystnej finansowo sytuacji. Bo działki 800m^2 w takim miejscu za 200 000 PLN nie kupię, nie ma szans.

    Niestety, bliźniak mi nadal nie leży. No i wiadomo, że byłby droższy. Osobne instalacje, etc. Pytanie moje jest więc takie - czy da się jakoś "zakombinować", by dom jednorodzinny przeszedł jako bliźniak? czy ktoś próbował?

    Szaleństwo z tymi MPZP. Zabraknie kilkudziesięciu metrów i leżysz.

    A może znacie jakieś rozwiązanie? inne, niż "odpuścić tę działkę" ? bo jednak lokalizacja jest super.

    Od razu dodam, że nie interesuje mnie rzeczywisty bliźniak - nie chcę sąsiada za ścianą.

    Byłbym wdzięczny za rady.
    Ostatnio edytowane przez Krajzan ; 10-01-2020 o 20:27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony