dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 72 z 72
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remix
    Rozwiązanie proponowane przez elpapiotr "opatulenie" ma pewną wadę, naruszenie gruntu rodzimego pod płytą powoduje konieczność jego odpowiedniego zagęszczenia po umieszczeniu bednarki.
    No i gdzie widzisz problem?
    Zagęszczanie to normalna procedura na budowach.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toto303

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    6

    Domyślnie

    I bądź tu człowieku mądry

    Niestety mimo szczerych chęci nie jestem wrzucić screenów projektu, postaram się opisać.

    Płyta fundamentowa w kształcie prostokąta o bokach 9,25x18,22m.
    Zbrojenie siatką górą i dołem, dodatkowo obwodowo i pod ścianami nośnymi wykonany wieniec.

    Natomiast warstwy przedstawiają się następująco (od góry):

    -posadzka gr. 2cm,
    -wylewka cementowa gr. 8cm,
    -folia PE,
    -styropian EPS gr. 10cm,
    -płyta fundamentowa gr. 25cm,
    -folia budowlana,
    -XPS gr. 10cm,
    -folia budowlana,
    -pospółka gr. 40-50cm,
    -piasek drobny gr. 30cm

    Ogólnie dno wykopu od poziomu "0", któremu odpowiada również poziom gruntu będzie na głębokości ok. -120-130cm, czyli poniżej strefy przemarzania gruntu, która dla mojego rejonu wynosi 1m.

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    No i gdzie widzisz problem?
    Zagęszczanie to normalna procedura na budowach.
    To spróbuj zabęścić glinę ale tak w praktyce to pogadamy na razie nie mamy o czym.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał toto303 Zobacz post
    I bądź tu człowieku mądry

    Niestety mimo szczerych chęci nie jestem wrzucić screenów projektu, postaram się opisać.

    Płyta fundamentowa w kształcie prostokąta o bokach 9,25x18,22m.
    Zbrojenie siatką górą i dołem, dodatkowo obwodowo i pod ścianami nośnymi wykonany wieniec.

    Natomiast warstwy przedstawiają się następująco (od góry):

    -posadzka gr. 2cm,
    -wylewka cementowa gr. 8cm,
    -folia PE,
    -styropian EPS gr. 10cm,
    -płyta fundamentowa gr. 25cm,
    -folia budowlana,
    -XPS gr. 10cm,
    -folia budowlana,
    -pospółka gr. 40-50cm,
    -piasek drobny gr. 30cm

    Ogólnie dno wykopu od poziomu "0", któremu odpowiada również poziom gruntu będzie na głębokości ok. -120-130cm, czyli poniżej strefy przemarzania gruntu, która dla mojego rejonu wynosi 1m.
    Co do płyty to zmienił bym projektanta. Rozłożysz na rodzimym gruncie zasypiesz następnymi warstwami zagęścisz jak w projekcie i będzie ok.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał remiks
    Rozłożysz na rodzimym gruncie zasypiesz następnymi warstwami zagęścisz jak w projekcie i będzie ok.
    Następnymi warstwami ... czego?
    Bo rzeczywiście, w rodzimym gruncie a na rodzimym gruncie to kolosalna różnica według ciebie.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #66
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toto303

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Co do płyty to zmienił bym projektanta. Rozłożysz na rodzimym gruncie zasypiesz następnymi warstwami zagęścisz jak w projekcie i będzie ok.
    Wychodzi na to, że człowiek musi się na wszystkim znać. Rozwiniesz myśl o zmianie projektanta?
    Czyli uziom kratowy rozkładam na rodzimym nienaruszonym gruncie i przykrywam kolejnymi warstwami. Na zewnątrz stosuję bednarkę ze stali nierdzewnej, natomiast do płyty ze stali czarnej?

    Cytat Napisał toto303 Zobacz post
    Przewody odprowadzające piorunochronu połączone bezpośrednio do uziomu kratowego po obwodzie budynku co 10, 15 lub 20m w zależności od wybranego poziomu ochrony odgromowej. Odległość połączenia odgromówki od łączeń uziomu z kratą wyrównawczą płyty min. 3m?
    A jak ma się mój zapis o odległości połączenia przewodów odprowadzających od łączeń uziomu z kratą wyrównawczą? Prawda czy brednie? W opracowaniu dr. Musiała na rys. 18 przewody odprowadzające piorunochronu podłączone są jak widać bezpośrednio do tych łączeń.

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał toto303 Zobacz post
    Wychodzi na to, że człowiek musi się na wszystkim znać.
    Niestety to prawda.
    Cytat Napisał toto303 Zobacz post
    Rozwiniesz myśl o zmianie projektanta?
    Płyta nie musi być posadowiona poniżej głębokości przemarzania co z tym idzie nie potrzebna jest tak ogromna podbudowa. Płyta przewymiarowana zwłaszcza przez dodanie tych chorych wzmocnień pod ścianami nośnymi, zupełnie wypatrzające funkcję płyty fundamentowej. Ociellenie płyty takie sobie zamiast więcej i zakończenie następnym ociepleniem i wylewkami, zupełnie bez sensu. U mnie płyta wykonana tak by na nią od razu kleić kafle itd. do tego dodany pex wewnątrz by była akumulatorem.
    Cytat Napisał toto303 Zobacz post
    Czyli uziom kratowy rozkładam na rodzimym nienaruszonym gruncie i przykrywam kolejnymi warstwami. Na zewnątrz stosuję bednarkę ze stali nierdzewnej, natomiast do płyty ze stali czarnej?
    Tak.
    Cytat Napisał toto303 Zobacz post
    A jak ma się mój zapis o odległości połączenia przewodów odprowadzających od łączeń uziomu z kratą wyrównawczą? Prawda czy brednie? W opracowaniu dr. Musiała na rys. 18 przewody odprowadzające piorunochronu podłączone są jak widać bezpośrednio do tych łączeń.
    Może nie brednie ale przerost formy nad treścią.
    Ps. W Twoim wypadku bednarka powinna być rozłożona w tym wykopie pod ostrogi wzmacniające płytę.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 22-02-2022 o 20:43
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #68
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toto303

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Płyta nie musi być posadowiona poniżej głębokości przemarzania co z tym idzie nie potrzebna jest tak ogromna podbudowa. Płyta przewymiarowana zwłaszcza przez dodanie tych chorych wzmocnień pod ścianami nośnymi, zupełnie wypatrzające funkcję płyty fundamentowej. Ociellenie płyty takie sobie zamiast więcej i zakończenie następnym ociepleniem i wylewkami, zupełnie bez sensu. U mnie płyta wykonana tak by na nią od razu kleić kafle itd. do tego dodany pex wewnątrz by była akumulatorem.
    Również zwracałem na to uwagę, tym bardziej, że przewidziana jest również opaska przeciwwysadzinowa, dlatego w porozumieniu z kierownikiem odchudzam nieco warstwę podbudowy. Co do samego zbrojenia jak na tak dużą płytę (ok. 175m2) wchodzi w nią stosunkowo mało zbrojenia, przynajmniej tak mi się wydaje, gdy porównuje do tego co nieraz czytałem w innych dziennikach. U mnie jest nieco ponad 2t stali, wieniec z pręta fi14, siatka z pręta fi8 o oczku 16cm (góra) i 17cm (dół).

    Ps. zauważyłem, że edytowałeś posta. Płyta jest jednej grubości, czyli 25 cm. W miejscu wspomnianego wieńca nie jest grubsza, bo chyba to miałeś na myśli.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Może nie brednie ale przerost formy nad treścią.
    Czyli robię tak jak we wspomnianym opracowaniu dr. Musiała.

    Dzięki wielkie za pomoc. Mam nadzieję, że poruszone kwestie przydadzą się innym.

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał toto303 Zobacz post
    Ps. zauważyłem, że edytowałeś posta. Płyta jest jednej grubości, czyli 25 cm. W miejscu wspomnianego wieńca nie jest grubsza, bo chyba to miałeś na myśli.
    .
    Sorki coś źle zinterpretowalem z tymi ostrogami bo czasami są takie projekty.
    Wykop masz już wykonany?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #70
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toto303

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Sorki coś źle zinterpretowalem z tymi ostrogami bo czasami są takie projekty.
    Wykop masz już wykonany?
    Jeszcze nie, po weekendzie planuje rozpocząć prace ziemne. Sugerujesz zwrócić na coś uwagę?

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał toto303 Zobacz post
    Jeszcze nie, po weekendzie planuje rozpocząć prace ziemne. Sugerujesz zwrócić na coś uwagę?
    Taka dobra rada, wykonanie wykopu i wysypanie pierwszej warstwy musi odbyć się w mozliwie krótkim czasie. Jeśli tam jest faktyczni glina to po jej okryciu i sporych opadach uplastyczni się i będziesz miał bagienko a próba zagęszczenia nasypanych warstw skończy się jeszcze większym uplastycznieniem. Najlepiej wykop, rozłożenie bednarki, zasypanie pierwszą warstwą i jej zagęszczenie zrobic między opadami.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #72
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toto303

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Taka dobra rada, wykonanie wykopu i wysypanie pierwszej warstwy musi odbyć się w mozliwie krótkim czasie. Jeśli tam jest faktyczni glina to po jej okryciu i sporych opadach uplastyczni się i będziesz miał bagienko a próba zagęszczenia nasypanych warstw skończy się jeszcze większym uplastycznieniem. Najlepiej wykop, rozłożenie bednarki, zasypanie pierwszą warstwą i jej zagęszczenie zrobic między opadami.
    Każda rada cenna. Oczywiście wiem o tym co piszesz, dlatego w tym tygodniu wstrzymałem się z wybieraniem ziemi z racji zapowiadanych opadów, przyszły tydzień wygląda korzystniej pod tym względem, dlatego w niego celuje.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony