dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    richardk1

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    4

    Domyślnie Kto uzywa ogrzewanie nadmuchowe ? Zadowoleni?

    Ciekawi nie czy jestescie zadowoleni , mozecie polecic jakas firme ?
    Ile kosztuje eksploatacja?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Było o tym trochę na wątkach grzewczych. Poprzeglądaj prehistoryczne (zwłaszcza o ogrzewaniu elektrycznym). Ale raczej pełna egzotyka, jak nie zwrócisz siębezpośrednio na priva do zainteresowanych to mogą twojego tematu nie dojrzeć.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    richardk1

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    4

    Domyślnie Dzieki

    Ciekawe , ze ludzie tacy przywiazani do ogrzewania wodnego , rur i kaloryferow.
    Nowe idzie...

  4. #4

    Domyślnie

    Jest sporo zadowolonych użytkowników ogrzewania nadmuchowego na forum, poszukaj, popytaj. Ja sam użytkuję to rozwiązanie od 2 lat i jestem zadowolony.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja uzytkuje od kilku lat i nie jestem zadowolony.Przeszkadza mi,ze jest problem ze zbyt suchym powietrzem,ze szum powietrza moze dokuczyc.Nie lubie tez jak cieple powietrze dmuchnie mi w twarz.Mam chyba alergie na to bo zaczynam natychmiast ciagac nosem.W samochodzie mam ogrzewanie powietrzne rowniez,ale tam siedze w jednym miejscu i moge ustawic dysze tak,zeby nie dmuchaly mi w twarz.Jest tez klopot z kanalami.Raz na jaki czas trzeba je wyczyscic.Wyobraz sobie tylko jak to zrobic.Kanaly maja przeciez zakrety.Nie ma do nich dobrego dostepu.Chyba,ze umiescisz je w piwnicy,poddaszu.Potrafi sie strasznie kurzyc.Wymiana filtrow czasami nie pomaga.To nie jest rzecz typu lodowka,ze fabryka ja zrobi,a tobie pozostanie tylko wlaczyc prad.Ogrzewanie to caly system,ktorego jakosc zalezy nie tylko od pieca,ale rowniez od instalatorow.To tylko moja opinia.Mam nadzieje,ze nie zostane napadniety przez zwolennikow ogrzewania nadmuchowego.

  6. #6

    Domyślnie

    napadnięty nie zostaniesz, raczej zapytany o jakość Twojej instalacji.

    Piszsz, że przeszkadz ci suchość powietrza, dlaczego zatem nie zainstalujesz nawilżacza. Szumi ? Może coś nie tak z instalacją ? z czego jest wykonana. Dmucha na twarz, może złe kratki lub ich lokalizacja.

    W 100% zgadzam się, że jakość instalacji zależy w równym stopniu od użytych materiałów co od wykonania.

  7. #7

    Domyślnie

    To nie jest przywara tylko mojej instalacji.Mieszkam w USA i tu ogrzewanie nadmuchowe ma wiele domow.Zasada dzialania teoretycznie jest genialnie prosta.Jest to rozwiniecie o ogrzewanie, centralnego AC,ktory tu jest niezbedny.Genialnosc polegac miala na pominieciu czynnika posredniego-wody w systemie.Wady ktore wymienilem wczesniej wystepuja.Cena za ogrzewanie powietrzne jest podobna jak za wodne,niestety.Ciekawa sytuacja wystepuje w domach z centralnym AC+ogrzewanie powietrzem.Rozumiesz:chlodzenie,ogrzewanie,wentyla cja w jednym.Nie ma potrzeby otwierania okna.I tu juz koniec zartow.Teoretycznie system jest doskonaly.Dokladane sa nawet roznego rodzaju nawilzacze,jonizatory,nawet zapachy.Zawsze lubie popatrzec na te urzadzenia jak ladnie one wygladaja.Sa sterowane kmputerem,zeby utrzymac temp,wilgotnosc.Powietrze jednak jest dziwne,takie syntetyczne jak w aluminiowych biurowcach.Najwiekszy komfort uzytkowania osiaga sie przy centralnym ogrzewaniu opaskowym+centralny AC.Ten rodzaj ciepla jest najprzyjemniejszy.Czy wiesz jak tu duzo ludzi choruje na alergie.W Polsce jest to nowosc.Ile domow ma takie systemy.Musialbys zobaczyc to w wiekszej ilosci.Porozmawiaj z ludzmi,ktorzy w Stanach byli.Oni widzieli to na wlasne oczy.Zdaje sobie sprawe,ze podjales decyzje,zamontowales nie pamietam dokladnie,ale chyba AC+ogrzewanie powietrza.Jestes przekonany o slusznosci swego wyboru.Szanuje to.Ja mam inne doswiadczenia.
    Dobry biznes tutaj to czyszczenie kanalow powietrza.
    Amerykanie maja niestety przekonanie o wlasnej lepszosci.Wszystko co ich jest najlepsze.A Polska sie amerykanizuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony