dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 72

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Uziom - dom na płycie

    Projekt domu się tworzy. Ogólnie będzie dom z poddaszem użytkowym (prosty, 2-spadowy dach) na plycie fundamentowej izolowanej od spodu.
    Obok na osobnej płycie (ale już nieizolowanej) bedzie stał garaż z dachem płaskim na którym kiedyś chcę zamontować panele fotowoltaiczne. Wymiary jak na obrazku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat_wywal.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	439287

    Wstępnie projektant nie widzi powodu, by chronić dom instalacją odgromową, a uziom proponuje zrobić otokiem wokół domu i garażu z bednarki ocynkowanej.
    Czytałem prace dra Musiała i nie podoba mi się taka propozycja. Niestety projektant ani myśli nic zmieniać.
    Mało tego, znalazłem w internecie jakichś dwóch innych elektryków, każdy proponuje zrobić uziom w ten sam sposób, czyli otok.

    Czy na prawdę oni mają rację, czy dr Musiał? Z tego co widzę, to sam będę musiał zadbać o prawidłowe wykonanie uziemienia. Tylko jak to zrobić? Możecie pomóc?

    Moja propozycja jest taka. W obu płytach dać bednarkę ze stali czarnej, w dolnej częsci płyty dookoła.
    W ilu miejscach należy wyjść z płyt bednarkami?
    Dodatkowo pod płytami chcę zrobić uziom parafundamentowy. Ale czy tylko pod płytą domu, czy pod garażem też? Garaż jednak będzie nieizolowany. Z jakiej bednarki? Może być miedziowana? Czy jednak nierdzewna lub miedziana? Uziom parafundamentowy łączyć z bednarką z garażu oraz domu, czy tylko z domu?
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 11-01-2020 o 23:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony